,,Nykštukas“ puoselėja patriotiškumą

Palangos tiltas, 2015-02-23
Peržiūrėta
666
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

,,Nykštukas“ puoselėja patriotiškumą

Lietuvos gimtadienis – Vasario 16-oji – gražiausia ir svarbiausia mūsų valstybės šventė. Palangos lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ bendruomenė kiekvienais metais randa naujų idėjų, sudomindama vaikus krašto ir miesto istorija. Tęsdami projektą ,,Darželio ir šeimos bendradarbiavimo sėkmė“, skatinome visus – ir tėvelius – dalyvauti šioje veikloje, dalintis savo patyrimais, skleisti savo idėjas, padėti vaikui puoselėti patriotizmo daigelius. Tam tikslui atidarėme kūrybines dirbtuvėles. Visus savo darbelius vaikai iš širdelės dovanojo savo gimtinei ir dar sukvietė ,,akis paganyti“ į įvairaus dydžio, formų medinius šaukštus, kuriuos sunešė visi bendruomenės nariai.
Visiems buvo smagu ir įdomu žiūrėti filmą apie Palangą, bei atpažinti lankytas vietas, įžymius žmones ir patiems apsilankyti nuostabiose miesto kertelėse, muziejuose, susitikti su iškiliais palangiškiais. Vyresniojo amžiaus vaikų grupės ,,Čiauškučiai“ ir ,,Smalsiukai“ susitiko su žymia Palangos dailininke Dovile Oškinyte, kuri papasakojo ne tik apie savo darbus, bet ir prisiminė savo tėvelį Bronių Oškinį – sklandytuvų konstruktorių, sklandymo pradininką Lietuvoje, kuris garsino savo darbais visą šalį. Priešmokyklinio ugdymo grupė ,,Sportukai“ į svečius pasikvietė Lietuvos kariuomenės savanorius, Šaulių sąjungos narius Gabrielę ir Martyną.
Sulaukę iškilmingų renginių Vasario 16-ąjai, visų grupių šventiniuose rytmečiuose ir popietėse tėveliai, seneliai, broliai ir seserys patys dainavo, šoko, sekė pasakas, pasakojo apie prasmingus darbus Tėvynės labui. Mažieji ,,Jūrinukai“ ir jų tėveliai drauge dainavo liaudies daineles, lopšines, žaidė liaudies žaidimus. Visi džiaugėsi, kad Gretos mamytė juos padabino trispalviais ženkliukais. ,,Švelnukai“, ,,Čiauškučiai“ ir ,,Smalsiukai“ ne tik linksminosi, bet ir klausėsi savo mamyčių dainuojamų dainų, sekamų pasakų be galo, žemaitiškų pasakojimų. ,,Brazdukų“ ir ,,Linksmučių“ grupės į savo šventinį rytmetį pasikvietė Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karininką Arėjo tėtį A. Vilkintį.
Šventinį savaitgalį visa darželio bendruomenė dalyvavo savo miesto organizuojamuose renginiuose, skirtuose Lietuvos gimtadieniui, aplankėme darželio priešmokyklinio amžiaus vaikų dailės darbų parodą ,,Mes mylime Palangą“, eksponuojamą naujosios autobusų stoties erdvėse, o išgirdę apie akciją ,,Lietuvai ir man“ pradėjome pinti trispalves apyrankes.

Sigita SIČIŪNIENĖ
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


„Kurhauzo nykštukas“ į Palangą sugrįžta jau ketvirtą kartą. Per 3 metus šis profesionalių teatrų festivalis vaikams suformavo savo tikslinę auditoriją, prasiplėtė žanrų įvairovė, atsirado poreikis šeimų spektakliams ir edukacijai. 


Lietuvaičiai vis dar kelia sparnus, laimės ieškodami svečiose šalyse, o kai kam – mūsų šalyje upės pienu teka. Palangoje dirba apie dvi dešimtis ukrainiečių, daugiausiai miesto transporto įmonėje „Vlasava“, statybų ir paslaugų sektoriuose. Palangos UAB „Vlasava” direktoriaus pavaduotojas Modestas Čeponkus „Palangos tiltui“...Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Lietuvos gimtadienis – Vasario 16-oji – gražiausia ir svarbiausia mūsų valstybės šventė. Palangos lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ bendruomenė kiekvienais metais randa naujų idėjų, sudomindama vaikus krašto ir miesto istorija. Tęsdami projektą ,,Darželio ir šeimos bendradarbiavimo sėkmė“, skatinome visus – ir tėvelius –...


Ar Žemaičių partija turi šviesią ateitį Palangoje? Ar palangiškiai yra tikri žemaičiai ir puoselėja savo paveldą?


„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje – Užgavėnių linksmybės

Emilė Griškevičiūtė ir Rosita Vaičiūnaitė „Baltijos“ pagrindinės mokyklos jaunosios žurnalistės, 2013 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat kiekvienais metais puoselėja smagias Užgavėnių tradicijas, tad ir šiemet vasario 12 dieną pakvietė visus į linksmą popietę atsisveikinti su žiema.


Etnografinis ansamblis „Mėguva“ nuolat puoselėja lietuviškąsias tradicijas. Tai padaryti jiems atsiranda ir ypatingų progų. Ansamblio dalyvei, seniūnei Janinai lapkričio mėnesi sukako garbingas jubiliejus – penkiasdešimt metų bendro vedybinio gyvenimo. Ansamblis „Mėguva“ aktyviai ruošėsi iškilmingai atšvęsti savo seniūnės Auksines vestuves.


Moliūgas nustebino dydžiu

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 09 | Rubrika: Miestas

Tik prasidėjęs ruduo jau gausiai apkrovė žmonių stalus prinokintomis gėrybėmis. Vis dar džiaugdamiesi gražiomis dienomis, daržų mylėtojai ir toliau puoselėja savo daržoves ir gėles, laukdami neįtikėtinų rezultatų. Būtent tokių jau pasiekė palangiškė Danutė Bandukova, užauginusi didžiulį moliūgą. Kruopščiai saugodama nuo aplinkinių savo „augintinį“, ji jau laukia, kada galės pati paragauti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius