„Ramybės“ galerijoje – paroda-kelionė „Psyche ir gamta“

Palangos tiltas, 2021-07-29
Peržiūrėta
2787
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje eksponuojamos tapybos bei juvelyrikos parodos.
„Ramybės“ galerijoje eksponuojamos tapybos bei juvelyrikos parodos.

„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.

Antroji ciklo paroda

Vilniaus dailės akademijoje baigusi freskos – mozaikos magistrantūrą jaunosios vilnietė Goda Lukaitė nuo 2013-ųjų aktyviai dalyvauja parodose bei įvairiuose projektuose. Jaunojo tapytojo 2015 metų publikos prizo laimėtoja, viena iš Tapybos maršrutizatorių 2018-aisiais dalyvių, 2020 metais kartu su Margiriu Buržinsku laimėjo „Vilnius Connect“ organizuojamą konkursą ir ištapiusi 50m. ilgo traukinio vagoną, ne vieną personalinę parodą surengusi menininkė sakė, jog pagrindiniai jos  kūrybos motyvai yra gamta, užmirštos, neužimtos vietos, erdvės, psichologinė tematika.

„Žodis „psichologija“ kilo iš graikiško žodžio „psiche“, reiškiančio „siela“. Gretinu šį taurų žodį su lietuvių kalboje vartojamu žargonu „psichas“. Mano paveiksluose, kuriuos eksponuoju parodoje „Psyche ir gamta“ II – pirmoji šio ciklo paroda buvo pristatyta šį pavasarį „Arkos“ galerijoje – tęsiu pradėtą temą apie „psichę“, klaidžiojančią žiūrovui sunkiai identifikuojamose erdvėse. Tačiau paveiksluose bei jų pavadinimuose yra paliktos užuominos į konkrečias vietas, patirtis ar būsenas, patirtas savęs pažinimo kelionės metu“, – pasakojo G. Lukaitė.

Plastiko brangenybės iš Baltijos

Be Godos Lukaitės parodos, „Ramybės“ galerijoje dar galima išvysti juvelyrės Urtės Šmitaitės bei tapytojos Simonos Žilėnaitės  parodas.

Jaunosios kartos juvelyrės Urtės Šmitaitės parodoje „Blastic Jewelry“ pristatomos plastiko brangenybės iš Baltijos jūros: menininkė savo darbuose sidabrą jungia su Lietuvos Baltijos pajūryje rastomis plastiko atliekomis.

U. Šmitaitei artimos šiuo metu viso pasaulio visuomenę jaudinančio ir neraminančios temos, ir tai atsispindi jos konceptualiose kolekcijose. Praėjusiais metais juvelyrei Lietuvos kultūros taryba iš Kultūros rėmimo fondo lėšų skyrė stipendiją juvelyrikos darbų kolekcijos, skirtos  konvencinės vartojimo kultūros kritikai bei visuomenės sąmoningumo skatinimui pasitelkiant juvelyrikos dizainą, koncepcijos ir prototipų kūrimui. 

Šiemet, tęsdama pasirinktąją temą, U. Šmitaitė vystė juvelyrikos darbų kolekciją „New Baltic souvenir“. Taip gimė paroda „Blastic Jewelry“, kurią jau turėjo progos įvertinti ne tik „Ramybės“ galerijoe, bet ir galerijos „Vilnensis“ lankytojai.

Drobėse atskleidžia moters būsenas

Parodoje „Moteris – it smėlis. Vanduo ir gėlės. (Pasikartojimai)“ tapytoja Simona Žilėnaitė vizualiai atskleidžia moters būsenas per rankų judesius, švelnius gestus. Darbuose persipina gamta bei žmogus, o audinių faktūros perpintos subtiliais augalų motyvais.

2010-aisiais baigusi Vilniaus dailės akademijos tapybos magistro studijas, nuo 2006 m. dalyvaujanti parodose Lietuvoje ir užsienyje, o nuo 2019 m. bendradarbiaujanti su italų galerija „Pramantha Arte“ dailininkė sakė per tapybą, per vaizdą nagrinėjanti moteriškumo temą, apraiškas, būsenas, „spalvas“, moters trapumą, per gamtą patiriamą santykį su savimi ir pasauliu. Jos kūriniuose moteriškumas atskleidžiamas plačia skale: nuo jautrumo, subtilumo, švelnumo – iki „laukinės“ moters.

„Pusė žmonijos yra moterys. Ir labai norisi, kad jos atsiskleistų, pilnai pajaustų, pažintų save, savo stiprybes, bei jautrias puses. Moteris – tai stichija, kurios nesuvaldysi, o ir nereikia. Grožėkimės jos buvimu“, – kviečia S. Žilėnaitė, teigianti, kad tapyba – tai kelionė į save, į nenutrūkstamą bei kasdienę metamorfozę. 

 „Ramybės“ galerijos informacija

Noutraukose:

Goda Lukaitė. Iš ciklo „Psyche ir gamta“

„Ramybės“ galerijoje eksponuojamos tapybos bei juvelyrikos parodos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli palangiškiai ir šventojiškiai,  jau visai netrukus į kiekvienus namus pasibels viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Tebūna jos džiugios ir giedros, kupinos pavasariškos šilumos ir pakilios atgimimo nuotaikos.  Tegul atbundanti gamta pažadina mūsų širdyse naujas viltis, o šv. Velykų varpų gausmas tesustiprina Prisikėlimo džiaugsmą bei kiekvienus namus pripildo...


Kartu su atbundančia gamta į kiekvienus namus pasibeldžia viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos.


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


Į Palangą atkeliavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos organizuota paroda – socialinė iniciatyva  „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“. Šio meninio bei socialinio projekto tikslas – paskatinti vaikus per kūrybą išreikšti požiūrį, kad patyčios ir etikečių klijavimas žmonėms yra nepriimtinas elgesys.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Šių metų sezoną „Ramybės“ galerija užbaigia išties neeiline paroda: pirmąkart į Palangą atkeliaus garsiojo Lietuvos grafiko Stasio Krasausko piešiniai ir grafikos darbai. Tuo pačiu metu rugsėjo 8-ąją 18 valandą bus atidaryta dailininkės Urtės Bimbaitės personalinė paroda „Iš vandens“, o nuo rugsėjo 13 d. „Ramybės“ galerijoje bus...


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius