„Palangiškiai“ dėl teisės dalyvauti rinkimuose kovos teisme

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-02-03
Peržiūrėta
534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rinkimų šalyje prievaizdė, išbraukė Palangos visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ iš rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą. Sąrašo neregistravimo rinkimams priežastis – nepakankamas jame likusių narių skaičius. Dėl nuslėpto teistumo iš jo išbraukus Mindaugą Juozauską, o dar anksčiau sąrašą palikus Raimundui Palaičiui, jame teliko vos 10 „palangiškių“. Pagal tvarką jame turi būti ne mažiau nei pusė savivaldybės Tarybos narių. Žinia, joje yra 21 narys.
Vakar Eugenijus Simutis, komiteto „Palangiškiai“ lyderis, „Palangos tiltui“ sakė, kad tokį VRK sprendimą skųsiąs teismui ir sieks dalyvauti rinkimuose.
„VRK posėdį stebėjau internetu. Tokį sprendimą – pašalinti mūsų komitetą – skųsime teismui. Advokatas Viktoras Gecas jau rašo skundą, dėlioja argumentus. Teisminė praktika mums yra palanki: 2015 metais savivaldybių Tarybų rinkimuose Panevėžio rinkimų komitetui buvo nutikę lygiai tas pats – neužtekus komitete narių, teismas išaiškino, kad tai nėra priežastis neleisti jam dalyvauti rinkimuose“, – sakė E. Simutis.
Iš 12 VRK narių, kurie atstovauja įvairioms partijoms, 11 balsavo už komiteto „Palangiškiai“ išbraukimą, 1 – prieš.
Nuo VRK kliuvo ir kitiems Palangoje dėl Tarybos mandatų susiruošusių varžytis partijų skyriams: Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus rinkimų sąrašo dėl ne Palangoje deklaruotos gyvenamosios vietos išbraukė Deimantą Juškevičių, ir „per plauką“ jame kol kas liko anksčiau teistas Vidmantas Mitkus, nenurodęs visų straipsnių, pagal kuriuos buvo baustas.
Iš kurorto socialdemokratų rinkiminio sąrašo buvo išbrauktas Romualdas Alekna. VRK pasigailėjo Tautvydo Lubio – paliko jį sąraše, nors jis savo dokumentuose pateiktuose Vyriausiajai rinkimų komisijai nurodė tik vieną teistumą, nors jaunas vyras buvo teistas pagal vieno straipsnio tris punktus.
Kraujo neteko ir Palangos „tvarkiečiai“: iš jų rinkiminio sąrašo buvo išbrauktas teistumą nuslėpęs Tadas Žemaitis. „Tvarkiečių“ sąrašo lyderis Justinas Masalskas irgi yra teistas.
Beje, po VRK revizijos sutrumpėjo ir 42 narių Palangos konservatorių sąrašas – iš jo buvo išbraukta viena kandidatė.
„Palangos tilto“ kalbinti apie išbrauktus iš sąrašų kolegas sąrašų lyderiai teisino juos, nurodydami jų užmaršumą, žioplumą ir išsiblaškymą.
Niūriausias ketvirtadienį buvo E. Simutis, kuris dabar tik per palankų teismo sprendimą gali tikėtis mandato naujoje miesto Taryboje.
Paklaustas, ar „palangiškiai“ nepadarė klaidos, „neprisikalbinę“ į sąrašą daugiau palangiškių, E. Simutis vakar sakė, kad mojuoti kumščiais po mūšio nėra prasmės.
„Juolab, kad jis dar nepasibaigęs. Kas galėjo pagalvoti, kad iš sąrašo pasitrauks Raimundas (Palaitis, – aut.), kad Mindaugas (Juozauskas, – aut.) nenurodys savo teistumo? Pastarasis man paaiškino, kad visa jo byla baigta prieš penkerius metus, kad jis žmonėms atlygino visus nuostolius. Jis buvo įsitikinęs, kad tokios prievolės deklaruoti, jog jau pasibaigę, nėra. Man tokia situacija, tokia prievolė deklaruoti seniai turėtą teistumą, kaip, pavyzdžiui, Eimučio (Židanavičiaus, – aut.) atveju, yra nenormali, – sakė E. Simutis. – Dabar laukiu VRK posėdžio protokolo, jį apsvarstysime, analizuosime“.
Anot jo, įstatymas yra nurodęs, kiek asmenų turi būti partijų skyrių rinkimų sąrašuose, tačiau neįvardija skaičių visuomeniniams rinkimų komitetams.
Pašnekovas nesiėmė spekuliuoti, kuri kita politinė jėga laimėtų, jeigu „palangiškiai“ negalės dalyvauti rinkimuose.
Mindaugui Skritulskui, vienam kurorto konservatorių rinkiminio sąrašo lyderių, atrodo, kad tokioje situacijoje pirmiausia laimėtų socialdemokratai.
„Tiek jie, tiek „palangiškiai“ save pozicionuoja kaip konservatorių kritikus, neigia miesto pasiekimus“, – sakė jis.
Pripažinęs, kad VRK vieną kandidatą išbraukė ir iš TS-LKD Palangos skyriaus sąrašo, M. Skritulskas nenorėjo atskleisti jo pavardės.
„Pasakysiu, kad tai – jauna moteris, ji dvi dienas pavėlavo deklaruoti savo gyvenamąją vietą Palangoje, nors ji čia ir gyvena. Neapsiskaičiavo, kitaip tariant. Jos vyras taip pat yra mūsų rinkiminiame sąraše“, – sakė jis.
„Tvarkiečių“ lyderis J. Masalskas turėjo atsisveikinti net su penkiais „tvarkiečių“ sąrašo nariais.
„Keturis išbraukė, nes buvo deklaravę gyvenamąją vietą ne Palangoje arba čia prisiregistravę per vėlai negu įstatymas leidžia. Kai kurie iš jų gyveno užsienyje, pavėlavo prisiregistruoti anksčiau nei 90 dienų iki rinkimų. O penktas tai Vokietijoje jaunystėje buvo „baikų“ padaręs, jau buvo viską užmiršęs“, – sakė J. Masalskas.
Anot jo, dabar sąraše yra likę 11 narių.
Socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus sąrašas liko nepakitęs ir po VRK narių patikros.
„Visiems asmeniškai buvau davusi nurodymus pasitikrinti tam tikrose duomenų bazėse“, – sake Elena Kuznecova.
Visuomeninio rinkimų komiteto „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ lyderė Genoveita Krasauskienė „Palangos tiltui“ ketvirtadienį sakė, kad „jos žiniomis“ iš rinkimų sąrašo nebuvo niekas išbrauktas.
„Dar laukiu oficialaus dokumento iš Vyriausios rinkimų komisijos“, – sakė ji.
LVŽS Palangos skyriaus pirmininkas ir kurorto „valstiečių“ rinkimų sąrašo pirmasis numeris Darius Kubilius „Palangos tiltui“ sakė, kad VRK iš Palangos „valstiečių“ išbraukė Deimantą Juškevičių dėl kitur, ne Palangoje, deklaruotos gyvenamosios vietos.
„Vidmantas Mitkus buvo nurodęs teistumą prieš 15 metų, tačiau, ar dėl techninės klaidos, ar dėl užmaršumo, nurodė, kad buvo teistas tik pagal vieną straipsnį, o jų, pasirodo, būta du. Jis šią savaitę vyko į Vilnių, VRK posėdį, davė paaiškinimus, ir, atrodo, jis liks mūsų sąraše“, – sakė D. Kubilius.
Dabar LVŽS Palangos skyriaus sąraše yra 15 kandidatų. „Užteks, visą vežimą veža pirmasis penketukas, kaip, beje, ir kituose sąrašuose“, – sakė D. Kubilius.

 

Jūsų komentaras:

kimp 2019-02-07 16:49 (IP: 86.100.77.116)
Tai kad panaikino, VRK sprendima, Palangiskiai gali testi agitacija.

Taip pat skaitykite

Miesto Taryba jau netrukus, balandį, įveiks savo darbo pusiaukelę. „Palangos tiltas“ susitiko interviu su Dainiumi Želviu, labiausiai patyrusiu miesto politiku, kuris miesto Taryboje jau dirba bene sepintąją kadenciją – nuo 1997-ųjų. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite interviu penktadienį „Palangos tilte.“ „Manau, kad po...


Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos Sąjungos valstybėse minimai Europos teisės dienai, šalies teismų darbuotojai kartu su Lietuvos advokatais ir antstoliais spalio 23 dieną teiks nemokamas teisines konsultacijas.


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


Vakar, birželio 29 dieną, meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene dalyvavo Telšių vyskupijos ganytojo vyskupo Algirdo Jurevičiaus ingreso (teisės atvykti ir imtis pareigų) iškilmėse Telšių katedroje.


TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose.


Palangiškiai kviečiami dalyvauti seniūnaičių rinkimuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 30 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus, spalio 3-10 dienomis, Palangos miesto savivaldybės gyventojai rinks seniūnaičius 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiui. Kandidatų į seniūnaičius registracija jau baigta, o naujieji Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio, Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaitijų seniūnaičiai paaiškės spalio...


Praėjusį ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rinkimų šalyje prievaizdė, išbraukė Palangos visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ iš rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą. Sąrašo neregistravimo rinkimams priežastis – nepakankamas jame likusių narių skaičius. Dėl nuslėpto teistumo iš jo išbraukus Mindaugą...


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


Palangos miesto savivaldybė, kurorto turčiui suteikusi šimtatūkstantinę mokestinę nuolaidą, bet veržusi kilpą 79-erių metų palangiškei Jadvygai Žižienei, patyrė gėdingą pralaimėjimą Klaipėdos apygardos administraciniame teisme. Palangos savivaldybę teismas įpareigojo persvarstyti sprendimą nesuteikti moteriai mokestinių nuolaidų – UAB „Varsta 4“ savininkė...


Šeštadienį vyko Palangos miesto seniūnaičių rinkimai, kurie susiklostė ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Kunigiškių seniūnaitijoje balsavo devyni žmonės, kurie net neturėjo teisės balsuoti, todėl rinkimai laikomi neįvykę. „Kunigiškių seniūnaitijoje buvo du kandidatai – Vida Merkevičiūtė bei Stanislovas Norkus. Jei rinkimai būtų įskaityti, tuomet vyras būtų laimėjęs vieno balso persvara....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius