Lopšelio-darželio rūpestis: apsaugoti vaikus nuo krentančių lentų kaimynystėje

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-20
Peržiūrėta
693
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiekvienas tėvas išlydėdamas savo atžalą į darželį ar mokyklą tikisi, jog iš jų vaikas grįš sveikas. Į lopšelį-darželį „Nykštukas“ Kastyčio gatvėje tėvai vaikus paleidžia neramia širdimi. Darželinukų tėvams didžiausią rūpestį kelia prie pat vaikų žaidimo aikštelės stovintys apleisti sandėliukai, nuo kurių krenta senos, supuvusios lentos, it stagarai kyšo surūdijusios vinys, pamažu trupa stogo danga.

 

Sandėliukų būklė – apverktina

Dėl tokios kaimynystės Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė ne juokais susirūpinusi savo darželinukų saugumu.

„Norime geranoriškai dar kartą kreiptis į Vytauto gatvės gyventojus, kurių sandėliukai ribojasi su darželio teritorija. Tokių pastatų prie ikimokyklinio ugdymo įstaigų neturėtų būti. Baisu, jog sena stogo danga – šiferis – neužkristų ant vaikų galvų. Be to, tai yra neestetiška“, - „Palangos tiltui“ sakė Jurgita Jocytė, kurios atžala šį rudenį pradėjo lankyti paruošiamąją ikimokyklinio ugdymo grupę, šiame lopšelyje-darželyje.

B. Mazrimienė dar 2010 metų birželio 18 dieną kreipėsi į miesto savivaldybės administraciją su prašymu padėti.

„Tuometinis savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas kartu su Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu Bernardu Skersiu atsakė į mūsų raštą, tačiau tai  „Nykštuko“ bendruomenės nenudžiugino. Savivaldybė nieko negalėjo padaryti, kadangi sandėliukai yra privatūs. 2010 metų rugpjūčio 8 dieną V. Kuznecovas kreipėsi į gyventojus, kad iki 2010 metų rugsėjo 1 dienos, šie susitvarkytų savo turtą. Tačiau savo sandėliuko stogą susitvarkė vos vienas gyventojas“, - pasakojo direktorė.

 

Dėl vaikų saugumo

 B. Mazrimienė prašo Vytauto gatvės 118, 120, 122, 124 numeriu pažymėtų namų gyventojų, kuriems priklauso šie sandėliukai, atvykti bei pasižiūrėti kaip atrodo jų sandėliukų pastogės iš darželio teritorijos pusės.

„Galbūt Vytauto gatvės gyventojai nė nemato šio vaizdo. Tačiau supuvusios, vinimis sukaltos lentos kartas nuo karto nukrenta į darželio teritoriją. Vaikams bei pedagogams būti šalia šios sienos yra nesaugu. Be abejonės negalime nepaminėti ir estetinio darželio vaizdo. „Nykštukas“ yra rekonstruotas, šiemet ir gėlynus atnaujinome. Norime, jog visa mus supanti aplinka būtų saugi bei graži“, - pabrėžė B. Mazrimienė, kuri suskaičiavo, jog apie 70 metrų sandėliukų ribojasi su darželio teritorija. 

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ vizija – tapti aukštos pedagoginės kultūros ikimokykline įstaiga, teikiančia kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas.

Norėdami nors kiek pagražinti raudonų plytų sandėliukų sieną, darželio bendruomenė pasitelkė išradingumą.

„Graffiti piešiniais bandome padaryti šią sieną įdomesnę, gražesnę. Dailės studentas šiuo metu baiginėja piešti populiarų, animacinių filmų herojų – Šreką. Stengiamės savo darželinukus mokyti ekologijos, tad nupiešėme atliekų rūšiavimo konteinerius“, - „Palangos tiltui“ sakė direktorė B. Mazrimienė.

„Žinoma, norime, jog mūsų vaikai būtų auklėjami saugioje aplinkoje. Sieksime, jog Vytauto gatvės gyventojai susitvarkytų savo nuosavybę“, - „Palangos tiltui“ sakė lopšelio-darželio „Nykštukas“ tėvų tarybos pirmininkas Šarūnas Jonas Tamulis.

 

Sandėliukus sutvarkytų ir už savas lėšas

 „Kuomet statybininkai atliko darželio renovaciją, klausė, ar sutvarkyti ir sandėliukų pastoges. Mes norėjome, tačiau negalėjome to daryti, kadangi tai yra privati valda. Darželinukų tėvai, kurie taip pat suinteresuoti, jog jų vaikai būtų auklėjami saugioje aplinkoje, netgi sutiktų skirti lėšų, kad būtų sutvarkytos pastogės“, - laikraščiui sakė direktorė.

„Mes puikiai suprantame, jog mieste yra ir daugiau kažkam priklausančių apleistų pastatų, tačiau tai mūsų neguodžia, nes mūsų vaikams yra nesaugu. Tad jau keturiskart kreipėmės į savivaldybę, kad ši rastų būdų, kaip lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenei užtikrinti vaikų saugumą“, - pabrėžė B. Mazrimienė.

Miesto administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus „Palangos tiltui“ sakė, jog jam tokia padėtis darželyje yra žinoma. „Savivaldybei sudėtinga ką nors padaryti, nes tai susiję su privačia žmonių nuosavybe. Tačiau aš pasistengsiu, jog šis klausimas nebūtų užmirštas“, - darželiui padėti pažadėjo B. Martinkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Vakar Palangoje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amir Maimon. Vizito metu buvo aptarti žydų paveldo saugojimo kurorte klausimai bei keltos idėjos, kaip į žydų istorijos išsaugojimą ir skatinimą domėtis istorija įtraukti Palangos vaikus ir jaunimą.


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Šį savaitgalį, rugsėjo 20-22 d., Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia jau 22-ąją sveiko maisto šventę Palangoje. Šių metų šventės tema – „IDĖJOS VAIKŲ STALUI“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Tačiau dažnai iškyla...


Sveikatos banga pasiekė Palangos lopšelį-darželį „Pasaka“  1

Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja Vita BERNATAVIČIENĖ ir pavaduotoja ugdymui Irma KUOJIENĖ, 2013 05 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Prieš 20 metų, 1993-aisiais, Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien šių mokyklų yra beveik visose savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga.


Eilės į darželį? Ne Palangoje!

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 16 | Rubrika: Miestas

Darželiai didmiesčiuose dažniausiai perpildyti – Vilniuje virš tūkstančio tėvų turės sukti galvas, kur darbo metu palikti savo atžalas. Ne ką geresnė padėtis ir kituose Lietuvos miestuose, vaikai priversti laiką leisti perpildytose grupėse, dažnai ir antisanitarinėmis sąlygomis. Tačiau Palangoje viskas kitaip – iš pajūrio darželių pavyzdį turėtų imti visa Lietuva.


Kiekvienas tėvas išlydėdamas savo atžalą į darželį ar mokyklą tikisi, jog iš jų vaikas grįš sveikas. Į lopšelį-darželį „Nykštukas“ Kastyčio gatvėje tėvai vaikus paleidžia neramia širdimi. Darželinukų tėvams didžiausią rūpestį kelia prie pat vaikų žaidimo aikštelės stovintys apleisti sandėliukai, nuo kurių krenta senos, supuvusios...


Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo...


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius