Namo kurorto centre bendrasavininkystė apkarto

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-11-09
Peržiūrėta
2232
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Namas, esantis pačiame kurorto centre, Piktuižio gatvėje 4, priklauso dviems savininkams – Vytautui Petrauskui ir, nusipirkus dalį namo, jo bendrasavininke tapusiai Valerijai Lekstutienei ir jos vyrui Viktorui Lekstučiui. Kaimynai „per sieną“ jau seniai vienas su kitu nesilabina, o matosi tik teisme.

 

Name gyvena tik Lekstučiai

 

„Vanduo ir kanalizacija name buvo įvesta dar mano vyro brolio prieš dvidešimt penkis metus. Bet ji (V.-Lekstutienė), nusipirkusi dalį namo ir išvydusi, kad vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynas eina ir į mūsų namo dalį, ėmė ir vamzdžius nupjovė. Mes likome be vandens, kanalizacijos ir šildymo, nes namas šildomas dujomis. Žodžiu, namas tapo nenaudojamas,“ -pasakojo Dalia Petrauskienė. Bet po tokio akibrokšto Petrauskai pareiškimo policijai nesukurpė. „Gal tuomet padarėme klaidą, kad neparašėme pareiškimo“, - gailisi D. Petrauskienė. Anot jos, jie, vardan šventos ramybės, nusprendė įsivesti vandentiekį į savo namo pusę, bet bandymas atsiskirti nuo bendrų tinklų baigėsi nesėkmingai. „Įstrigome, nes ruošiant projektą, „Palangos vandenys“ pareikalavo kaimynės kaip bendrasavininkės sutikimo, kurio ji nedavė“, - sakė D. Petrauskienė.

 Ginčai tarp kaimynų pasiekė Palangos apylinkės teismą, kuriame teisėja Liucija Paulauskaitė spalio 27-ąją priėmė Petrauskams nepalankų sprendimą – jų ieškinį, reikalaujantį sutaisyti ir pajungti centralizuotai tiekiamo šalto vandens vamzdį ir sutvarkyti kanalizacijos vamzdynus, atmetė. Moteris piktinasi tokiu teismo sprendimu: „Teismas nepagrindė savo sprendimo, neišdėstė, kokiais straipsniais remdamasis, priėmė tokį sprendimą. Dar mus įpareigojo sumokėti jai (V. Lekstutienei – aut.) teismo išlaidas. Apie kokią apgaulę (atsakovė teisme nurodė, kad Petrauskai vamzdį rūsyje prijungę be jos sutikimo, apgaulės būdu – aut.) ji šneka, jei vyro brolis vamzdyną buvo įsirengęs dar iki jai nusiperkant kitą namo pusę?“ Petrauskų namo dalis iki šiol yra negyvenama. „O kaip gyvensi tokiame name?“ - klausė pašnekovė. Ji įsitikinusi, kad aukštesnės instancijos teismas pakeis Palangos apylinkės teismo sprendimą, kuris moteriai atrodo nemotyvuotas.

 

Rėmėsi „Palangos vandenų“ atstovu

 

Atsakovai, Viktoras ir Valerija Lekstučiai, atsiliepime į ieškinį nurodė, kad su juo nesutinka ir dėstė, kad ieškovas  V. Petrauskas (citata iš teismo sprendimo – aut.) „siekdamas sau naudos, piktnaudžiauja teise, siekia užvaldyti svetimus daiktus ir trukdo atsakovams įgyvendinti savo civilines teises – valdyti, naudoti ir disponuoti nuosavybe“. Atsakovai Lekstučiai pabrėžė, kad Petrauskai šalto vandens vamzdį prie jų valdoje esančio vamzdžio prijungė „apgaulės būdu patekę į rūsį ir be jų sutikimo“. Todėl, teisėja L. Paulauskaitė rašo sprendime, V. Petrausko veiksmai nebuvo suderinti su UAB „Palangos vandenys“, todėl apie neteisėtus ir savavališkus ieškovo V. Petrausko veiksmus buvo informuoti atsakingi UAB „Palangos vandenys“ darbuotojai. Kadangi daugiau kaip per metus laiko V. Petrauskas nepašalino minėtų pažeidimų, vandens tiekimas iš atsakovų valdomų patalpų ieškovui buvo nutrauktas(kalba netaisyta – aut.).

Teismo posėdžio metu liudytojas, UAB „Palangos vandenys“ atstovas Raimundas Litvinas, paaiškino, kad bendrovė žino apie abiejų šalių ginčą.

UAB „Palangos vandenys“ buvo sudarę paslaugų tiekimo sutartį su ankstesne namo savininke P. Beniušyte. O nuo 2007-ųjų liepos, rašoma teismo sprendime, buvo sudaryta sutartis tarp UAB „Palangos vandenys“ ir L. Lekstutienės ir V. Lekstučio, o nuo 2008-ųjų gegužės mėnesio vanduo V. Petrauskui nebuvo tiekiamas. Teismui R. Litvinas paaiškino, kad A. Petrauskas turi galimybę įsivesti vandens tiekimą savarankiškai, tik tam reikėtų parengti projektą.

Priimdamas sprendimą atmesti ieškinį, teismas rėmėsi R. Litvino parodymais. „Atsakovai pažeidimų nepadarė, ir ieškovui neužkirsta teisė savo valdos dalyje įsirengti vandens tiekimo ir patalpų šildymo įrenginius“, - teismo sprendime nurodo teisėja L. Paulauskaitė.

Iš V.Petrausko teismas priteisė 1565 litus sumokėti valstybės naudai išlaidoms už atsakovei V. Lekstutienei suteiktą antrinę teisinę pagalbą apmokėti.

V. Petrausko  atstovė, advokatė Marija Ulbienė nepanoro išsamiau komentuoti teismo sprendimo. „Sprendimą skųsime aukštesnės instancijos teismui, tada ir nurodysime apeliacijos motyvus“, - tepasakė M. Ulbienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. 


Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui.


Maršrutiniu taksi Klaipėda-Palanga kasdien į darbą vykstanti klaipėdietė netveria pykčiu, jog keleiviai priversti grūstis it silkės statinėje. Anot moters, žmonėms ne tik ilgą laiką tenka laukti retai kursuojančių autobusiukų, bet ir važiuoti nesaugiai.


VPK Klaipėdos apskrities policija pranešė, kad rugsėjo 23 d. apie 00.30 val. Palangoje, Pirties g., atbuline eiga važiuodamas automobilis „Toyota Yaris“ atsitrenkė į pastato sieną. 1967 m. gimusiam automobilio vairuotojui nustatytas 1,98 prom. girtumas.


Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Palangoje, Lydekų gatvėje degė gyvenamasis namas

"Palangos tilto" informacija, 2021 03 22 | Rubrika: Miestas

Kovo 22-osios naktį ugniagesiams gelbėtojams pranešta apie gaisrą Palangoje. Degė gyvenamasis namas. Pranešimas apie gaisrą Lydekų gatvėje gautas po 3 val. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, namas degė atvira liepsna. Gaisro metu sukrito stogas, nudegė ir nuardytos stogo konstrukcijos, antro aukšto perdengimas. Apdegė ir prie namo priblokuotas medinis sandėliukas....


Palangos savivaldybė bando užkirsti kelią kurorto centre netoli jūros esančių teniso aikštynų ir viešbučio pardavimui. Baiminasi, kad privatizuotas objektas netrukus gali virsti poilsio kotedžais. Didžiausiame šalies kurorte penkis atvirus teniso aikštynus ir 35 kambarių viešbutį valdanti bendrovė Respublikinė mokomoji sportinė bazė iš teikiamų...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau...


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


Namo kurorto centre bendrasavininkystė apkarto

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 11 09 | Rubrika: Miestas

Namas, esantis pačiame kurorto centre, Piktuižio gatvėje 4, priklauso dviems savininkams – Vytautui Petrauskui ir, nusipirkus dalį namo, jo bendrasavininke tapusiai Valerijai Lekstutienei ir jos vyrui Viktorui Lekstučiui. Kaimynai „per sieną“ jau seniai vienas su kitu nesilabina, o matosi tik teisme.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius