NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-08-18
Peržiūrėta
430
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po šv. Mišių Palangos bendruomenė ir svečiai būrėsi klebonijos parkelyje, kur pratęsė šv. Roko atlaidų šventę. V. Janušonio nuotr.
Po šv. Mišių Palangos bendruomenė ir svečiai būrėsi klebonijos parkelyje, kur pratęsė šv. Roko atlaidų šventę. V. Janušonio nuotr.

Žolinė: ilgąjį savaitgalį Palanga sukvietė švęsti ne tik Žolinę, bet ir dalyvauti kurortą jau daugelį metų garsinančiuose šv. Roko atlaiduose.

Penktadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko tituliniai Palangos parapijos atlaidai – Žolinė. Šv. Mišias aukojo neseniai į Darbėnų parapiją paskirtas klebonas, kunigas kanauninkas Vygantas Gudeliūnas.

Švenčiausiajai Mergelei Marijai dėkota ir šeštadienį. Deja, dėl lietaus planuotoji procesija nuo bažnyčios iki Lurdo Birutės parke neįvyko, tačiau pačioje bažnyčioje skambėjo tradicinės giesmės Marijai. Jas giedojo kantičkinių giesmių grupė iš Vilniaus Bernardinų bažnyčios (vadovė Zita Dragūnaitė), taip pat – etnomuzikologė Dalia Vaicenavičienė, Darbėnų tradiciniai giedoriai.

Pasibaigus giesmių Marijai vakarui, „Anapilyje“ skambėjo kanklės ir gražiausios pajūrio krašto dainos.

 

Šv. Roko atlaidai: praėjęs savaitgalis Palangoje buvo išskirtinis: šiemetiniai Žolinės ir šv. Roko atlaidai išsiskyrė tuo, kad renginiai peržengė bažnyčios ir šventoriaus ribas – koncertai bei bendruomenės susibūrimai vyko įvairiose kurorto erdvėse.

Sekmadienį po šv. Mišių miestiečiai ir kurorto svečiai nesiskirstė, o bendravimą pratęsė klebonijos parkelyje. Čia koncertavo tautiškos kapelijos „Sutaras“ iš Vilniaus bei „Martvežiai“ iš Klaipėdos. Klebonijos parkelyje veikė tautodailininkės Danutės Saukaitienės šiaudinių skulptūrų paroda „Žolynų virsmas“, vaikus ir suaugusiuosius kvietė kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo galima išmokti pasigaminti dirbinių iš šiaudų, išsiskaptuoti ir į vandenį paleisti laivelį, greitai nusirišti skudurinę Onutę. Taip pat buvo organizuojami liaudiški žaidimai, sportinės rungtys.

Susirinkusieji ragavo Babytės sodo obuolių, taip pat ir „ubagynės“ – nuo seno daugeliui žinomo, vaikų pamėgto valgio – duonos su cukrumi bei vandeniu.

 

Krepšinis: šeštadienį Darbėnuose vyko jau tradicine tapusi Darbėnų seniūnijos krepšinio 3x3 šventė, kurios globėjas – Kretingos rajono garbės pilietis, „Neptūno“ krepšinio komandos treneris darbėniškis Kazys Maksvytis.

Pirmą kartą Darbėnų seniūnijos bendruomenės kvietimu šventėje dalyvavo ir Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai. Sveikinimo žodį jos dalyviams tarė bendruomenės tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, o bendruomenės tarybos nario Nerijaus Rekašiaus vadovaujama komanda ŠBK (Šventosios bendruomenės komanda), kurioje žaidė Audrius Baipšys, Česlovas Anusas ir seniūnaitis Ramutis Šeštokas, susirungė senjorų pogrupyje. Įveikę keturias komandas ir nusileidę tik paties K. Maksvyčio vedamai „Žemaičių“ rinktinei, šventojiškiai užėmė antrąją vietą savo pogrupyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius