Praktiški patarimai įsirengiantiems naują būstą

***, 2020-02-04
Peržiūrėta
634
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kol naujų būstų paklausa Lietuvoje auga tarsi ant mielių, natūralu, kad pasitaiko ir būsto įrengimo klaidų ar netikslumų. Žmonės neapgalvoja, pamiršta arba nesusistemina svarbios informacijos ir taip apsigyvena būste, kuriame nėra išspręsti svarbūs klausimai, gyvenimo kokybę mažina būsto trūkumai ir t.t. Daugumos iš jų galima išvengti susipažinus su ganėtinai paprasta informacija. Štai keli patarimai tiems, kurie planuoja įsirengti naują būstą.
Garso izoliacija
Dažna naujų būstų problema – tragiška garso izoliacija. Dėl greito pastatymo ir pigesnių medžiagų rangovai linkę kompensuoti komfortą. Ne tik naujos statybos namuose, tačiau ir daugiabučiuose gyvenantys žmonės gali girdėti kone viską, ką daro jų kaimynai. Grindys, lubos, sienos ir visa kita erdvė itin lengvai gali perduoti garsą.
Kad to neįvyktų jūsų namuose, reikia rinktis tinkamas medžiagas bei konstrukcinius pastato ypatumus. Plaukiojanti grindų danga, pvz. parketas, kuris dengs garsą izoliuojantį sluoksnį – dažnas ir efektyvus sprendimas. Taip pat grindims neretai pasirenkamas gipso plaušo masyvas su papildomo izoliaciniu posluoksniu. Sienoms – analogiški sprendimai, kuriuos padės išsirinkti statybų ekspertai.
Patikėkite, geriau išleisti kiek daugiau nei kasdien po 5 kartus girdėti kaimynų kivirčus ar tada, kai jie nuleidžia vandenį tualete...
Atsparumas drėgmei
Tie, kas Kaune, Vilniuje ar kitose Lietuvos vietose gyvena cokoliniuose, žemėje esančiuose butuose žino, kaip rimtai drėgmė gali kenkti gyvenimui būste. Pelija sienos ir palangės, grindys, dėl drėgmės sankaupų atsiranda iškilumų ant paviršių, šlampa sienos, langai hermetizuoja ir t.t.
Visgi ne tik nuliniame ar „minusiniame“ aukšte tokios problemos gali susidaryti. Prastesnė izoliacija bei būsto apdaila, netinkami inžineriniai sprendimai priveda prie to, kad kaupiasi drėgmė ir suprastėja gyvenimo kokybė. Hidroizoliacija yra priemonės bei apdaila, kurios saugo nuo drėgmės ir vandens daromos žalos. Vonios kambaryje, tualete, net ir virtuvėje tokia apdaila reikalinga. Hidroizoliacija padės apsaugoti sandūras, apdailą bei viso gyvenimo kokybę.
Tuščiau – geriau nei perkrauta
Jeigu galvojate apie interjerą – nepersistenkite. Pirkdami būstą su daline apdaila arba dar neįrengtus namus, užsirašykite į konsultaciją su interjero dizaineriais. Nebūtina paslaugų pirkti, tačiau gauti profesionalią nuomonę tikrai yra verta.
Svarbu, kad į naujus namus įsikeltumėte be perteklinio daiktų kiekio. Per daug rakandų, baldų, buitinės technikos ar kitų dalykų jau nuo pirmos akimirkos gali sumenkinti jaukumą ir sumažinti gyvenimo kokybę. Dabar rinkoje dominuoja minimalizmas, o ir šiaip, reikėtų, kad namuose būtų daug vietos praėjimui. Didesnė erdvė leis ir mankštintis ar sportuoti bei papildyti būstą vėlesniu metu.
Komfortas
Beveik visada, kada kalbama apie būsto įrengimą, žmonės užmiršta komfortą. Na kokie namai šiais laikais be interneto, televizoriaus, Wi-Fi ryšio... O ir reguliuojamas apšvietimas, signalizacija, dūmų detektoriai, išmanūs termostatai yra komforto pridedantys, bet beveik arba išties būtini sprendimai.
Nepamirškite to, kad naujame būste jums arba nuomininkams reikės gyventi, todėl komfortas – ne ką mažiau svarbi gyvenimo detalė nei pats stogo virš galvos faktas. Ir televizorių įsigyti reikia. Svarbu neperspausti su tokiais pirkiniais ir geriau „sumedžioti“ nuolaidas ar akcijas. Sužinokite, kur vyksta televizorių akcijos ir TV arba panašias komforto prekes įsigykite už gerokai mažesnę sumą.


Parengta pagal: Varle.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Kol naujų būstų paklausa Lietuvoje auga tarsi ant mielių, natūralu, kad pasitaiko ir būsto įrengimo klaidų ar netikslumų.


Ne kartą esate girdėję, kad sportas yra sveikata, o nuolatinės treniruotės stiprina ne tik patį kūną, bet ir protinę veiklą. Sportuojantys žmonės jaučiasi žvalesni, labiau pasitiki savimi, turi daugiau energijos. Ruduo yra pats metas dailinti savo kūną ateinančiai vasarai, o tai galima daryti net keliais būdais. Vieni renkasi subalansuotą mitybą, kiti sportą, treti ir tą, ir tą. Vieni...


Nuo kitų metų pradžios savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pakeitimams, pagal kuriuos sudaromos sąlygos savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto.


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Su šilto oro banga į Palangą pliūpteli ir daugiau kurorto svečių, kurie ne tik naudojasi vietos viešbučių ir privataus sektoriaus apgyvendinimo paslaugomis, vietos infrastruktūra, bet taip pat ir žvalgosi čia įsigyti nekilnojamojo turto (NT). Kokios NT tendencijos Palangoje laukiant vasaros sezono? Į ką verta atkreipti dėmesį ieškant ir perkant būstą? „Palangos...


Jeigu vakarais vargstate, niekaip negalėdami sudėti bluosto, tikrai nesate toks vienintelis. Skelbiama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo nemigos kenčia mažiausiai 60 mln. žmonių. Baisiausia, kad nuolat tokių problemų patiria per 40 mln. Amerikos gyventojų. „Jeigu nuolat trūksta miego, sveikatai daroma labai didelė žala“, – konstatuoja Sonia Ancoli-Israel iš...


Anekdotiškai sakoma, kad rojus žemėje – tai rusė žmona, amerikietiškas atlyginimas, kinų virtuvė ir... senas angliškas namas. Tačiau juokas juokais, bet veikiausiai pamatinis visų visuomenių laimės indekso garantas jų piliečiams – galimybė įsigyti nuosavą būstą. Kuomet Lietuvoje visais ruporais barbenama apie iš šalies nutekančius protus ir...


„Sodra“ patvirtino naują tvarką

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 30 | Rubrika: Miestas

Prieš šv. Kalėdas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba patvirtino naują tvarką, kurioje numatyta, kad draudėjai pranešimus apie apdraustuosius ir socialinio draudimo įmokas turės pateikti kiekvieną mėnesį.


Svajonės apie naują būstą dūžta į šipulius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų pradžioje bendrovės „Big City Lt“ vadovas ir vienintelis akcininkas Dainius Meškys kreipėsi į teismą dėl įmonės bankroto. Minėta Klaipėdoje registruota nekilnojamojo turto bendrovė pernai Palangoje, Medvalakio gatvėje, pradėjo statyti du penkiaaukščius namus, bet dėl milijonus litų siekiančių skolų buvo priversta skelbti bankrotą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius