Mažuosius šį savaitgalį pakvies „Kurhauzo nykštukas“

Palangos tiltas, 2023-09-20
Peržiūrėta
749
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažuosius šį savaitgalį pakvies „Kurhauzo nykštukas“

Nuostabiomis saulėtomis dienomis lepinantis rugsėjis palangiškiams ir kurorto svečiams netrukus padovanos du įsimintinus renginius – rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.

Daugiau skirtingo žanro spektaklių

„Mes įvertinome mažųjų žiūrovų, šeimų poreikius, todėl šių metų programoje matysime dar daugiau skirtingo žanro profesionalių teatrų spektaklių – lėlių, šešėlių, muzikinių bei stalo teatro. Tai paskatino šeštojo menų festivalio „Kurhauzo nykštukas“ programą išplėsti ir teatro meno pažinimo kelionę padaryti net iki 7 dienų. Šių metų festivalyje žiūrovai su šeimomis turės galimybę sudalyvauti ir kūrybinėse edukacijose“, – sakė „Kurhauzo nykštuko“ organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, kultūrinės veiklos vadybininkė Ernesta Žaromskytė.

Ir mažiems, ir dideliems

Šių metų festivalio spektakliai ir edukacijos skirti vaikams nuo 4 iki 10 metų, taip pat didelis dėmesys bus skirtas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Festivalio metu vyks atskiros jiems pritaikytos edukacijos. „Meną kartu pažinsime per garsus, prisilietimus, spalvas. Teatrinė veikla skatina individualią dvasinę, emocinę socialinę, kognityvinę ir kūrybinę raidą, todėl festivalio programos turinys prisidės ir prie saugios meniškos aplinkos kūrimo“, – sakė E. Žaromskytė.

Pirmąją festivalio dieną, rugsėjo 18 d., 9.30 val. teatro „Degančios žirafos“ edukacijoje „Nebylios šešėlių rankos“ susijungs rankų šešėlių teatras ir pasakų kūrimas, o 10.30 val. edukacijoje „Emocijų pažinimas per teatrą“ mokysimės ne tik prisijaukinti mums malonias ir nemalonias emocijas, bet ir labiau jas pažinti. Vakare 18 val. „Špicbuko išdaigų dirbtuvėse“ visai šeimai išgirsime pasaką apie Špicbuką – išdaigų karalių, kuris įlenda vaikui į ausį ir pašnibžda, kokią išdaigą jam iškrėsti. Dirbtuvių misija – ne tik išdykauti, bet ir stiprinti tėvų bei vaikų tarpusavio ryšį, todėl kartu su vaikais į linksmybes būtinai kviečiamas dalyvauti bent vienas iš tėvų.

O paskutinę festivalio dieną – rugsėjo 24 d. – 12.30 val. Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklyje „Gulbė – karaliaus pati“ lietuvių liaudies pasakos motyvais su šešėlių teatro edukacija prisiminsime, kaip svarbu nepamiršti savo svajonių, jei nori būti laimingas. 15 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys „Tikrąją dinozaurų istoriją“. Spektaklyje atsivers nematyti visatos kampeliai, sužinosime, kaip iš tiesų kūrėsi visata, kodėl išnyko dinozaurai ir kaip žmogus pirmąkart apsilankė Marse – tai, ko nerastum nė viename istorijos ar gamtos pažinimo vadovėlyje.

„Kurhauzo nykštuko klubas“

Antrus metus iš eilės organizuojamame nykštuko bičiulių klube vėl vyks aktyvios diskusijos ir užsiėmimai apie spektaklių personažus, vaidybą bei istorijų kūrimą. Kiekvieną mėnesį vyks klubo susitikimai, kurių metu Palangos, Šventosios ir Būtingės mažieji gyventojai praktikos metodais susipažins ar dar labiau gilins žinias apie teatrą, meną, istorijų kūrimą, pasakojimą bei atras menininko gyslelę savyje. Šis klubas – puiki terpė lavinti vaikus ir vesti juos kultūriniu keliu. Šių metų „Kurhauzo nykštuko klubo“ kuratore taps Stalo teatro vadovė Saulė Degutytė.

Palangos kultūros ir jaunimo centras mažuosius festivalio žiūrovus džiugins išliekamąją vertę turinčiomis dovanomis: popieriniais mini teatrais, pieštukinėmis, knygų skirtukais ir kt. Džiugu, kad antrus metus iš eilės prie projekto jungiasi labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurie padovanos po knygą trečių–ketvirtų klasių vaikams. Šių metų festivalį finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuostabiomis saulėtomis dienomis lepinantis rugsėjis palangiškiams ir kurorto svečiams netrukus padovanos du įsimintinus renginius – rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Palanga jau senai įtvirtino savo tradicinėms šeimoms draugiško miesto įvaizdį, kultūriniais renginiais – taip pat. Vienas tokių – festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, kuris šiemet švenčia penkerių metų jubiliejų. Toks vaikas – pyplys, o toks festivalis – jau išaugąs vaikiškas kelnaites!


Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kam orkestrui reikalingas dirigentas, kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje. 


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


„Kurhauzo nykštukas“ į Palangą sugrįžta jau ketvirtą kartą. Per 3 metus šis profesionalių teatrų festivalis vaikams suformavo savo tikslinę auditoriją, prasiplėtė žanrų įvairovė, atsirado poreikis šeimų spektakliams ir edukacijai. 


Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Kurhauzo restauracijos pradžia tapo dar artimesnė: trečiadienį Vyriausybė patvirtino  kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir pritaikymo viešajai kultūrinei paskirčiai programą. Jai įgyvendinti Vyriausybė anksčiau skyrė 700 tūkst. litų. VĮ „Lietuvos paminklai“ jau gegužės 9-ąją paskelbs, kuri įmonė laimėjo viešųjų pirkimų konkursą atlikti restauraciją. Bet...


(Tęsinys)   Klaipėdos apylinkės teismo baudžiamoji byla dėl kurhauzo padegimo atskleidžia įdomių kurhauzo padegimo detalių ir užkulisių, apie kuriuos visuomenė iki šiol tik spėliojo. „Palangos tilto“ redakcija, siekdama visuomenę supažindinti su sunkiai atmintyje išdylančiu įvykiu – kurhauzo padegimu – toliau skelbia teismo medžiagą...


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius