Norintiems sportuoti namuose – patarimai renkantis treniruoklius

Palangos tiltas, 2018-10-16
Peržiūrėta
263
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Norintiems sportuoti namuose – patarimai renkantis treniruoklius

Ne kartą esate girdėję, kad sportas yra sveikata, o nuolatinės treniruotės stiprina ne tik patį kūną, bet ir protinę veiklą. Sportuojantys žmonės jaučiasi žvalesni, labiau pasitiki savimi, turi daugiau energijos.
Ruduo yra pats metas dailinti savo kūną ateinančiai vasarai, o tai galima daryti net keliais būdais. Vieni renkasi subalansuotą mitybą, kiti sportą, treti ir tą, ir tą. Vieni sportuoja lauke, kiti sporto klube, o dar kiti namuose. Kurį būdą pasirinksite jūs, visai nesvarbu, svarbu, kad sportuotumėte reguliariai, taisyklingai, o svarbiausia saugiai.

Sportas namuose
Žmonės, nenorintys išleisti daug pinigų sporto klubuose, tačiau norintys sportuoti namie, tikrai tai gali padaryti. Svarbiausia įsigyti tam tinkamą įrangą. Būtent treniruokliai yra ta įranga, kurią renkasi daugelis, planuojančių sportuoti namuose. Vis dėlto, norint, kad treniruoklis netaptų drabužių kabykla ar dulkes renkančiu daiktu, prieš jį įsigyjant reikia pasidomėti plačiau apie treniruoklių galimybes, privalumus ir nusipirkti tikrai tinkamą daiktą.

Kokį treniruoklį pasirinkti?
Treniruoklių pasirinkimas išties platus, o kokį pasirinkti priklauso nuo žmogaus norų ir pomėgių. Pasiūloje yra kardiotreniruokliai ir jėgos treniruokliai. Pastarieji dažniausiai būna mechaniniai įrenginiai, su kuriais sportuodamas žmogus gali didinti ištvermę ir raumenų jėgą. Kardiotreniruoklius renkasi žmonės, kurie nori stiprinti savo širdies ir bendrai viso organizmo veiklą. Rekomenduojami tiems, kurie turi antsvorio. Dažniausiai kardiotreniruokliai būna elektroniniai, todėl juose esantys įrenginiai leidžia žmogui stebėti jo širdies veiklą, reguliuoti fizines apkrovas, rinktis individualias programas ir net keltis naujus tikslus.

Kardiotreniruokliai:
- Minamieji dviračiai. Šie treniruokliai yra tarsi dviračiai, bet su jais žmogus nejuda iš vietos. Jie stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, taip pat mankština kojų raumenis, ypač naudingi norintiems sustiprinti šlaunis. Beje, jie efektingai tirpdo kalorijas nuo apatinės kūno dalies. Minamieji dviračiai ugdo žmogaus ištvermę, todėl turintys kantrybės tikrai turėtų turėti tokį ir savo namuose.
- Elipsiniai treniruokliai. Su šio tipo treniruokliu apšilti ir palengva didinti fizinę apkrovą labai paprasta, todėl jis yra labai tinkamas sportuojantiems namuose, nes nėra rizikos pasirinkti per didelį krūvį. Elipsiniai treniruokliai stiprina ir aktyvina širdies veiklą, taip pat padeda atsikratyti antsvorio, jie yra efektyvūs riebalų degintojai.
- Irklavimo treniruokliai. Šie treniruokliai stiprina visus kūno raumenis, vienu metu treniruojamos kojos, sėdmenys, rankos, pečiai, nugara ir net pilvo presas. Taip pat šie treniruokliai gerina kraujotakos sistemą, naikina nepageidaujamas kalorijas, su jais galima pasiekti stulbinančių rezultatų.
- Žingsniuokliai. Šie treniruokliai yra skirti tiems, kurie nori treniruoti savo kojų ir dubens raumenis. Dažniausiai juos renkasi įsigyti ir naudoti moterys.
- Bėgimo takeliai. Klasikiniai bėgimo takeliai yra visų kardiotreniruoklių karaliai, kadangi jie populiarūs ne tik namuose, bet ir sporto klubuose. Juos naudoja tiek vyrai, tiek ir moterys, mėgstantys ugdyti savo ištvermę ir kantrybę. Tai puikus būdas nusikratyti nepageidaujamų kilogramų.
- Vertikalūs laiptų stimuliatoriai. Šie treniruokliai tinka visiems, norintiems padailinti savo sėdmenis. Po kurio laiko lipimo laiptais jie tampa ne tik dailūs, bet ir tvirti bei stiprūs, todėl šis treniruoklis yra tikrai tinkamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.
Net ir sportuodami namuose prieš sportą privalote gerai apšilti, kadangi traumų tikimybė visada yra nemaža. Išsirinkę tinkamą sau treniruoklį juo naudokitės atsargiai, prieš išbandydami pasikonsultuokite su specialistu. Turėkite omenyje, kad netaisyklingai atliekant pratimus yra galimybė susižeisti, todėl faktas kad taip nutikus, jūs nepasiektumėte norimo rezultato. Sportuokite atsargiai, atsakingai bei protingai ir pasiekite džiuginančius rezultatų net ir namuose.
Jeigu jau apsisprendėt įsigyti treniruoklį, tai galite padaryti internetinėje parduotuvėje - B-A.EU. Gerų treniruočių!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kol naujų būstų paklausa Lietuvoje auga tarsi ant mielių, natūralu, kad pasitaiko ir būsto įrengimo klaidų ar netikslumų.


Ne kartą esate girdėję, kad sportas yra sveikata, o nuolatinės treniruotės stiprina ne tik patį kūną, bet ir protinę veiklą. Sportuojantys žmonės jaučiasi žvalesni, labiau pasitiki savimi, turi daugiau energijos. Ruduo yra pats metas dailinti savo kūną ateinančiai vasarai, o tai galima daryti net keliais būdais. Vieni renkasi subalansuotą mitybą, kiti sportą, treti ir tą, ir tą. Vieni...


Vis labiau vėstant orams, netruks prasidėti intensyvaus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Ar cholesterolis yra žmogaus draugas, ar priešas? Tai, kad cholesteroliui suverčiama vis daugiau kaltės dėl įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, gydytoja kardiologė medicinos mokslų daktarė Milda Kovaitė vadina šio amžiaus kertiniu akmeniu. Iš tikrųjų cholesterolis yra būtina žmogaus organizmui medžiaga. Kiekvienas gimęs kūdikis turi cholesterolio. Tai –...


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Jeigu vakarais vargstate, niekaip negalėdami sudėti bluosto, tikrai nesate toks vienintelis. Skelbiama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo nemigos kenčia mažiausiai 60 mln. žmonių. Baisiausia, kad nuolat tokių problemų patiria per 40 mln. Amerikos gyventojų. „Jeigu nuolat trūksta miego, sveikatai daroma labai didelė žala“, – konstatuoja Sonia Ancoli-Israel iš...


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Ko gero visi, nuo mažiausio iki vyriausio, yra girdėję apie nuolatinio sporto naudą žmogaus kūnui ir sielai. Nuolatinis fizinis aktyvumas stiprina mūsų raumenis, kaulų sistemą, širdies ir kraujagyslių veiklą, kvėpavimo sistemą. Tačiau norint prisiversti sportuoti vien gražių žodžių ar pažadų „nuo rytojaus“ – nepakanka. „Visų pirma trūksta teisingo visuomenės...


Pramogų komplekso „HBH Juozo alus“ parkas kiekvienais metais nustebina vis originalesnėmis naujovėmis. Šiais metais parkelyje „išdygo“ keturios naujos skulptūros. Tačiau jos ypatingos tuo, jog jomis galima ne tik grožėtis, bet ant jų galima ir sportuoti. „Su keliais bendraminčiais skulptoriais sumąstėme tokią idėją – pagaminti kinetines, su...


Netekčių ir mažų džiaugsmų namuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Sunkiausia – pasijausti esant kažkam našta, tarsi savi namai jau būtų ne savi, o kūnas sustingęs laike. Tik jausmai išlieka gilūs ir kur kas jautresni, ašaros pasirodo akyse daug dažniau nei norėtųsi jas rodyti, nes nuolat atmintin grįžta patys skaudžiausi prisiminimai, kuriuos nuslopinti stengiamasi trumpomis atsipalaidavimo akimirkomis. Daug tokių potyrių kupinų žmonių gyvena Globos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius