Liberalcentristai patys kuria šviesią konservatorių ateitį

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-09-27
Peržiūrėta
790
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Litesko” korta ateinančiuose rinkimuose į Palangos miesto tarybą tampa kozeriniu tūzu.  Laiku jį ištraukę konservatoriai jau dabar gali dėlioti būsimos miesto tarybos valdančiosios koalicijos pasjansą.  Didžiausių Tėvynės sąjungos konkurentų - liberalcentristų pastangos rinkimuose bus lengvai mušamos tuo pačiu „Litesko” tūzu.

Rinkimų ateitį nusako simboliniai skaičiai. Praėjusiuose savivaldos rinkimuose už liberalcentristus balsavo 2155 rinkėjai.  Lygiai tiek pat žmonių praėjusį sekmadienį įvykusioje apklausoje pasisakė už sutarties su „Litesko” nutraukimą.

Šioje kadencijoje gauti 2155 balsai liberalcentristams taryboje suteikė 8 mandatus. Tokio paties dydžio rėmėjų armiją užsitikrinę konservatoriai būsimuose rinkimuose gali tikėtis dar daugiau vietų taryboje, nes prie šio skaičiaus prisidės privačiuose namuose gyvenantys ir individualiai besišildantys ir į apklausą neatėję Tėvynės sąjungos simpatikai.

Dar vienas liberalams nepalankus veiksnys - rinkimai įvyks vasario pabaigoje, kai žmonės ką tik bus gavę „Litesko” sąskaitas už šalčiausią žiemos mėnesį.  Lenkų meteorologams prognozuojant šalčiausią žiemą per 1000 metų sausio mėnesio sąskaitos už šildymą bus rekordinės ir jos prieš miestą valdančius liberalus (o tuo pačiu -- už konservatorius) pakels visą miestą.

Šalta žiema, skausmingos „Litesko” sąskaitos už šildymą, susikaupęs palangiškių pyktis būsimuose rinkimuose gali padėti pasiekti rekordinį rinkėjų aktyvumą ir absoliučią konservatorių pergalę.

Stebėtina tai, kad valdžioje esantys ir iniciatyvos teisę turintys liberalcentristai „Litesko” tūzą patys bruka konservatoriams ir savo rankomis lipdo būtent tokį ateinančių rinkimų scenarijų.

Štai apklausos iniciatyvinė grupė pavasarį prašo miesto valdžios savivaldybės referendumą organizuoti kuo greičiau, iki vasaros sezono pradžios. Užuot patenkinę žmonių pageidavimą tarybos daugumą sudarantys liberalai tarybos sprendimo projekte suranda priekabių, jį atideda ir apklausos organizavimo iniciatyvą perleidžia konservatoriams, kuriems parašų rinkimas dėl apklausos tampa puikia viešųjų ryšių akcija.

Supratus, kad iki vasaros apklausą įvykdyti nebus spėta, jos organizatoriai prašo ją skelbti sezonui pasibaigus. Užuot patenkinusi žmonių pageidavimą, valdžia jėga apklausą organizuoja vidurvasarį ir piktindama žmones dar labiau muša savo reitingus.

Apklausos vykdymo tvarkoje konservatoriams atradus landą ir boikotavus apklausos komisijos darbą, liberalai bando viską išversti į kitą pusę ir Tėvynės sąjungą apkaltino apklausos žlugdymu, nors tikrasis miesto valdžios sumanymas buvo visiems aiškus.

Galiausiai apklausa įvyksta tada, kada jos iniciatyvinė grupė ir pageidavo - rugsėjo 19 dieną. Vėl dvigubas smūgis valdžiai: pliusas savo pasiekusiems konservatoriams ir minusas - turėjusiems nusileisti liberalams.

Palangos liberalcentristų komandoje nebelikus politinio stratego ir viešųjų ryšių aso Raimundo Palaičio, miesto valdžia artėjant rinkimams daro vieną klaidą po kitos.  Pavyzdžiui, apklausa galėjo būti organizuojama bent savaitę vėliau.  Ne iniciatyvinės grupės, o savivaldybės paskirtą dieną. Jei liberalcentristų veiksmai nebūtų chaotiški, miesto vadovai neužsispirtų kaip ožiai ir bent viešai pritartų sutarties su „Litesko” nutraukimui.  Juolab, kad priešlaikinis sutarties nutraukimas yra ilgas ir daug skaičiavimų reikalaujantis procesas.

Kad ir kaip keista, pagrindinis liberalcentristų duobkasys būsimuose rinkimuose - pats šios partijos deleguotas meras Vytautas Stalmokas. Jo demonstruojama arogancija ir ateitis politikoje yra nesuderinami dalykai.

Ką reiškia mero atsisakymas dalyvauti miesto gyventojų organizuotame mitinge, į kurį susirenka per pusę tūkstančio žmonių?  Paklaustas apie priežastis, mitingo vengęs meras atšauna negavęs kvietimo dalyvauti. Palangos gyventojai patys aikštėje susirenka spręsti miestui aktualių klausimų, o jų rinktas meras laukia oficialaus pakvietimo?

 Peiliu ir taip sunykusiems liberalcentristų reitingams tampa vieši V.Stalmoko pasisakymai.

Antai, pasibaigus apklausai meras laikraščiui teigia: „blogai, kad į apklausą susirinko tiek mažai žmonių.  Turbūt žmonėms pritrūko informacijos”. Tačiau gyventojų abejingumu besipiktinantis meras apklausoje nedalyvavo pats. Jei jis nepritaria sutarties nutraukimui, atėjęs galėjo pareikšti priešingą nuomonę.  Ar viešai šiuo klausimu pasisakyti V.Stalmokas bijo? Dar labiau iš kojų verčia jo pasiaiškinimas, kad į apklausą eiti nematęs reikalo dėl to, kad pats individualų namą šildosi dujomis, o nutraukus sutartį su „Litesko” jis dar brangiau mokėtų už dujas.

Kokį ryšį turi „Litesko” sutarties nutraukimas su individualių namų šildymui tiekiamų dujų kaina -- visiškai neaišku.  Tačiau svarbiausia, kad taip pasisakyti galėjo tik apie savo gerovę galvojantis snobas, bet ne visų Palangos gyventojų interesus privalantis ginti miesto meras.

Dar viena „auksinė” mero mintis apie sutarties su „Litesko” ateitį: „mes negalime neatsižvelgti į likusius 84 procentus miestiečių, nepareiškusių šio pageidavimo”.  Tačiau lygiai tą pačią demagogiją

V.Stalmokas būtų galėjęs varyti ir jei apklausa būtų įvykusi, o į ją būtų atėję 25 procentai gyventojų.  Tik skaičių „84” būtų tekę pakeisti į “75”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


2011–2015 metų miesto savivaldybės Taryba baigia savo darbo kadenciją. Po kovo 1-ąją įvyksiančių savivaldos naujosios Tarybos ir – pirmąkart nepriklausomos Lietuvos istorijoje – tiesioginių mero rinkimų, kurorto ateitį kitus ketverius metus spręs naujos sudėties miesto Taryba su tiesiogiai išrinktu meru. Apie tai, ką pavyko nuveikti paskutinius mėnesius valdžioje...


Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.   Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko...


Praėjusį penktadienį Palangoje apsvarstyti jungtuvių sąlygų susitiko Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus ir Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus tarybų atstovai.


Vakar, prieš prasidedant Tarybos posėdžio darbotvarkės svarstymui, opozicijoje buvęs valdančiajai daugumai partijos Tvarka ir teisingumas (TT) narys Gediminas Valinevičius pareiškė, kad nuo šios dienos jis nebėra šios partijos narys ir palieka opozicijos gretas Palangos miesto Taryboje. O posėdžio pabaigoje konservatorius Dainius Želvys Tarybą informavo, kad G....


Toli į politikos užribius išsviesti liberalcentristai šeštadienį įvykusiame suvažiavime Vilniuje postringavo apie piršimąsi populiariam Liberalų sąjūdžiui, nors šis tokių sutuoktuvių kratyte kratosi. Išnykstančios partijos pirmininku išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Palangiškiams gerai pažįstamas Raimundas...


Taryba jau beveik įpusėjo savo kadenciją. Ir nors miestą valdančios koalicijos partneriai sutartinai postringauja apie jos vienybę dirbant miesto labui, bet akyliems politikos stebėtojams akivaizdu, kad partijos jau pradėjo mintyti apie būsimus savivaldos rinkimus, siekti „išsiryškinimo“ ir pradėti lenktynes dėl balsų. Didžiausia būsimų rinkimų intriga, ko gero...


Ilgamečiui Sporto centro direktoriaus pavaduotojui Stanislovui Kašinskui, išėjus užtarnauto poilsio, šioms pareigoms užimti bus skelbiamas konkursas. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Savivaldybės įstaigos Sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas, šiuo metu yra ruošiami nuostatai bei konkurso sąlygos. „Konkursą planuojama skelbti kitą savaitę. Visa konkurso medžiaga bus patalpinta įstaigos...


Liberalcentristai patys kuria šviesią konservatorių ateitį

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 27 | Rubrika: Miestas

„Litesko” korta ateinančiuose rinkimuose į Palangos miesto tarybą tampa kozeriniu tūzu.  Laiku jį ištraukę konservatoriai jau dabar gali dėlioti būsimos miesto tarybos valdančiosios koalicijos pasjansą.  Didžiausių Tėvynės sąjungos konkurentų - liberalcentristų pastangos rinkimuose bus lengvai mušamos tuo pačiu „Litesko” tūzu.


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius