Paskutinį vasaros savaitgalį – į Palangą: eksperimentų erdvės, maudynės ir papuošalų gamyba

Palangos tiltas, 2023-08-23
Peržiūrėta
3353
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Tenka pripažinti – visai netrukus su vasara teks atsisveikinti. Ir nors dauguma iš mūsų jau gyvena rudeniškomis nuotaikomis, dar liko laiko pasidžiaugti ir šiltuoju metų sezonu. O kur geriausia tą daryti? Žinoma, Palangoje!

„Šiame mieste gausu pramogų tiek dideliems, tiek mažiems. Ir net jei oras nedžiugina, o kojų įmerkti į jūrą nepavyksta, Palangoje nuobodžiauti tikrai neteks. Todėl labai rekomenduoju paskutinį vasaros savaitgalį atvykti čia papramogauti, pasisemti kultūros ir linksmai pasiruošti rudeniui. Juk pailsėjusios atžalos į mokslus kibs su didesniu noru ir ūpu“, – įsitikinusi Palangos Turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. 

Ji papasakojo apie labiausiai dėmesio vertas vietas, į kurias verta užsukti lankantis Palangoje. Žaidimų aikštelės, muziejai, baseinas ir dar daugybė kitų pramogų, kurios sužavės kiekvieną vaiką. O turbūt nebus prieštaraujančių, kad laimingi vaikai – laimingi ir tėvai! 

Išskirtiniai parkai vaikams – turbūt vieninteliai tokie Lietuvoje 

Nuo pramogų kiekio, kokį siūlo Palangos kurortas, gali susisukti galva. Vis dėlto, prieš leidžiantis į viso savaitgalio ar dienos išvyką, galima susidaryti labiausiai dėmesio vertų pramogų ir edukacijų sąrašą. Pavyzdžiui, R. Kmitienė rekomenduoja nepraleisti progos apsilankyti išskirtiniuose pajūrio sostinės parkuose, kuriuose apsilankymas – visiškai nemokamas.

Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankirtoje (Šermukšnių g. 1) įsikūręs tikras mažųjų džiaugsmas – žaidimų parkas vaikams. Jo dydis – išties įspūdingas, o ką veikti čia ras įvairaus amžiaus vaikai. Parke gausu įvairių karstymuisi skirtų pramogų, čiuožynių, sūpynių, karuselių.

Puiku ir tai, kad visa didžiulė parko teritorija yra aptverta, tad tėvai gali ramiai sėdėdami ant suoliukų pasimėgauti kavos puodeliu, kol vaikai pramogauja.

Ar žinojote, kad Palangoje poilsiautojus stebina visiškai unikalus lietuviškų pasakų parkas? S. Daukanto g. 24A esantis parkas užima beveik du hektarus. O pasakas čia galima ne tik „apžiūrėti“, tačiau ir jų pasiklausyti! Parke gausu išskirtinių skulptūrų, kuriomis vaikai mielai grožisi ir nekantrauja jas prakalbinti – paspaudus specialų mygtuką, galima išgirsti lietuvių liaudies pasakas. Jos gali būti sekamos lietuvių ir anglų kalbomis.

Na, o jei norite pasivaikščioti visiškoje ramybės oazėje ar pasimėgauti tyla – laiką praleisti galima Vytauto g. 15 esančiame Birutės parke. Kiekvieną šeštadienį 18.30 val. parko rotondoje tradiciškai susirenka pučiamųjų instrumentų muzikos gerbėjai. Čia Palangos orkestras visiems susirinkusiesiems dovanoja nemokamus koncertus gamtos apsuptyje.

Tikras Palangos pasididžiavimas – Gintaro muziejus 

Nors dūkti ir pramogauti – labai smagu, būtų tiesiog nuodėmė lankantis Palangoje neužsukti į muziejus. O patį įspūdingiausią pajūrio muziejų ateinantį savaitgalį galima aplankyti ir visiškai nemokamai. 

„Manote, kad vaikų muziejai nesudomins? Klystate, o tuo įsitikinti galima jau šį savaitgalį. Juk paskutinį mėnesio sekmadienį verta nemokamai apsilankyti daugelyje muziejų. Vienas jų – pajūrio pažiba, vienintelis toks visoje Lietuvoje – Gintaro muziejus“, – pasakoja R. Kmitienė.

Vytauto g. 17 esantis Palangos Gintaro muziejus – lyg pajūrio vizitinė kortelė. Jame patyrinėti įdomu tiek vaikams, tiek ir tėveliams, kurie turbūt čia lankėsi jau ne vieną kartą. O sugrįžti į šį muziejų norisi visada – juk jis įsikūręs išskirtiniame grafo Felikso Tiškevičiaus dvare. 

Muziejuje galima apžiūrėti ekspoziciją, kurią sudaro daugiau nei 30 tūkst. eksponatų. Vitrinose dėmesį kausto daugiau nei 70 unikalių gintaro gabalų. Pats didžiausias – „Saulės akmuo“, sveriantis daugiau nei 3,5 kg. Svarbu ir tai, kad cokoliniame muziejaus aukšte įkurta ir erdvė mažiesiems. Susibūrę po „Gintaro“ medžiu, jie gali spalvinti specialiai sukurtą knygelę apie gintarą, pažaisti žaidimą „Gintaro kelias“. 

Unikalus muziejus, kuris neabejotinai sužavės vaikus 

Muziejuose galima itin daug išmokti bei sužinoti. Pavyzdžiui, turbūt kiekvieną vaiką sužavi Palangoje, Taikos g. 8 esantis Šunų muziejus. Jame galima apžiūrėti privačią suvenyrinių šunų kolekciją, kurioje – daugiau kaip 6 tūkst. eksponatų iš 40 pasaulio šalių. Toks muziejus – vienintelis Baltijos šalyse.

Be išskirtinių eksponatų, muziejuje galima išvysti ir menininko Vytauto Kuso darbų parodą; čia gausu unikalių tapybos darbų, išskirtinių meno kūrinių iš įvairių paukščių kiaušinių. 

Besidomintiems istorija – išskirtiniai muziejai 

Jei su šeima norisi praleisti dieną turiningai, ekskursija po Palangos miestą puikiai tam tiks. Pavyzdžiui, puiki mintis – apsilankyti Palangos kurorto muziejuje, įsikūrusiame Birutės al. 34A. Šis muziejus – vienoje pačių gražiausių pajūrio vilų. Čia veikia nuolatinė Palangos istorijos ekspozicija, sudaryta net iš keturių salių.

Muziejuje eksponuojami archeologiniai radiniai, dokumentai, fotografijos, žemėlapiai, įvairūs daiktai, net privačios kolekcijos. Muziejuje gausu ir audiovizualinės medžiagos. Na, o vaikai tikrai liks sužavėti specialiai įrengtu veidrodžių kambariu, įspūdingais vėjo vargonais bei jų skleidžiamais garsais, galimybe įsiamžinti senovinėse fotografijose.

Dar vienas išskirtinis muziejus, kuris sužavės ir mažuosius lankytojus, įsikūręs Palangoje, S. Daukanto g. 16. Antano Mončio namai-muziejus – itin įdomi vieta, kurioje menu greitai susidomi visi vaikai. Kodėl? Čia, kiek kitaip nei kitur, eksponatus galima liesti rankomis. Pirmame muziejaus aukšte veikia parodų salė, kurioje – nuolat besikeičianti ekspozicija. 

Drauge su vyresniais vaikais, kurie domisi istorija, verta apsilankyti J. Basanavičiaus g. 21 įsikūrusiame tremties ir rezistencijos muziejuje. Jame daugybė įdomios informacijos apie tragišką, tačiau mūsų šaliai itin reikšmingą laikotarpį. Tik būkite dėmesingi – muziejus dirba vos kelias valandas, nuo 16 iki 18 val. 

Mieste – net gintaro apdirbimo dirbtuvės 

S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A įsikūręs tradicinių amatų centras-galerija bei gintaro apdirbimo dirbtuvės – dar viena vieta, į kurią rekomenduojama užsukti, su vaikais pramogaujant Palangoje. 

„Šioje galerijoje galima pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos bei gintaro dirbiniais. Taip pat yra galimybė apžiūrėti ir tapybos darbus, įsigyti suvenyrų. Įdomu ir tai, kad šioje vietoje nuolat rengiamos įdomios edukacijos – galima susipažinti su gintaro savybėmis, apžiūrėti modernias bei senovines gintaro apdirbimo stakles, stebėti, kaip profesionalo rankose gimsta originalūs gintariniai dirbiniai“, – gerų žodžių šiai vietai nestokoja Palangos Turizmo informacijos centro direktorė.

Ji pamini ir tai, kad dirbtuvėse galima ir patiems pamėginti susikurti sau patinkantį gintarinį papuošalą ar suvenyrą.

Jei norisi sužinoti – interaktyvus 3D kino seansas 

Jei atvyksite į Palangą šį penktadienį, verta susiplanuoti ir kiek kitokią pramogą – filmo peržiūrą. Ir ne, nesiūlome jums drauge su vaikais vykti į kino teatrą. Žymiai naudingiau būtų atvykti į Palangos turizmo centrą, įsikūrusį Vytauto g. 94. Čia kiekvieną ketvirtadienį ir penktadienį 16 val. vyksta nemokamos 3D edukacinio filmo „Palangos istorijos“ peržiūros.

„3D filmas animuotais vaizdais apima svarbiausius Palangos kūrimosi ir plėtros laikotarpius: senosios Palangos bei Šventosios gyvenviečių, grafų Tiškevičių laikmečio kurortą, sovietmečio ir dabartinės Palangos“, – sako R. Kmitienė.

Pašnekovė nurodo, kad filmo trukmė – vos 21 min. Jos tikrai neprailgs nei vaikams, nei suaugusiems. 

Koks vasaros uždarymas be maudynių? Išeitis yra net atvėsus orams 

Žinoma, vaikai vasaros metu labiausiai mėgsta maudytis bei dūkti vandenyje. Na, o jei rudeniškas šaltukas vis tik aplankys kiek anksčiau, nusiminti tikrai nereikia. Savaitgalį išties verta apsilankyti Kretingos g. 23 esančiame Palangos baseine.

Jame apstu pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems. 3500 kv. m įsikūrusioje daugiafunkcinėje miesto erdvėje su baseinu, sveikatingumo centru ir viešąja pirtimi – galybė veiklos visiems. Puiku ir tai, kad baseinų ir SPA zonose vienu metu gali pramogauti net 250 žmonių. 

Besižavintiems magiškais triukais ir iliuzijomis – unikalus namas 

Pasakodama apie išskirtines pramogas Palangoje, Turizmo informacijos centro direktorė R. Kmitienė išskiria iliuzijų namą. 

„Čia gausu interaktyvių ir unikalių eksponatų, įvairių pramogų. Vaikams šioje vietoje labai patinka – juk tiek edukacijų, galimybių nuotaikingai įsiamžinti nuotraukose ir jomis pasidalinti socialiniuose tinkluose su draugais“, – teigia pašnekovė.

Ji pabrėžia ir tai, kad šioje vietoje galima įgyti naujų žinių – pamatyti, kaip iš citrinos pagaminama elektra, patiems pasidaryti plaukiojančią medūzą, kurią galima net pasiimti su savimi namo. Vaikams, kuriems patinka įvairūs eksperimentai, šis namas paliks didžiulį įspūdį. 

Mėgstantiems muziką ir šokius

Jūratės ir Vytauto gatvių sankryžoje esantis muzikinis fontanas – vienas įspūdingiausių visoje šalyje. Jį apžiūrėti išties verta Palangoje lankantis su atžalomis. Miesto gyventojus ir turistus šis fontanas džiugina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Įdomu tai, kad patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, gali SMS žinute iš sąrašo išrinkti kiekvienas norintis.

Aktyvių pramogų gerbėjams ši vieta patiks 

Turbūt sunkiai atrastumėme vaiką, kuris nenorėtų apsilankyti įsikūrusiame Palangos vasaros parke. Jis kelia malonią nuostabą ne tik savo dydžiu, tačiau ir siūloma pramogų įvairove. Išskirtiniai batutai, kliūčių ruožai, mini golfas, dviračių ar velamobilių nuomos paslaugos. Visos šios pramogos – vienoje miesto vietoje.

 

Palangos turizmo informacijos centras

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tenka pripažinti – visai netrukus su vasara teks atsisveikinti. Ir nors dauguma iš mūsų jau gyvena rudeniškomis nuotaikomis, dar liko laiko pasidžiaugti ir šiltuoju metų sezonu. O kur geriausia tą daryti? Žinoma, Palangoje!


Prognozuotas nakvynės bei maitinimo kainų Palangoje šuolis išgąsdino ne visus. Savaitgalį vykstantis festivalis „Myliu Palangą“ sutraukė tūkstančius svečių, kurie nesibaido už nakvynę mokėti po kelis šimtus eurų.


Per parą ugniagesiai gavo kelis pranešimus apie vandenyje panirusius ir dingusius žmones. 


Vieni puikuojasi nuotraukomis ledinėje eketėje, kiti tą daro visiškai ne dėl jų, dar kiti su pavydu žiūri į besimaudančius, stebisi, nesuprasdami taip besielgiančiųjų. Yra ir kritikuojančių, tačiau tai dažniausiai tie žmonės, kurie niekada nelindo į eketę. Kaip draugystė su šaltu vandeniu keičia žmonių gyvenimus ir kas vyksta ledinių maudynių metu mūsų organizme?



Sveikas gyvenimo būdas priklauso ne tik nuo to,ką mes valgome, kaip jaučiamės savo kūne,tačiau ir nuo to, kada sulaukę laisvo,nuo mūsų tiesioginio darbo nebepriklausančio laiko, jį dovanojame sau.


Palangoje plečiamos sporto erdvės – įrengiami lauko treniruokliai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 12 18 | Rubrika: Miestas

Pasimankštinti norintiems Palangos daugiabučių gyventojams pasiūlyta naujovė – tankiausiai gyvenamose miesto teritorijose įrengtos naujos sporto erdvės su moderniais lauko treniruokliais. Dalis jų pritaikyti vaikams.


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Palangos jaunimas nori atviros erdvės

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 02 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienio popietę miesto tarybos salėje susirinkęs miesto  jaunimas diskutavo su vietos valdininkais dėl Atviros erdvės jaunimo  centro atsiradimo mūsų kurorte. Tokį prieš dvejus metus įsteigė mūsų  kaimynai, klaipėdiečiai.


Dar nesulaukę Tarybos kadencijos pabaigtuvių fanfarų ar nors rikiuotės bendrai nuotraukai, priešpaskutiniame darbą baigiančios Tarybos posėdyje užvakar politikai elgėsi kaip nedrausmingi mokinukai – visi klegėjo, ypač  šurmuliavo konservatoriai, o net penki Tarybos nariai visai nesiteikė ateiti į posėdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius