Miniatiūrų mini galerijoje Palangoje – paroda „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“

Palangos tiltas, 2021-08-18
Peržiūrėta
4546
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miniatiūrų mini galerijoje Palangoje – paroda „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“

Į Palangą atkeliavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos organizuota paroda – socialinė iniciatyva  „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“. Šio meninio bei socialinio projekto tikslas – paskatinti vaikus per kūrybą išreikšti požiūrį, kad patyčios ir etikečių klijavimas žmonėms yra nepriimtinas elgesys.

„Kasmet dalyvaujame kampanijos „Be patyčių“ rengiamose teminėse savaitėse. Šia tema esame surengę parodų, vaikų piešiniai iliustravo televizijos laidą.  2020-aisiais gimė mintis plastinės raiškos ir kompozicijos pamokose kurti etiketes daiktams, taip atkreipiant dėmesį į patyčių temą, tačiau ne pamokslaujant, o išlaisvinant kūrybiškumą. Pradžioje konkursą planavome surengti dailės mokyklos mokiniams, tačiau vėliau nutarėme pakviesti dalyvauti visas Kauno miesto bei Kauno rajono mokyklas ir net radome rėmėją“, – teigė idėjos autorė Kauno A. Martinaičio dailės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Delonaitė-Meškienė.

Konkurso sąlygos aprašė idėją, vertinimo principus ir techninius reikalavimus etiketėms, tačiau niekaip nebuvo ribojama kūryba, buvo galima laisva forma pasirinkti ir temos išpildymą, ir formą  –  panaudoti tapybą, grafiką, koliažus, fotografiją, kompiuterinę grafiką arba mišrias formas. Todėl savaime susiformavo dvi darbų grupės – vienose, panašiai kaip socialiniuose plakatuose, buvo įgyvendinama mintis neklijuoti etikečių žmonėms. O kitą, didesnę grupę, sudarė mokinių sukurtos etiketės pačių pasirinktiems daiktams ir produktams.

Iš 112 darbų, pateiktų konkurso metu, buvo išrinkta 40 kūrinių, kurių autoriai geriausiai įgyvendino konkurso idėją. Vertinimo komisijoje dalyvavo menininkas, mokslų daktaras Algirdas Gataveckas; grafikos menų magistras, Vilniaus dailės akademijos KF docentas Rolandas Rimkūnas; grafikė, mokytoja ekspertė Aistė Ramūnaitė; dailės mokytoja metodininkė Rasa Bakienė, grafikos dizainerė, etikečių gamintojos „Aurika“ atstovė Vytautė Zovienė.

„Konkursas buvo turtingas piešinių įvairove, darbai pasižymėjo išbaigtumu. Vaikai paprastai piešia ir nemeluoja, tad kiekvienas etikečių tematiką „ištransliavo“ savaip. Tų vaikų, kurie savo aplinkoje yra patyrę „etikečių klijavimo“ žmonėms problemą, darbai buvo paveikesni, kiti piešiniai džiugino savo įdomiais pačių etikečių sukūrimo sprendimais“, – konkurso darbus apibūdino menininkas Algirdas Gataveckas.

Komisijos narys VDA KF docentas R. Rimkūnas, vertindamas darbus, labiausiai akcentavo socialinę kryptį atspindėjusius kūrinius. Jis išskyrė gerai atliktus darbus plakato disciplinos formate, piešinių ritmiką, harmoniją ir dialogą. R. Rimkūno teigimu,  įsiminė įdomiai surastos ir išspręstos kompozicijos, spalviniai santykiai, tiksliai atskleistos temos, subtili piešinių grafika, taip pat linksma darbų nuotaika.

Visų konkurso dalyvių darbus konkurso rėmėja ir etikečių gamykla „Aurika“ atspausdino ir padovanojo mokiniams. Nugalėtojų darbai šiuo metu eksponuojami parodoje Miniatiūrų mini galerijoje Palangoje.

Galerijos inf.

Organizatorių nuotr.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salėje jau galima pasigrožėti palangiškio miniatiūrų autoriaus, dailininko, poeto Vytauto Kuso dovana Palangai - 770 miniatiūrų ir miniatiūrine knyga, dedikuota miesto garbingai sukakčiai.


Kovo 30 d. – birželio 1 d. Palangos koncertų salėje veiks Vytauto Kuso kūrinių paroda „770 miniatiūrų Palangai“.


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


Į Palangą atkeliavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos organizuota paroda – socialinė iniciatyva  „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“. Šio meninio bei socialinio projekto tikslas – paskatinti vaikus per kūrybą išreikšti požiūrį, kad patyčios ir etikečių klijavimas žmonėms yra nepriimtinas elgesys.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šių metų sezoną „Ramybės“ galerija užbaigia išties neeiline paroda: pirmąkart į Palangą atkeliaus garsiojo Lietuvos grafiko Stasio Krasausko piešiniai ir grafikos darbai. Tuo pačiu metu rugsėjo 8-ąją 18 valandą bus atidaryta dailininkės Urtės Bimbaitės personalinė paroda „Iš vandens“, o nuo rugsėjo 13 d. „Ramybės“ galerijoje bus...


Palangos miesto savivaldybėje, trečiojo aukšto fojė, pristatomas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas palangiškio menininko Vytauto Kuso projektas „Miniatiūrų pasaulis“. Įspūdingos V. Kuso sukurtos miniatiūros „įkurdintos“ specialiai šiam tikslui sukurtoje galerijoje. Pajuokauti niekad nevengiantis V. Kusas pripažino daugelį...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius