Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011-04-17
Peržiūrėta
1279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė.

Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir centro partijos skyriaus lyderis Saulius Simė.

 

Nors balsavimas dėl šių valdžios postų erdvės politinei intrigėlei paliko.  Už merą Š.Vaitkų balsavo 14 tarybos narių, nors valdančiosios koalicijos sutartį pasirašė 15 politikų.  Kas sugadino vieną biuletenį ir nepakluso išankstiniam susitarimui? Įtarimo šešėlis krenta ant keturių liberalcentristų, kuriems politinės iniciatyvos išleidimas iš savo rankų, regis, yra vis dar skaudus.

Prieš būsimą merą balsavo šeši mažumoje likę socialliberalai, socialdemokratai ir tvarkiečiai.  Vadinasi, prisistatymo kalboje Š.Vaitkaus išsakytas kvietimas tarybos nariams dirbti kartu nebuvo išgirstas.  Besiformuojanti opozicija jau pirmojo svarbaus balsavimo metu stojo į karingą pozą.

Nors, atrodytų, dar nėra už ką.  Naujasis meras net nepradėjo dirbti, tad nespėjo padaryti ir jokių klaidų.  Opozicija prieštarauja valdančiosios koalicijos sutartai būsimų veiksmų programai?  Tačiau nėra aišku, kokiems punktams nepritaria koalicinės daugumos nepasirašę šeši politikai.  O gal nepatiko Š.Vaitkaus kalba, kurioje daugiausiai dėmesio buvo skiriama numatytų projektų galimiems finasavimo šaltiniams?  Bet kandidato į merus išsakytos mintys jokių priekaištų ar kitokios nuomonės nesulaukė.

Partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovas advokatas Aleksandras Jokūbauskas Š.Vaitkui bandė įgelti dėl prastų Palangos gatvių, tačiau ką apie jas dabar gali pasakyti 5 metus opozicijos apkasuose sėdėjęs ir eiliniu tarybos nariu buvęs politikas.

Naftalinu trenkiantį kaltinimą būsimam merui tėškė socialliberalė Genoveita Krasauskienė.  Ji Š.Vaitkui priminė, kad Palangos kurortas liko nustekentas daugiau nei 10 metų miestą valdant dabartiniams valdančiosios koalicijos partneriams:  konservatoriams ir liberalams. Tačiau politikė lyg ir užmiršo, kad apie pustrečių metų, nuo 2003 balandžio iki 2005 vėlyvo rudens, pati kartu su konservatoriais priklausė valdančiąjai koalicijai ir net dirbo tuomečio mero Prano Žeimio patarėja.

Tačiau balsuojant už mero pavaduotoją liberalcentristą S.Simę, liberalų nuodėmės valdant miestą G.Krasauskienei ir visai opozcijai jau nebebraižė akių.  S.Simė susilaukė vienbalsio palaikymo.  Kur tada buvo dingusi valdančiąjai koalicijai jau pirmame posėdyje oponuoti pasiruošusi opozicija?

Ar už koalicijos borto pasilikusių šešių opozicionierių pritarimas liberalcentristų kandidatui į vicemerus nėra politinis reveransas žvelgiant į ateitį ir vis dar tikint, kad liberalai konservatorių šešetuką susimils pakeisti į trijų opozicinių partijų šešis atstovus?

Pirmasis opozicijos pasirodymas tarybos posėdyje pademonstravo, kad valdžia ramaus gyvenimo gali nesitikėti.  Politikoje dar žaliems dviem socialdemokratams ir akių drąskyti nelinkusiam buvusiam vicemerui socialliberalui E.Krasauskui tylint, aktyviausias posėdyje buvęs 53 metų teisininkas A.Jokūbauskas, regis, tampa vienvaldžiu būsimos opozijos lyderiu.

Jam pro ausis neprasprūdo posėdžio pradžioje prieš balsavimą dėl darbotvarkės konservatorių neatsargiai pasakyta frazė, kad pirmame tarybos posėdyje savivaldybės administracijos direktorius dar nebus renkamas, nes kandidatė į šį postą Akvilė Kilijonienė negali dalyvauti posėdyje.

„Iš kur jums žinoma, kad A.Kilijonienė bus siūloma direktore? Kandidatūrą į šį postą teikia meras, o jis net nėra išrinktas”, - taikliai pastebėjo teisininkas.

Vėliau A.Jokūbauskas iš vicemero S.Simės bergždžiai mėgino išspausti, kodėl A.Kilijonienė nedalyvauja posėdyje. Ką tik bendrą darbą taryboje deklaravę miesto vadovai leido suprasti, kad tai - ne opozicijos reikalas.

Blogas valdžios startas siekiant bendro darbo taryboje.  Juo labiau, kad dėl A.Kilijonienės nebuvimo jokios paslapties nėra.  Iki šiol Klaipėdos universitete dirbanti docentė dar prieš metus būtent šiomis dienomis buvo pakviesta į Stambule Turkijoje vykstančią tarptautinę konferenciją skaityti pranešimo Klaipėdos regiono ekonomikos klausimais.

Kaip bevartytume, visiems turėtų būti aišku, kad pirmieji balsavimai dėl kandidatų į miesto valdžios postus tėra nieko nelemiantis farsas. Visi postai iš anksto sudėlioti kavinėse ir partijų būstinėse vykusiose valdančiąją koliciją sudariusių partijų derybose.

Todėl juokingai skambėjo vicemeru išrinkto S.Simės padėka merui Š.Vaitkui už pareikštą pasitikėjimą pasiūlius jo kandidatūrą.  Ne Š.Vaitkui reikėjo dėkoti, o savo partijos skyriaus kolegoms, nes jie buvusį bokso trenerį pakylėjo į politines aukštumas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Ar Palanga netrukus turės dar vieną miestą partnerį? Prancūzijoje! „Apie galimą dviejų miestų draugystę šiandien (sausio 18 d.) nuotoliniu būdu bendravau su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Prancūzijos Respublikoje Nerijum Aleksiejūnu ir Prancūzijos miesto Saint Gilles Croix de Vie meru Francois Blanchet,“ – tokį įrašą savo Facebook paskyroje pirmadienio...


Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimo dalyvių laukė staigmena – čia oficialiai paskelbti portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų rezultatai. Tačiau Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro salėje susirinkusiems Lietuvos merams portalo Alfa.lt ir žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius paskelbė ne vieną, o dvi pavardes: Metų meru tituluojamas...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius