Palangoje apdovanoti geriausi Lietuvos metų lengvaatlečiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-07
Peržiūrėta
1170
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apdovanojimus atsiėmė V. Alekna ir A. Skujytė.  (LLAF nuotr.)
Apdovanojimus atsiėmė V. Alekna ir A. Skujytė. (LLAF nuotr.)

 

Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai.
LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų galutinio rezultato. Savo balsus taip pat skyrė lengvosios atletikos treneriai (25 procentai) ir sporto žurnalistai (25 procentai).
„Sporto karalienės” gerbėjai savo balsus internete galėjo atiduoti portale „Alfa.lt“. Per mėnesį internautai savo valią išreiškė daugiau nei 15 tūkst. kartų.


Metų lengvaatletis – V. Alekna
 Susumavus visus balsus geriausiu metų lengvaatlečiu tapo disko metikas Virgilijus Alekna, 2012 metais Londono olimpiadoje užėmęs 4-ąją vietą, tapęs Lietuvos čempionu ir IAAF Deimantinės lygos varžybose užėmęs 2-ąją vietą.
„Metus vertinu gerai, žinoma, kažkiek apmaudu, jog nepavyko iškovoti medalio olimpinėse žaidynėse, tačiau praėjus kažkuriam laikui pagalvoji, kad ir ketvirta vieta yra geras pasiekimas, – teigė V. Alekna. – Tikrai nesitikėjau laimėti geriausio metų lengvaatlečio titulo. Jaunimas šiais metais puikiai pasirodė, jų rezultatai labai aukšti. Auga puiki karta, kuri gerbėjais man jau nenusileidžia. Tiesa, užsispyrimo man netrūksta ir dar pakovosiu 2013 metais Pasaulio čempionate. Gal padėsiu ir Lietuvos rinktinei, tačiau čia dar turėsiu nukonkuruoti Andrių Gudžių“.
Antras geriausių metų lengvaatlečių vyro rinkimuose liko šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Europos čempionato sidabro medalio laimėtojas ir olimpinių žaidynių dalyvis buvo nepralenkiamas balsuojant sirgaliams, tačiau galiausiai turėjo tenkintis antra vieta.
„Visiškai neliūdžiu, kad likau antras. V. Alekna šiuo metu pats geriausias lengvaatletis, – kalbėjo R.Stanys. – Net keista, kad tapau pačiu populiariausiu. Mano nuomone, geriausio praėjusių metų lengvaatlečio titulo nusipelnė V. Alekna. Tiesa, internetiniais rinkimais per daug nesidomėjau, apie juos pasakiau tik keliems artimiausiems žmonėms. Metai buvo neblogi, ypač iki Londono olimpiados, ten man nepasisekė. Ambicijų turiu daug. 2013 metais laukia du svarbūs startai, visada tikiuosi medalių, o kaip bus pamatysime“.
Trečias geriausio 2012 metų lengvaatlečio vyro rinkimuose liko Rytis Sakalauskas. Sprinteris olimpiadoje užėmė 31-ąją vietą, pateko į Europos čempionato finalą ir pasaulio uždarų patalpų čempionate užėmė 9-ąją vietą. R. Sakalauskas metų uždarymo šventėje Palangoje nedalyvavo.

Tarp moterų pirma – A. Skujytė
Geriausia metų lengvaatlete moterimi tapo daugiakovininkė Austra Skujytė. Lietuvos čempionė 2012 metais pasaulio uždarų patalpų čempionate iškovojo bronzos medalį, olimpinėse žaidynėse pasiekė asmeninį rezultatą ir iškovojo 5-ąją vietą, o IAAF daugiakovių iššūkio varžybose liko 4-oje vietoje.
„Vis pažiūrėdavau internete, kaip sekasi sportininkams, mačiau, kad nebuvau pati populiariausia, negalvojau, kad ir tapsiu pačia geriausia, tačiau didelės staigmenos irgi nebuvo, – teigė A. Skujytė. Žinoma, įsimintiniausias metų įvykis buvo olimpinės žaidynės, gaila, kad jos atnešė ir puikių, ir skaudžių akimirkų. Tačiau metus vertinu neblogai“.
Antroje vietoje geriausių metų lengvaatlečių rinkimuose liko trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė. Pasaulio jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtoja tapo pačia populiariausia metų lengvaatlete.
„Man buvo staigmena, kaip balsavimas klostėsi internete, žinoma, nesitikėjau tokio populiarumo, – teigė D. Dzindzaletaitė. – Žinoma, agitavau draugus balsuoti, tačiau negalvojau, kad taip atsitiks. Neliūdžiu likusi antra, manau, turėjau būti ir dar žemiau, nes Lina Grinčikaitė vertesnė šios vietos. Žinoma, per 2013 metus pabandysiu tapti pačia geriausia. Manau, praėję metai man buvo geriausi karjeroje. Labiausiai įsiminė medalis, gaila, kad nepavyko nuvykti į Londono olimpiadą“.
Trečia geriausios rinkimuose liko L. Grinčikaitė. Sprinterė 2012 metais Europos čempionate iškovojo bronzos medalį, dalyvavo Londono olimpiados pusfinalyje ir pasiekė Lietuvos rekordą.
Geriausiu metų treneriu tapo Edmundas Norvilas. Jis yra L. Grinčikaitės treneris. Antras liko buvęs A. Skujytės ir R. Sakalausko treneris Aleksas Stanislovaitis, trečias – Aloyzas Jasmontas, kuris treniruoja Zinaidą Sendriūtę.
LAAF vadovai Eimantas Skrabulis, Nijolė Medvedeva, Aurelijus Žiedas ir rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas taip pat apdovanojo nusipelniusius „sporto karalienei“, geriausius sezono rezultatus pademonstravusius sportininkus ir jų trenerius.

Praėję metai buvo geri
Ataskaitinės  rinkiminės konferencijos, kurioje dalyvavo 68 nariai, metu patvirtinti penki nauji federacijos nariai – L/a SK „Alytus“, Lietuvos ultrabėgikų draugija, Kauno maratono klubas, Šakių sportinio ėjimo klubas ir Vilniaus Lengvosios atletikos mokykla.
Ataskaitinėje dalyje išklausyti LLAF prezidento Eimanto Skrabulio ataskaitos pranešimas, nacionalinės rinktinės vyr. trenerio Kęstučio Jezepčiko ir LLA F Revizijos komisijos pranešimai.  Su LLAF finansine ataskaita supažindino LLAF direktorius Aurelijus Žiedas. Po diskusijų buvo patvirtinta Revizijos komisijos ataskaita, 2013 m. biudžetas, varžybų kalendoriaus nuostatai ir reglamentas. Pritarta LLAF Tarybos pasiūlytiems pakeitimams nuostatuose.
LLAF darbas 2012 m. buvo įvertintas labai gerai, o per visą olimpinį ciklą – gerai.
Konferencijoje pritarta prezidento dekretui suteikti pirmojo LLAF Garbės nario vardą Eugenijui Jonui Burokui.
Į LLAF prezidento pareigas kandidatavo Eimantas Skrabulis ir Aleksas Stanislovaitis. Išklausius pretendentų programas ir konferencijos delegatų pasisakymus vyko slaptas balsavimas. 45 balsais prieš 22 LLAF prezidento pareigos vėl buvo patikėtos E. Skrabuliui.
„Malonu, kad sulaukiau pasitikėjimo. Jei keli savo kandidatūrą, tai tikiesi, kad gali padaryti geriau, - po rinkiminės konferencijos Palangoje sakė E. Skrabulis. – Visada turi turėti norą ir galimybę nugalėti. Pasitikėjimas manimi buvo gana ryškus, tuo aš džiaugiuosi. Tuo pačiu tai didelis įpareigojimas ateičiai. Toliau tęsime pradėtus savo darbus. Federacija yra stabili, kryptingai dirbanti. Tas nesiblaškymas mūsų darbą padarys tik efektyvesnį. Visi kartu galime padaryti daug geriau nei atskirai. Federacija yra tai, kas veda sportininkus per sėkmes ir nesėkmes“.
Prezidentas taip pat tikino, kad yra patenkintas pasibaigusiais 2012 metais.
„Metai buvo labai spalvingi, buvo daug įvykių, – teigė E. Skrabulis. – Iki labai sėkmingų metų pritrūko tik sportinės sėkmės. Du mūsų lengvaatlečiai galėjo likti ant olimpinės pakylos. Jiems pritrūko labai nedaug. Jeigu jiems būtų pavykę, tai metai būtų buvę fantastiški, o dabar metai geri“.
     

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 8-11 dienomis Taline vyks Europos U23 lengvosios atletikos čempionatas. Palangos miestą šiose aukšto rango varžybose atstovaus Gintarė Tirevičiūtė. Žiemos sezone įvykdžiusi čempionato normatyvą (181cm), vasaros sezone pagerino savo asmeninį pasiekimą (183 cm) bei įvykdė sporto meistro kategoriją.   


Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas vyks rugpjūčio 7-8 d. Palangoje.


Birželio 17-18 dienomis Palangoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Tai bus paskutinės mūsų šalyje vyksiančios varžybos, kuriose galima vykdyti Europos čempionato ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus – praneša Lietuvos lengvosios atletikos federacija.


Palangos miesto savivaldybėje apsilankė ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Europos lengvosios atletikos asociacijos atstovai. Jiems pristatyta Palangos sporto infrastruktūra, taip pat ir šiuo metu vykdomi miesto infrastruktūros plėtros projektai.


Į Vilniaus uždarų patalpų maniežą suvažiavo jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir du Palangos miesto lengvaatlečiai, išsikovoję teisę dalyvauti šiose finalinėse varžybose.


Jau seniai tapo gera ir gražia tradicija, kad Palanga metų pabaigoje pagerbia geriausius besibaigiančių metų sportininkus. Ir šiemet Kūčių išvakarėse į Kurhauzą gausiai rinkosi ir nebe pirmus metus aukštų rezultatų pasiekiantys sporto bendruomenės atstovai, ir augančios miesto sporto viltys, ir juos į aukštumas vedantys bei atvedę treneriai. Ir, žinoma, tie, kurie...


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


  Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai. LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų...


Apdovanoti geriausi šių metų Palangos sportininkai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 27 | Rubrika: Sportas

Jau ne pirmą kartą metų pabaigoje susirenkanti Palangos sporto bendruomenė pagerbia tais metais geriausių laimėjimų pasiekusius kurorto sportininkus. Vakar tokia ceremonija buvo surengta V.Jurgučio pagrindinės mokyklos salėje, kur apdovanojimai įteikti šiemet Palangą garsinusiems sportininkams bei jų treneriams.


Apdovanoti geriausi metų sportininkai

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę buvo pagerbti sėkmingiausi 2010 metų Palangos miesto jaunieji sportininkai. Tradiciškai vykęs iškilmingas vakaras atskleidė, jog sportuojančio jaunimo Palangoje nemažėja, bet labiausiai džiugina tai, jog jų siekis – būti pačiais geriausiais. Už pasiekimus, svarbias pergales ir asmeninį tobulėjimą buvo apdovanotas dešimtukas geriausių Sporto centro sportininkų, taip pat ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius