Politologai: „V. Uspaskicho ir R. Pakso partija taps rimta konkurente socialdemokratams“

„Lietuvos rytas", 2013-02-18
Peržiūrėta
1049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

L. Bielinis.
L. Bielinis.

Ar naujas politinis darinys, kuris susidarys po Viktoro Uspaskicho vadovaujamos Darbo partijos ir Rolando Pakso partijos Tvarka ir teisingumas jungtuvių, radikaliai perbraižys Lietuvos politinį žemėlapį? Ir kam bus naudinga ši nauja politinė jėga?  „Nauja partija bus rimtas konkurentas Socialdemokratų partijai. Naujoji sąjunga jau išnykusi, todėl iki šiol socialdemokratai turėjo konkuruoti tik su „darbiečiais“, nes Tvarka ir teisingumas turi kiek kitokį elektoratą“, - komentuodamas dviejų valdančiųjų partijų jungtuves, sakė politologas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Vytautas Dumbliauskas.
Anot jo, naujas darinys, pridėjus „tvarkiečius“, bus akivaizdžiai stipresnis ir kels didesnį pavojų socialdemokratams kovojant dėl populiariausios partijos pozicijos.
Politologas mano, kad partijų jungtuvės yra labiau naudingos Rolandui Paksui, nes jo vadovaujama partija Tvarka ir teisingumas pastaruosiuose rinkimuose pasirodo vis prasčiau, partijos lyderis atrodo išsisėmęs.
„Todėl man kelia abejonių sprendimas partijos pirmininku rinkti R. Paksą, nes V. Uspaskichas šiam vaidmeniui tiktų labiau. Tačiau, matyt, tai yra susijungimo kaina“, - sakė politologas.
Jis taip pat mano, kad susijungimą V. Uspaskichas galėjo inicijuoti vadovaudamasis kokiais nors asmeniniais interesais. Kaip pavyzdį politologas paminėjo šiuo metu vykstančią bylą dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos.
„Nauja partija įgaus kitą atspalvį, nes dabar Darbo partija yra vieno žmogaus partija. Be to, „tvarkiečių“ pažiūros yra ne kairiosios, jų ideologijoje yra ir šiek tiek dešiniųjų pažiūrų“, - kalbėjo V. Dumbliauskas.
 Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas politologas Lauras Bielinis nemano, kad daugiau balsų Seime turėsianti naujoji partija bandys atimti premjero postą iš Socialdemokratų partijos.
„Jungiasi dvi koalicijos partnerės, todėl kažkokių postų perskirstymo neturėtų įvykti. Sumanūs politikai suvokia, kad tokie bandymai galėtų sugriauti koaliciją“, - sakė L. Bielinis.
Jis neabejoja, kad dėl šių partijų jungtuvių gali įvykti ir nedidelių skilimų, perbėgimų ar konfliktų Seimo frakcijose ar savivaldybių tarybose.
„Visada kažkas kažko nemėgsta ar yra nepatenkintas. Tokie procesai politikoje yra natūralūs. Nenustebčiau, kad kas nors perbėgs ir pas socialdemokratus“, - sakė politologas.

Jūsų komentaras:

idomu 2013-02-19 08:22 (IP: 78.61.104.50)
kur eis svesti konservatoriai savotiska pergale ?!? Juk jie eina ne derybu , o naikinimo keliu ...Jei Uspaskichas butu koks silpnablauzdis , tai nebutu konservatoriai tiek deje pastangu sunaikinti

Konservams NE 2013-02-19 07:25 (IP: 194.176.60.225)
"Nu blin maladziets" pasakytų V.U. O mano nuomone iš dviejų politinių "invalidų" vieno sveiko nepadarysi...

Taip pat skaitykite

Svetlana Grigorian, LSDP Palangos skyriaus pirmininkė (perrinkta naujai dvejų metų kadencijai balandį – aut.) sakė „Palangos tiltui“, kad Palangos socialdemokratai rinkimuose buvo aktyvūs. „Rinkimuose dalyvavo ir savo valią išreiškė 44 nariai iš 67-ių. Balsai pasiskirstė taip: už Viliją Blinkevičiūtę – 23 balsai, už Juozą Oleką – 20...


Šią savaitę, trečiadienį, sukanka lygiai du metai nuo praėjusių savivaldybių Tarybų ir tiesioginių merų rinkimų. Įveikusios pusiaukelę, partijos pradės lenktynes ir grumtynes dėl mandatų vietose Tarybose jų rinkimuose 2023 metų pavasarį. Šiandien Palangos miesto Tarybos stipriausia partija, Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratai (TS-LKD), Taryboje turinti net...


Praėjusį šeštadienį, birželio 17 d. ryte važiuojant dviračių taku Vytauto gatve, Palangoje, pamačiau didelį sambūrį žmonių ties viešbučiu „Auska“, Vytauto g. 11. Pasiteiravus sužinojau, kad vyksta partijos „Tvarka ir teisingumas“ renginys. Kadangi vartai pastaruoju metu, po publikacijų elektroninėje erdvėje, atviri, įvažiavau į vidų. Šioje...


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Šiemet kurorte išaugo paramos teikėjų gretos, o paramai skirta suma sumenko – tokią informaciją pateikė Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI).


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Lietuvos politinėje arenoje - netikėti, bet kartu - ir dėsningi pokyčiai. Politinėje arenoje artimiausiu metu nebeliks nei Darbo partijos, nei partijos Tvarka ir teisingumas. Šios dvi politinės jėgos artimiausiu metu susijungs į vieną bendrą darinį. Sekmadienį įvyks abiejų politinių partijų neeiliniai prezidiumų ir tarybos posėdžiai, per kuriuos ir turėtų būti priimtas toks...


Ar naujas politinis darinys, kuris susidarys po Viktoro Uspaskicho vadovaujamos Darbo partijos ir Rolando Pakso partijos Tvarka ir teisingumas jungtuvių, radikaliai perbraižys Lietuvos politinį žemėlapį? Ir kam bus naudinga ši nauja politinė jėga? „Nauja partija bus rimtas konkurentas Socialdemokratų partijai. Naujoji sąjunga jau išnykusi, todėl iki šiol...


Ieškote darbo? Padės partija…

Alvydas ZALECKAS, 2009 10 31 | Rubrika: Miestas

Ar žinote, kas niekada neieškos kelio į naujai pastatytą Palangos darbo biržos pastatą, kad čia galėtų užpildyti dokumentus, oficialiai tapti bedarbiu ir bent kurį laiką gauti pašalpą? Tokios klajonės ir išgyvenimai tikrai negresia partijai nuolankiems žmonėms. O jei dar priklausai partijai, kuri valdo miestą, geras postas ir šilta kėdė su kišenę draskančiu atlyginimu – garantuota.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius