Palangiškiai svarsto nerūkymo zonų kurorte atsiradimo galimybę

"Palangos tilto" informacija, 2011-10-26
Peržiūrėta
661
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai svarsto nerūkymo zonų kurorte atsiradimo galimybę

Palangos politikai dar šiais metais turėtų apsispręsti dėl nerūkymo zonų kurorte atsiradimo. Tokia idėja jau kelta Narkotikų prevencijos komisijoje, šią savaitę svarstyta Miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdyje.

 

„Mintį kai kurias Palangos vietas paskelbti nerūkančiųjų zona siūlysime miesto Tarybai – būtent vietos politikai turės galutinai apsispręsti, ar pritarti šiai idėjai“, - sakė Palangos mero pavaduotojas Saulius Simė.

Viena iš realiausių pretendenčių tapti nerūkančiųjų rojumi – šiuo metu baigiama tvarkyti Meilės alėja. „Manau, kad gatvė, kuri veda į Botanikos parką, kur įrengtas puikus dviračių takas, tikrai nėra tinkama vieta rūkyti. Čia pasivaikščioti mėgsta inteligentiška publika, mamos atsiveda mažus vaikus, ir žmonėms tikrai nėra malonu, jei praeiviai į veidą pučia dūmus“, - kalbėjo vicemeras.

Dar viena siūloma nerūkymo zona – prie Botanikos parko esantis Mėlynosios vėliavos paplūdimys. Mero pavaduotojas atkreipė dėmesį, jog šį kokybės sertifikatą turintys paplūdimiai privalo pasižymėti išskirtine švara, o dūmo mėgėjai, ne paslaptis, neretai nuorūkas užkasa tiesiog paplūdimio smėlyje.

S. Simės nuomone, vietų, kuriose negalima rūkyti, Palangoje galėtų būti ir daugiau. Viena iš galimų gatvių – šalia Botanikos esanti bei link jūros vedanti S. Dariaus ir S. Girėno. 

Paskelbti zonas, kur draudžiama traukti dūmą, norima besirūpinant ne tik miestiečių bei kurorto svečių sveikata, bet ir estetika – nėra gražu, kai vyrai ar moterys eidami rūko.

Pasak vicemero, rūkaliai neturėtų prieštarauti draudimui motyvuodami galimu jų teisių pažeidimu. Juo labiau kad mėgautis cigarete norintieji galėtų tam skirtose vietose, netgi lauko kavinėse, kur leidžiama tai daryti. Įsigaliojus draudimui aktualesnis taptų kitas klausimas – kaip užtikrinti, kad miesto Tarybos sprendimo būtų paisoma ir ar turėtų policija pakankamai pajėgų drausminti nusižengusiuosius tvarkai. S. Simės nuomone, kurorto dalyse, kur draudžiama rūkyti, įrengus atitinkamus ženklus, rūkalius drausmintų ne tik policijos pareigūnai, bet ir praeiviai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Statistikos departamentas skelbia, kad per parą, iš pirmadienio į antradienį, Palangoje patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 32 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios susirgo 1739 Palangos miesto gyventojai.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Penkios savivaldybės iki šiol neturi nė vieno budinčio globotojo, antradienį pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Palanga, kaip dešimt kitų savivaldybių, turi po vieną budintį globotoją, bet tarnyba sako, kad vieno neužtenka.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


  Praėjusią savaitę vykusio Palangos miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdžio metu aptartas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, įgyvendinant Lietuvos Respublikos Probacijos įstatymą Palangos mieste, bei nepilnamečių nusikalstamumo statistika, nusikaltimų pobūdis ir nusikalstamumo   prevencija kurorte. Pasidžiaugta, jog paauglių nusikalstamumas mūsų mieste...


J au antrus metus Palanga vilioja ir nemokamu internetu viešose miesto erdvėse – Palangos centrinėje aikštėje, skvere prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties parodų paviljonu „Kupeta“.  „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą: nešina kompiuteriu, pasileido...


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Palangiškiai svarsto nerūkymo zonų kurorte atsiradimo galimybę

"Palangos tilto" informacija, 2011 10 26 | Rubrika: Nuomonės

Palangos politikai dar šiais metais turėtų apsispręsti dėl nerūkymo zonų kurorte atsiradimo. Tokia idėja jau kelta Narkotikų prevencijos komisijoje, šią savaitę svarstyta Miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdyje.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius