Naujo stogo Šventosios autobusų stočiai nepakanka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-02-05
Peržiūrėta
2541
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Uraganas „Felksas“ nulupo Šventosios autobusų stoties paviljono stogą.
Uraganas „Felksas“ nulupo Šventosios autobusų stoties paviljono stogą.

Palangos ir Šventosios paplūdimius nusiaubęs uraganas „Feliksas“ pridarė ir daugiau žalos – vartė statybvietes juosiančias tvoras, plėšė blogai uždengtus stogus. Nuplėšė jis ir autobusų stotimi išdidžiai vadinamo Šventojoje esančio statinuko stogą, kuris po Viešosios tvarkos skyriaus specialistų įsikišimo jau perklotas. Tačiau Šventosios bendruomenės nuomone, vien naujo stogo Šventosios autobusų stočiai seniai nepakanka.

Nuplėšė stogą
„Felikso“ nuplėštą Šventosios autobusų stoties, tiksliau, paviljono, kurio dalis atitverta, padarius vietą „kioskeliui“, kuriame vasaros sezonu prekiaujama tarpmiestinių autobusų bilietais, stogą bene pirmasis pamatė Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas. Jis ir pradėjo skambinti visiems, kas turėtų būti atsakingas už šio statinio priežiūrą.
„Teoriškai statinys priklauso UAB „Palangos autobusų stotis“, praktiškai jis jau daugel metų išnuomotas UAB „Vlasava“. Skambinau ir vienai, ir kitai bendrovei, tačiau niekas nesiskubino stogo tvarkyti“, – sakė E. Čilinskas.
Niekaip nesulaukus tvarkytojų, seniūno pavaduotojas paskambino ir į Viešosios tvarkos skyrių. Nuo sausio vidurio viena iš čia dirbančių specialisčių kuruoja būtent Šventąją.
„Mes užfiksavome situaciją, paskambinome į UAB „Palangos autobusų stotis“, kuri kuruoja ir Šventosios autobusų stotelę. Įspėjome, paprašėme susitvarkyti. Palyginti greitai tai buvo padaryta – kiek žinome, praėjusios savaitės pabaigoje stogas uždengtas“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Veronika Skeberdytė.

Pažadėjo – padarė
Likviduojamos įmonės UAB „Palangos autobusų stotis“ direktorė Petronėlė Milienė patvirtino, jog Šventojoje esanti stotis yra įrašyta į jos vadovaujamos bendrovės balansą.
„Tačiau ją prižiūri, vykdo veiklą ir yra atsakinga bendrovė „Vlasava“. Mums Šventosios stotis buvo nuostolinga. Išnuomojome ją „Vlasavai“. Ši bendrovė moka mums po 500 Lt nuomos mokesčio, per metus susidaro 6 tūkst. Lt“, – pasakojo P. Milienė.
Direktorės teigimu, nuomos sutartis su UAB „Vlasava“ baigsis šių metų gruodžio 31 d.
„Kas toliau? Nežinome. Turtas bus perduotas Palangos miesto savivaldybei, o ką ji toliau darys – jos reikalas. Turbūt logiška būtų perduoti ją UAB „Palangos komunalinis ūkis“, kurios žinioje yra ir naujoji Palangos autobusų stotis. Nes bet kokiu atveju stotis Šventojoje reikalinga“, – pasidalijo mintimis P. Milienė.
Būtent ilgamečiam nuomininkui direktorė ir pranešė apie nuplėštą stotelės Šventojoje stogą.
„Bendrovės vadovas Saulius Čepkauskas pažadėjo artimiausiu metu stogą sutvarkyti. Tą ir padarė“, – sakė UAB „Palangos autobusų stotis“ direktorė P. Milienė.

Problemų esama visokių
„Šįryt važiavau į Šventąją, mačiau, kad darbininkai stogą tvarko“, – penktadienį sakė UAB „Vlasava“ transporto vadybininkas Arūnas Čepkauskas.
Jis priminė, jog Šventosios autobusų stotyje „veiksmas vyksta“ tik vasaros sezonu. Kitu metu čia tik apsisuka tolimųjų reisų autobusai. „Ši stotelė su visu jos žiedu yra labai nepatogi. Įvažiuoti į ją gali tik vienas autobusas, kitas jau „nebepratelpa“ – įvažiavimas siauras, jo borteliai aukšti. Prieš kokius dešimt metų mėginome „eksperimentuoti“ – niekaip du autobusai neprasilenkia“, – pasakojo A. Čepkauskas.
Tad buvo nuspręsta vadinamąją stotį palikti tik tolimųjų reisų autobusams. Tiesa, jie irgi tik po vieną gali įvažiuoti, stovėti ir laukti čia savo reiso negali, tad stovi dažniausiai Mokyklos gatvėje, tuo piktindami šventojiškius bei miestelio svečius.
„Miesto maršrutais važiuojantys autobusai stoja prie senojo pašto. Čia yra laukimo paviljonas, yra kur nuo vėjo ar lietaus pasislėpti. Ne vasaros sezonu mūsų galutinė stotelė – prie vadinamojo beždžionių tilto. Tuo tarpu vasarą mes iki ten nuvažiuoti neturime kaip: gatvė tampa pusiau pėsčiųjų gatve, pusiau poilsiautojų automobilių stovėjimo aikštele, nors ten stovi ženklai ir „sustoti draudžiama“, ir „stovėti draudžiama“. Tačiau pažeidėjams – nė motais, susimoka baudas, ir toliau stovi. O mes stengiamės nutaikyti momentą, kad galėtume autobusų stoties žiedelyje apsisukti“, – sakė A. Čepkauskas.
Jis pabrėžė, jog svarbiausia yra keleivius saugiai įlaipinti ir išlaipinti. Maršrutais „Palanga – Šventoji“ ir „Palanga – Būtingė“ vežantys vežėjai tą ir daro, juolab, kad kitoje Mokyklos g. pusėje prieš vadinamąjį senąjį paštą esanti keleivių išlaipinimo vieta atitinka visus reikalavimus ir yra net arčiau nei per 50 metrų, kaip reikalaujama.

Norėtų modernesnės
Tuo tarpu Šventosios bendruomenė nėra patenkinta savo miestelio autobusų stotimi tituluojamu paviljonu. Apie tai buvo kalbėta ir praėjusio mėnesio viduryje vykusiame bendruomenės tarybos susitikime su Palangos miesto savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene, kuriame dalyvavo ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Ir Šventosios bendruomenės tarybos nariai, ir seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas sakė, jog pageidautina, kad pasibaigus nuomos sutarčiai Šventosios autobusų stotis pereitų naująją stotį administruojančių komunalininkų žinion.
„Mintis tokia: jeigu Palanga turi puikią autobusų stotį, tai laikas ir Šventąja pasirūpinti. Reikia ir pačią aikštelę perprojektuoti, kad atsirastų vietos autobusams normaliai apsisukti bei stovėti, ir paviljono modernesnio reiktų. Ir kad tualetas būtų šildomas ir ne vien vasarą atrakintas“, – vardijo E. Čilinskas.
Jam antrino ir Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius. „Rekonstrukcija būtina. Nesakome, kad reikia stoties su kavinėmis ir peronais, tačiau sudaryti padoresnes sąlygas keleiviams būtina. Ir ne tik keleiviams. Nenormalu, kad tolimųjų reisų autobusų vairuotojai autobusus išrikiuoja Mokyklos gatvėje prie vaikų žaidimų aikštelės. Panaikinus žaliąją veją, aplink kurią dabar vos vienas autobusas gali apsisukti, būtų galima įrengti mažiausiai keturias vietas tolimųjų reisų autobusams stovėti ir padaryti normalų privažiavimą su apsisukimu prie stoties paviljono. Manau, kad kai bus svarstoma, kokiems projektams panaudoti šiems metams numatomas lėšas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, vienas tokių projektų galėtų būti Šventosios autobusų stoties sutvarkymas“, – sakė D. Jurevičius.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Spalio 3 d., pirmadienį, 160-18:00 val. Atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ vyks Atvirų durų diena SUAUGUSIEMS.


Palangos autobusų stotyje, paprastai apytuštėje kiekvieno lapkričio pabaigoje, dabar itin retai sušmėžuoja atsitiktinių keleivių figūra – jau savaitė, kai iš jos ir į ją dėl karantino vykdoma mažiau autobusų reisų.


Paskambinusi į „Palangos tiltą“, vilnietė Jolita Žurauskienė stebėjosi ir piktinosi, kad nei Palangos, nei Klaipėdos maršrutiniai autobusai nestabteli Nemirsetos autobusų stotelėje.


Į redakciją užsukęs mūsų skaitytojas pasidalino savo patirtimi, kai su savo svečiais nuvykęs į Šventąją, pamatė, jog prispyrus reikalui nėra kur bėgti – jokio tualeto. „Man atrodo, kad tokį paprastą dalyką tikrai būtų nesunku įrengti, o žmonėms tai – didžiulis privalumas“, – svarstė palangiškis Vytautas. Tačiau specialistai tikina, jog...


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Naujo stogo Šventosios autobusų stočiai nepakanka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Miestas

Palangos ir Šventosios paplūdimius nusiaubęs uraganas „Feliksas“ pridarė ir daugiau žalos – vartė statybvietes juosiančias tvoras, plėšė blogai uždengtus stogus. Nuplėšė jis ir autobusų stotimi išdidžiai vadinamo Šventojoje esančio statinuko stogą, kuris po Viešosios tvarkos skyriaus specialistų įsikišimo jau perklotas....


Naujosios Palangos autobusų stoties vadovas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Vidas Misikonis, žemaitis, save vadina senu „komunalininku“, todėl, kai jam buvo pasiūlyta vadovauti naujajai stočiai, jis neabejodamas sutiko, nors, ne paslaptis, dėl stoties vadybininko kėdės, ne visi, matyt, žino, buvo gerokai susigrumta. Nugalėjo miesto interesai...


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Kas pasirūpins autobusų stotelės stogu?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios miestelyje, Mokyklos ir Jūros gatvių sankirtoje, esanti autobusų stotelė, jau kuris laikas atrodo lyg po karo. Vėjo perpučiamoje visuomeninio transporto sustojimo vietoje nėra nei sienų, nei stogo. Pradėję minti stotelės stogo dingimo mįslę sužinojome, jog ši stotelė nežinia net kam priklauso. „Ši autobusų stotelė ne seniūnijos. Ją jau seniai pastatė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius