Laukia visų, bet tikslas – Palangoje atrasti futbolo žvaigždučių ir žvaigždžių

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-09-05
Peržiūrėta
876
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laukia visų, bet tikslas – Palangoje atrasti futbolo žvaigždučių ir žvaigždžių

Daug lietuvių šiomis savaitėmis yra „prilipę“ prie televizijos ekranų – stebi Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kovas Europos čempionate Izraelyje, tačiau vis tik sporto karalius – futbolas. Mažo miesto, Palangos, pasiekimai žaidžiant jį – įspūdingi. Už jų stovi kuklus ir labai darbštus jaunųjų futbolo talentų ugdytojas Marselis Balasanovas, subūręs šio žaidimo paslapčių besimokančius vaikus po futbolo klubo „Gintaras“ vėliava. Klubo vadovas M. Balasanovas atsakė į PT klausimus.
– Kokiomis mintimis FC „Gintaras“ pasitinka naujus mokslo metus?
– Naujus mokslo metus FK „Gintaras“ pasitinka naujomis mintimis, idėjomis. Artimiausiu metu klube vyks nemažai permainų. Viena iš pagrindinių permainų – tai klubo valdymo sistema, kuri pereis į tėvelių rankas. Bus išrinkta tėvų valdyba ir paskirtas klubo prezidentas. Taip pat yra formuojama nauja futbolo grupė 5-6 metų vaikams.
– Kaip „gintariniai“ praleido vasarą?
– Vasarą praleidome labai smagiai. Be abejo, smagiausią laiką turėjome stovykloje, kurią FK „Gintaras“ organizuoja kasmet. Didžioji klubo auklėtinių dalis futbolo įgūdžius šįkart tobulino futbolo būryje Latvijoje. Malonu, kad prie mūsų šiemet stovykloje prisijungė būrys vaikų iš kitų miestų – Mažeikių, Telšių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei Panevėžio.
O visą likusia vasarą „gintariniai“ praleido savo mylimiausiam mieste, Vlado Jurgučio mokyklos stadione. Atostogų mes neturėjome, nes nuo futbolo dar nepavargome. Iš tikrųjų net neturėjom kada atostogauti, nes vasarą vyksta daugybė turnyrų, kuriuose aktyviai dalyvavome, bei turėjome daugybę svečių – futbolininkų. Kartu su mūsų klubu vasarą treniravosi daugiau nei 30 vaikų iš įvairių šalių, Anglijos, Belgijos, Liuksenburgo, Norvegijos, Rusijos, Vokietijos, Amerikos. Nemažai vaikų prisijungė ir iš visos Lietuvos. Tad vasarą praleidom tikrai smagiai.
– Kodėl FC „Gintaras“ yra populiarus tarp Palangos moksleivių?
– Bendraudami su klubo tėveliais suprantame, kad jie pasirenka FK „Gintarą“ dėl keletos priežasčių. Trenerio pašaukimas darbui, vyraujanti disciplina treniruočių metu. Taip pat žmonės vertina treniruočių kokybę ir rimtų tikslų siekimą. Mūsų tikslas yra užauginti kuo daugiau profesionalių futbolininkų, niekada to neslėpėme. Pagal tai, kaip tobulėja mūsų vaikai, perspektyvos labai geros. Bet ne visi vaikai taps profesionalais. Pats treniruočių procesas bei metodika sudaryta taip, kad vaikai gautų kuo daugiau džiaugsmo, teigiamų emocijų bei tinkamą fizinį krūvį, linksmai bei turiningai leistų laiką, dalyvaudami įvairiuose turnyruose. Manau, dėl šių priežasčių tėvai renkasi mūsų klubą, o vaikai tiesiog nori būti stiprios ir geros komandos, kuri dažnai laimi, dalimi, nes būtent pergalės neša didelį džiaugsmą vaikams.
– Kokie treneriai dirbs su vaikais šiais metais?
– Kadangi vaikų skaičius klube didėja, didės ir trenerių skaičius. Kol kas visiškai negaliu patikėti savo vaikus kitam treneriui, tad, manau, artimiausiu metu prie klubo prisijungs tik asistentai man į pagalbą. Bet visada svarstom ir kitus variantus. Šiuo metu turiu labai gerą asistentą iš Pietų Amerikos. Viktoras, kuris jau dvejus metus padeda mūsų klubo vaikams tobulėti. Šiuo metu vedame derybas su vienu jaunu bei talentingu asistentu, kuris taip pat yra iš užsienio. Lietuvoje apskritai trūksta gerų specialistų, kurie labai mylėtų vaikus ir gerai išmanytų savo darbą, o dar turi sutapti mano ir jų požiūris į treniruočių metodiką, kuri tikrai skiriasi nuo kitų Lietuvoje dirbančių trenerių, todėl asistentus renkuosi iš užsienio.
– Kaip galima kurorto vaikams tapti jūsų klubo nariu?
– Užsiregistruoti galima labai paprastai. Tik reikia paskambinti treneriui, arba man, FC „Gintaras“ vadovui. Mano telefonas yra 8 689 11 555.
– Ar visus vaikus priimate?
– Priimame visus vaikus, bet laikui bėgant automatiškai vyksta atranka. Klubas fiziškai negali palikti visų norinčių lankyti futbolą, tad ieškomi sprendimai bei kompromisai. Jei matom, kad vaikui futbole nesiseka, tai atvirai pakalbam su tėveliais ir nukreipiam į kitą sporto šaką ar būrelį. Visada prioritetai yra vaiko gerovė.
– Kai kurie jūsų auklėtiniai palangiškiai jau gali pasididžiuoti nemažais pasiekimais?
– Taip, jau dabar turime Lietuvos čempionus. Tai aukščiausias pasiekimas per visą Palangos futbolo istoriją, o klubui – tik treji metai. Taip pat mūsų vaikai savo sąskaitoje turi daugybę pergalių tarptautiniuose turnyruose. Yra ir dvi gabios mergaitės, viena kurių taip pat spėjo tapti Lietuvos čempione. Apskritai FK „Gintaras“ iškėlė Palangos vaikų futbolą visai į kitą lygį. Lietuvoje bei Latvijoje, dalyvaudamas tarp stipriausių komandų, FK „Gintaras“ dažniausiai vadinamas turnyrų favoritu, o tai daug ką pasako.
– Ar „Gintaras“ jaučia konkurenciją?
– Šiuo metu FK „Gintaras“ – stipriausia komanda Palangoje savo amžiaus grupėje. Lietuvos čempionate FK „Gintaras“ 2007 m. berniukai nesunkiai įveikė Palangos sporto centro komandą rezultatu 10-1. Manau, mūsų klubo ir Sporto centro tikslai yra skirtingi, tad neturėtumėm būti konkurentais. Klaida manyti, kad tokiame mažame miestelyje konkurencija į nauda. Tik bendradarbiavimas gali dar labiau pagerinti Palangos futbolą. FK „Gintaras“ pasiūlė Palangos sporto centrui keletą bendradarbiavimo variantų, bet kol kas atsakymo nesulaukėme.
– Kokie startai laukia jūsų dar šiais metais? Kitais metais?
– Rugsėjį startuoja antras ratas Lietuvos čempionate, kuriame dalyvauja dvi FK „Gintaras“ komandos 2008 m. bei 2007 m. berniukai. Abi komandos puikiai pasirodė per pirmąjį ratą ir yra tarp lyderių vakarų zonoje. Na, o po to startuos salės futbolas, kuriame dalyvaus mažiausiai 3 „gintarinių“ komandos. Kitais metais – nauji čempionatai, nauji iššūkiai. Džiaugsimės, jei mums pavyks iškovoti naujų titulų, bet, kaip ir minėjau, tai nėra pagrindinis mūsų tikslas.
– Ko palinkėtumėte jauniesiems palangiškiams?
– Pirmiausia visiems noriu palinkėti sveikatos, kad mažiau sirgtų. Be abejo, linkiu kuo daugiau džiaugsmo ir laimės. Tik laimingas vaikas, apsuptas šilumos bei meilės, gali išaugti geru žmogumi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Planuojančių liepos pradžioje atostogauti Lietuvos pajūryje laukia net vienuolika išskirtinių festivalio koncertų gražiausiose Palangos vietose – Kurhauze,  botanikos parke ir kultūros bare „Kablys + jūra”. Kiekvieną vakarą nuo liepos 4 iki 14 dienos skambės ne tik klausytojų pamėgti klasikinės muzikos šedevrai, bet ir specialiai šiam festivaliui sukurtos kompozicijos, kurias atliks...


3 milijonai eurų už 4 žvaigždučių viešbutį Smilčių g. Palangoje, kiek mažiau – už 4 žvaigždučių viešbutį Bazilijonų g., Vilniuje, įspūdingas poilsio ir pramogų kompleksas Birštone atsieitų 2 milijonus, tiek pat kainuoja viešbutis Utenoje.


Liepos 4-5 dienomis Kaune esantis Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko vaikų futbolo turnyras „Hegelmann Cup 2020“, kuris sukvietė per 300 jaunųjų futbolo talentų iš Lietuvos.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jau šį savaitgalį Palangoje atidaromas prabanga dvelkiantis penkių žvaigždučių viešbutis „Amsterdam Plaza“.


Daug lietuvių šiomis savaitėmis yra „prilipę“ prie televizijos ekranų – stebi Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kovas Europos čempionate Izraelyje, tačiau vis tik sporto karalius – futbolas. Mažo miesto, Palangos, pasiekimai žaidžiant jį – įspūdingi. Už jų stovi kuklus ir labai darbštus jaunųjų futbolo talentų ugdytojas Marselis...


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Vasario 19 dienos popietę Moksleivių krepšinio lyga (MKL) surengė šventę geriausiems šalies jauniesiems krepšininkams „Ateities krepšinio žvaigždės – šiandien 2010“. Vilniaus „Siemens“ arenoje vykęs renginys sukėlė audringų emocijų, kuriomis dar iki šiol gyvena ir dvi jaunosios palangiškės krepšininkės Eglė Želnytė ir Toma Zaleckaitė, Palangos sporto centro trenerės Daivos Mažionienės...


Tarp tėvų ir vaikų visuomet kyla didesnių ar mažesnių konfliktų bei nesutarimų, tačiau tik išskirtiniais atvejais tėvams apribojama jų valdžia. „Mūsų tikslas – vaikai, augantys savo šeimose, atimti vaikus iš tėvų yra kraštutinė priemonė, kuomet tėvai nerodo jokių pastangų“, - pasakojo Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė. Tačiau vedėja pasidžiaugė, kad praėjusiais metais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius