Meras Šarūnas Vaitkus: Konkurenciją nulemia ne skundai, o gyventojų pasirinkimas

"Palangos tilto" redakcija, 2019-10-24
Peržiūrėta
130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neseniai šalies ir vietos žiniasklaida sumirgėjo pranešimais, kad Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą, prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos savivaldybės veiksmų.

Mat šiai daugiabučių gyvenamųjų namų valdytojus vienijančiai organizacijai yra kilę įtarimų, neva savivaldybė proteguoja daugiabučius namus prižiūrinčios savo įmonės "Palangos komunalinis ūkis" interesus ir taip pažeidžia sąžiningos konkurencijos sąlygas.

Kaip pagrindinis to įrodymas pateikiamas faktas, kad pernai iš visų "Palangos komunalinio ūkio" gautų pajamų 81 procentą sudarė pajamos iš savivaldybės biudžeto už suteiktas paslaugas tvarkant ir prižiūrint savivaldybės teritoriją. Skunde tai vertinama kaip materialinė ir finansinė parama, sudaranti sąlygas sumažinti "Palangos komunalinio ūkio" vykdomos kitos veiklos nuostolius, kuriuos rinkos sąlygomis bendrovė turėtų padengti savo pačios lėšomis ir prisiimti riziką, ką daro analogiškas paslaugas teikiantis privatus verslas.

Tačiau UAB “Palangos komunalinis ūkis” pajamos, gautos už suteiktas paslaugas, nėra kokia nors savivaldybės dotacija. Tai miestą tvarkančio "Palangos komunalinio ūkio" sunkiai užsidirbti pinigai pagal Tarybos patvirtintus paslaugų įkainius, kurie tik nedaug viršija pačių darbų kaštus.

Juk niekas netrukdo ir kitoms daugiabučių administravimu užsiimančioms įmonėms imtis papildomos komercinės veiklos – papildomai teikti, pavyzdžiui, privačių erdvių šienavimo paslaugas ir taip susikurti "materialinę ir finansinę paramą".

Skunde prisimintas net "Palangos komunaliniam ūkiui" nuosavybės teise priklausantis pastatas, kurį įmonė valdo net nuo 1995 metų, kai papildoma namų administravimo veikla net nekvepėjo.

Svarbiausia, kad visi šie klausimai buvo kelti prieš 5 metus, kai mūsų savivaldybė jau buvo apskųsta Konkurencijos tarybai. Tačiau tąsyk, sulaukus savivaldybės paaiškinimų, tyrimas net nebuvo pradėtas. Tikiuosi, kad to paties likimo susilauks ir naujas skundas. Juo labiau, kad miesto komunalininkams daugiabučius namus administruoti leidęs 2011 metais Vyriausybės nutarimas, kurio pagrindu parengtas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimas, kaip tik šiai veiklai sukūrė konkurencines sąlygas.

Palangiškiams nereikia priminti, kad prieš 7 metus "Palangos butų ūkis" administravo visus apie 220 Palangoje tuo metu buvusius daugiabučių namų. Gyventojai sundėsi savivaldybei dėl administratoriaus savivalės, nesiskaitymo su palangiškiais, aukštų remonto darbų kainų.

Kaip tik siekiant sukurti konkurenciją šios veiklos monopolininkui, "Palangos komunalinis ūkis" įkurė daugiabučių namų administravimo ir priežiūros padalinį, nes pasikeitus teisės aktams, miesto Taryba savo sprendimu leido bet kuriai įmonei ir net privatiems asmenims administruoti daugiabučius namus.
Dabar teisę tokiai veiklai Palangoje turi net 7 juridiniai ir fiziniai asmenys.

Gyventojų valia iš "Palangos butų ūkio" daugiabučiai namai pas kitus administratorius iš pradžių pereidavo nedrąsiai. Bet netrukus pasijutus aptarnavimo kokybės ir paslaugų kainų skirtumui tokių gyventojų apsisprendimų nuolat daugėjo.

"Palangos butų ūkis" juos bandė stabdyti teismų pagalba. Teismui buvo apskųsti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymai, kuriais, remiantis visuotiniame susirinkime gyventojų išreikšta valia, beveik 30 namų administruoti buvo paskirtas kitas administratorius.

Šimtai į teismų procesus įtrauktų palangiškių buvo verčiami gaišti laiką ir dalyvauti bylose. Siekdamas šiuos namus kuo ilgiau išlaikyti savo rankose, ieškovas Palangos apylinkės teismo sprendimus aukštesniam teismui skųsdavo net ir po to, kai pirmieji apeliaciniai skundai jau buvo atmesti.

Teismai visose bylose priėmė vienareikšmę išvadą: laisva valia apsispręsdami namo gyventojai turi teisę bet kada pakeisti namo administratorių ir juo pasirinkti bet kurią tokias paslaugas teikiančią įmonę.

Kokį savivaldybės protegavimą įžvelgia Konkurencijos tarybai skundą pateikę Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai, jei administratorius pasirenkamas tik pačių gyventojų valia?

Rūmai savivaldybei priekaištauja, kad esant pakankamam tokią veiklą teikiančių privačių įmonių skaičiui "savivaldybei nėra ir nebuvo pagrindo bei būtinumo imtis priemonių nuo 2012 metų per įmonę "Palangos komunalinis ūkis" pačiai teikti daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas".

Pirmiausia, miesto komunalinio ūkio įmonė yra uždaroji akcinė bendrovė ir vadovaudamasi įstatymu, pati nusprendžia kokių papildomų veiklų imtis. Palangos miesto savivaldybė nedaro jokios įtakos gyventojų pasirinkimui, o konkurenciją nulemia ne skundai, o tik gyventojų pasirinkimas, ką neskundžiama nutartimi konstatavo ir teismai.

 

 

Jūsų komentaras:

Situacija 2019-10-29 18:41 (IP: 84.15.190.16)
Paskambiniį nurodytu telefonu ir atsiliepia atsakiklis robotas, pasikalbi su robotu, o trūkęs vamzdis sklepia bėga kaip bėgęs nes robotas atvykti neskuba.

Vieti ė 2019-10-29 18:38 (IP: 84.15.190.16)
Seniai dingom iš to butų ūkio

Banga 2019-10-26 20:12 (IP: 78.57.230.163)
Kas kitas apgins gyventojus, jai ne meras, o dar jis į Vilnių nori pabėgti........... bus blogai Palangai......

Jon 2019-10-25 20:49 (IP: 84.15.189.5)
Šaunuolis Vaitkus

Taip pat skaitykite

Šeštadienio rytą Palangos tiltą papuošė Lietuvos ir Baltarusijos istorinės vėliavos. Ta proga Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Tai - solidarumo su mūsų kaimynais, kovojančiais už demokratiją, ženklas."


Trečiadienį (balandžio 1 d.) LRT TELEVIZIJOS laidos „Nepažintas meras“ herojumi taps trečią kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus. Neatpažįstamai perrengtam merui teks aiškintis kelis kurorto gyventojams aktualius klausimus, kuriuos jie įvardijo laidos žurnalistui Edvardui Kubiliui.


Lietuvos televizijos (LTV) kameros dūzgė Palangoje – naujame LTV projekte „Nepažintas meras“ Palangos miesto vadovas Šarūnas Vaitkus, tikrąja žodžio prasme, išties tapo neatpažįstamas: su barzda, skrybėle.


Neseniai šalies ir vietos žiniasklaida sumirgėjo pranešimais, kad Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą, prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos savivaldybės veiksmų.


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Šiandien, gegužės 29 dienną, Vilniuje vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau- LSA) suvažiavimas, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, o viceprezidentu - Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "Tai- labai svarbi pozicija Palangai,"- "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus....


Gegužės 27 d. visuotiniame asociacijos „Klaipėdos regionas“ narių susirinkime ketverių metų kadencijai išrinktas naujas asociacijos prezidentas, kuriuo tapo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Lietuvos kurorto asociacijos (LKA) prezidentu išrinktas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pakeitė dvejus metus šias pareigas ėjusią Birštono vadovę Nijolę Dirginčienę. Asociacijos viceprezidentės pareigos patikėtos Trakų rajono merei Editai Rudelienei.


Ar jūsų itin didelis aktyvumas per Tarybos posėdžius yra jau prasidėjusios savivaldybių rinkimų kampanijos dalis? Visus keturis metus, kol esame opozicijoje, stengiamės būti labai aktyvūs. Esame  tokie, nes esame vadovavę miestui – turime patirties ir žinome, ko Palangai ir palangiškiams labiausiai reikia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius