Palanga dar neapsisprendė dėl mokesčio už šiukšles

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-19
Peržiūrėta
1896
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įteisinti naują vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles Palangos valdžiai nepavyko. Pagal parengtą sprendimo projektą planuota tarifą už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos. Tokiam projektui pasipriešino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

 

Pažeidžia įstatymus

Vyriausybės atstovė nurodė, kad tiek pateikti tvirtinti nuostatų punktai, tiek rinkliavos dydžiai bei mokėjimo terminai prieštarauja teisės aktams bei Vyriausybės nutarimams. Jos teigimu, miesto savivaldybės Taryba, nurodydama pareigą mokėti vietinę rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą pagal turimą nuosavybės teise ar kitu būdu valdomą nekilnojamąjį turtą, o ne pagal surinktų atliekų kiekį, pažeidžia Rinkliavų įstatymo, Atliekų tvarkymo įstatymo nuostatas. Pastarajame įstatyme yra įtvirtintas atliekų tvarkymo srityje taikomas principas „teršėjas moka“, o tai reiškia, kad už atliekas konkrečiai moka jų turėtojas. Tokiu būdu, vietinė rinkliava turi būti siejama su asmeniu, bet ne su nekilnojamuoju turtu.

 

Avansu už paslaugą

Taip pat Vyriausybės atstovė K.Vintilaitė atkreipė dėmesį ir dėl atsiskaitymo terminų už šiukšlių išvežimą. Pasak jos, planuojamoje naujoje tvarkoje numatyta, kad už buitinių atliekų surinkimą ir tvarkymą asmenys privalo mokėti kas ketvirtį. Tai yra rinkliavos mokėtojai įpareigojami susimokėti avansu už paslaugą, kuri jiems dar nebuvo suteikta. Tuo tarpu Vyriausybės nutarimų nuostatose reikalaujama, jog turi būti sumokama už suteiktą paslaugą.

 

Turi rūpėti

Posėdžio metu diskutuota ir dėl šio mokesčio administravimo. Vietos politikų nuomone,  šis darbas turėtų būti pavestas savivaldybės biudžetinei įstaigai Rinkliavų centrui.

Kad parengta naujoji tvarką už šiukšlių išvežimą taisytina, sutiko ir valdantieji, ir opozicija. Pasak  Tėvynės sąjungos frakcijai Taryboje atstovaujančio  Šarūno Vaitkaus, politikams turi rūpėti, kad  vietinės rinkliavos mokestis už šiukšlių tvarkymą ne taip skaudžiai paliestų gyventojų kišenes. „Palangoje po sezono užsidaro apie 70 proc. viešbučių, kavinių, kurios nevykdo veiklos žiemą. Priversti mokėti visus metus, kai nevykdai veiklos ir, suprantama, nešiukšlini, absurdas“, - sakė Tarybos narys. Be to, jo nuomone, atiduoti administruoti šį mokestį svetimai įmonei Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui taipogi būtų neprotinga. „Įkurta savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, kuriam ir vertėtų pavesti atlikti šią  funkciją,“ – sakė politikas.

 

Sprendimas – teisme

Apie mokesčius už šiukšles bei jų surinkimo būdus jau kalbama ir teisme. Penkių Seimo narių, tarp kurių ir palangiškis Pranas Žeimys, iniciatyva Kauno apygardos administraciniam teismui pateiktas pareiškimas, kuriuo prašoma ištirti Lazdijų rajono tarybos patvirtintų nuostatų dėl vietinės rinkliavos už buitinių atliekų surinkimą ir tvarkymą teisėtumą. Anot Seimo nario P.Žeimio, pasitelkus į pagalbą teisininką Kęstutį Čilinską, manoma, kad nuostatai yra neteisėti ir naikintini, nes patvirtinti  nuostatų punktai neatitinka Konstitucijos, Konkurencijos įstatymo reikalavimų bei kitų su atliekų tvarkymu susijusių teisės aktų.

Seimo nario P.Žeimio teigimu, kurorto savivaldybės suplanuotas analogiškas scenarijus ir norisi, kad sprendimas dėl atliekų tvarkymo neprieštarautų  Lietuvos Respublikos įstatymams.

Teismo posėdis numatytas spalį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų vidinių jūrų pasaulyje. Prie šios taršos gana stipriai prisideda ne tik pramonė, bet ir mes visi, mat nemaža dalis teršalų atkeliauja tiesiai iš namų ūkių. Todėl norėdami atkreipti dėmesį į pajūrio taršos problemą, liepos 9– 12 d. ir liepos 16–18 d. ledai „Baltija“ inicijuoja nedidelę švarinimo akciją Palangos Birutės parko paplūdimyje, kurios metu...


Ne viename susitikime su valdžia gyventojų konstatuota, jog  valdantieji liberalcentristai sugebėjo padidinti visų įmokamų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių tapo nebepakeliama. Miestelėnų įsitikinimu, paisoma tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus, kurių problemos ir bėdos valdantiesiems nerūpi. Miesto savivaldybės taryboje opozicijai atstovaujantys...


Už kieno šiukšles sumoka pensininkai?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 14 | Rubrika: Miestas

Baigiasi metai, kai Palangos gyventojus užgulė gerokai padidėjusi rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą. Dar šį pavasarį, kai buvo suskaičiuoti visi rinkliavos mokėtojai, buvo aišku, kad pinigų už šiukšles surinksime daugiau, nei reikia sukauptų atliekų išvežimui į sąvartyną.


Įsigaliojusi naujoji tvarka už atliekų išvežimą, tebekelia palangiškių emocijų audras. Palangos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, administruojantis vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles, ne tik sulaukia nemažai priekaištų iš gyventojų tiek dėl mokesčio dydžio, tiek dėl gautų sąskaitų. Taip pat mokesčių surinkimas atskleidė absurdišką padėtį apie Registro duomenų...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Mokestis už šiukšles: lyg bandymų poligone

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Po mėnesio miesto Taryba žengė antrą žingsnį – suteikė galimybę juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį. Kad valdžios sprendimas ne tik diskriminuoja daugiabučių gyventojus, bet ir yra absurdiškas miesto...


Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Įteisinti naują vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles Palangos valdžiai nepavyko. Pagal parengtą sprendimo projektą planuota tarifą už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos. Tokiam projektui pasipriešino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius