Prieš Seimo rinkimų maratoną – lygiaverčių kandidatų paieška ir žvalgytuvės

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-02
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prieš Seimo rinkimų maratoną – lygiaverčių kandidatų paieška ir žvalgytuvės

Galite keikti politikus kaip nepatikimiausius žmones pasaulyje ir dievagotis, kad niekada daugiau nedalyvausite jokiuose rinkimuose. Bet didžioji Seimo rinkimų karuselė pradės suktis jau visai netrukus, ir nevalia į ją atsainiai numoti. Kitaip ir vėl mus, gerbiamieji, valdys dainorėliai ir šokėjėliai. Kurorte, regis, ketina susigrumti politikos veteranai ir visai naujokai. Niekas neabejoja – išlys ir „pilypai iš kanapių“, svajojantys apie Seimo nario duoną.

 

Kova įsiplieks tarp konservatoriaus ir liberalcentristo?

Ko gero, galima iš anksto nuspėti, nenuvertinant nė vieno būsimo kandidato, kad didžiausia kova Pajūrio vienmandatėje apygardoje, kurią sudaro Neringa, Palanga ir dalis Klaipėdos, įsiliepsnos tarp liberalcentristo ministro Raimundo Palaičio ir konservatorių kandidato. Pastarųjų akcijos kurorte, prie miesto vairo stojus Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkui Šarūnui Vaitkui, sėkmingai besidarbuojančiam miesto labui, gerokai išaugo.

Liberalcentristų Palangos skyriaus pirmininkas, vicemeras Saulius Simė sako, kad partija dar nepatvirtino kandidatų į Seimo rinkimus sąrašo daugiamandatėje apygardoje.

Daugiamandatis sąrašas – toks, kai mes, rinkėjai, balsuojame už partijų pateiktus kandidatų sąrašus, tai yra už pačias partijas.

Bet, anot S. Simės, kandidatas vienmandatėje apygardoje, kurioje rinkėjai rinks Seimo narį iš konkrečių asmenų būrio, jau yra aiškus –  R. Palaitis.

„Skyrius tam pritarė dar spalį. Ir jis pats patvirtino, kad nori siekti Seimo nario mandato Pajūrio apygardoje. Jo kandidatūra – viena stipriausių bus rinkimuose“, – neabejojo S. Simė.

Bet kurorto liberalcentristų pirmininkas neskuba ministrui kabinti nugalėtojo laurų.

„Reikia atvirai pasakyti: didžiausia kova bus tarp R. Palaičio ir konservatorių kandidato. Vargu, ar kitų partijų atstovai galės įsiterpti į ją“, – sakė S. Simė.

„Jei į rinkimus vėl eis Pranas Žeimys, sunku nuspėti, kuris iš dviejų galėtų laimėti. Kalbama, kad konservatoriai ketina kelti Dainiaus Kepenio kandidatūrą. Tai irgi yra labai rimtas kandidatas“, – svarstė vicemeras.

S. Simė, kaip ir kiti šnekinti pašnekovai, Pajūrio rinkiminę apygardą vadina „keistoka“: nusidriekusioje per Neringą, Klaipėdą ir Palangą sunku rasti visų partijų skyriams ir partijos vadovybėms bendrai priimtiną kandidatą.

 

Konservatoriai rinks kandidatą vietoje

Vienas TS-LKD lyderių Jurgis Razma „Palangos tiltui“ sakė, kad partijos kandidatų sąrašas daugiamandatėje apygardoje dar nėra pradėtas formuoti.

„Bet vienmandatinėse rinkimų apygardose partijos Taryba jau patvirtino 31 kandidatą, dar keletą siūlo partijos kandidatų atrankos grupė“, – teigė J. Razma.

Jis sakė „įsivaizduojąs“, kad Palangoje vienmandatėje apygardoje bus keliamas kuris nors vietinis kandidatas.

„Tikiu, kad dėl jo Palanga, Klaipėda ir Neringa susitars“, – išreiškė viltį politikas, pridūręs, kad partija nešnekino populiaraus Palangos mero Š. Vaitkaus kelti savo kandidatūros.

„Š. Vaitkus – labai geras meras, kuriam labai neblogai sekasi dirbti kurorte. Jo kandidatūra būtų labai rimtai svarstoma, jeigu „susiūbuotų“ Palangos Tarybos valdančioji koalicija, o, mano žiniomis, tai negresia“, – sakė konservatorius.

J. Razma kol kas nesiima svarstyti, kurie kitų partijų kandidatai būtų didžiausi konservatorių kandidato varžovai.

„Kol nėra aišku konkretūs žmonės, anksti kalbėti. Gal ir jūsų minimas R. Palaitis dar pakeis nuomonę dėl kandidatavimo į Seimą“, – sakė įtakingas konservatorius.

 

„Seime reikia šviežio kraujo“

2008 metų Seimo rinkimų Pajūrio vienmandatėje apygardoje nugalėtojas Pranas Žeimys patvirtino „Palangos tiltui“, kad „neturįs daugiau ketinimų“ dalyvauti Seimo rinkimuose.

„Kodėl tas pats žmogus turi Seime sėdėti 20 metų? Ar Lietuvoje nėra protingų, veiklių ir skaidriai dirbančių žmonių? Reikia duoti galimybę ir jauniems pakliūti į Seimą ir dirbti Lietuvai. Šaliai reikia šviežio kraujo“, – grindė savo apsisprendimą P. Žeimys.

Jis teigė, kad J. Razma kalbinęs jį vėl kandidatuoti į Seimą Palangoje, bet P. Žeimys atsisakė.

„Aš savo ruožtu šnekinau merą Š. Vaitkų, kad jis eitų į Seimą, bet jis krato galvą, nes puikiai supranta, kad dirbti meru yra ir įdomiau, ir veiklos rezultatai labiau apčiuopiami, ir veiksmingiau“, – sakė Seimo narys.

Jis teigė, kad partijos Palangos skyrius dar nėra patvirtinęs savo galimo kandidato Seimo rinkimuose.

„Mano žiniomis, buvo energingai svarstoma Dainiaus Kepenio kandidatūra. Aš ją ir Š. Vaitkui siūliau“, – sakė politikas.

Sprendimą turės priimti partijos Palangos skyriaus Taryba. Jos sprendimui turės pritarti ir konservatorių Klaipėdos ir Neringos skyrių tarybos.

Seimo narys nesureikšmina R. Palaičio galimo dalyvavimo Seimo rinkimuose.

„Kaip ministras jis – ne išskirtinis. Turi savo bėdų. Manau, kad jis, kaip ir P. Žeimys, rinkėjams jau yra įkyrėjęs. Reikia šviežio kraujo“, – buvo savikritiškas pašnekovas.

Konservatorių kandidatų sąrašas daugiamandatėje apygardoje turėtų paaiškėti vėliau, nei vienmandatėse.

Kovo mėnesį numatoma daugiamandatį sąrašą reitinguoti partijų skyriuose, vėliau jį peržiūrės partijos Taryba. O balandžio mėnesį galutinį sąrašą tvirtins partijos suvažiavimas.

 

Pasiūlyta kandidatuoti trims asmenims

„Noriu dar kartą patikinti: nei vienmandatėje, nei daugiamandatėje Seimo rinkimų apygardose nedalyvausiu“, – „Palangos tiltui“ sakė Š. Vaitkus.

Jis prisipažino sulaukęs daug palangiškių prašymų darbuotis kurortui, o ne siekti Seimo mandato nario.

„Man gyventojų nuomonė yra labai svarbi. Noriu pabaigti šios kadencijos daugumos numatytus darbus“, – sakė Palangos meras.

Jis paneigė, kad konservatorių skyriaus Taryba yra susitelkusi ties D. Kepenio kandidatūra Seimo rinkimams.

„Galbūt pokalbiuose ir buvo minima ši pavardė, bet mes esame kitiems žmonėms pasiūlę kandidatuoti. Kol kas laukiame iš jų atsakymų. Tikimės, kad kitą savaitę turėsime aiškesnį atsakymą“, – sakė kurorto konservatorių lyderis.

Paprašytas įvardinti galimas kandidatūras, Š. Vaitkus nenorėjo tai padaryti, tepasakęs, kad jų yra trys.

„Yra tarp jų ir palangiškių“, – sakė jis.

 

Eis į rinkimus patyrimo semtis

Socialdemokratai jau išsirinko kandidatą Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje – kurorto socialdemokratų lyderį Daną Palucką.

„Jis kurorte visai neblogai dirba, yra aktyvus, apie jį susilaukiame gerų atsiliepimų iš palangiškių. Be to, jis jau yra anksčiau dirbęs Klaipėdoje. Nors buvo įvairių pasiūlymų, bet ir uostamiesčio, ir Neringos, ir Palangos socialdemokratai sutarė, kad D. Palucko kandidatūra – tinkamiausia“, –„Palangos tiltui“ sakė Juozas Olekas, vienas LSDP lyderių.

„Einu į rinkimus, kad patyrimas atsirastų“, – teigė D. Paluckas, žurnalistui suabejojus, ar jis turi pakankamai patirties siekti Seimo nario mandato.

Danas vadovauja kurorto socialdemokratams vos metus. Jis pirmininko poste pakeitė Viktorą Pivriką.

D. Paluckas sakė, kad buvo aktyviai svarstoma ir Klaipėdos „Sodros“ direktoriaus V. Anužio kandidatūra.

„Bet buvau pasirinktas aš. Labai malonus man įvertinimas. Rinkėjams pasiūlysiu jaunatvišką entuziazmą ir aktyvų bendravimą su žmonėmis“, – atskleidė savo kozirį Palangos savivaldybės Tarybos narys.

 

Palangiškių kandidatų nėra

Partijos „Tvarka ir teisingumas“  Palangos skyriaus pirmininkė, advokatė Aldona Stasiulaitienė sakė, kad dar nėra aiškūs partijos kandidatai nei vienmandatėse, nei daugiamandatėje apygardoje.

„Aš tikrai neinu į rinkimus“, – sakė pirmininkė. „Man pasitenkinimą teikia tai, kad galiu dirbti mėgstamą darbą ir galiu džiaugtis mažais gerais darbais žmonėms“, – sakė advokatė.

Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė Genoveita Krasauskienė sakė, kad partija jau patvirtino kandidatą Seimo rinkimams Pajūrio vienmandatėje apygardoje – klaipėdietę Ireną Norkienę.

Nesutarimų dėl lyderio purtomi kurorto liberalsąjūdiečiai pirmiausia sprendžia savo vidaus problemas. Partijos valdyba atidėjo  sprendimą dėl Palangos skyriaus vadovų klausimo. Nuo partijos skyriaus pirmininką Tomą Julių Žulkų palaikančio būrio atskilę „sukilėliai“, nepatenkinti pirmininko veikla, paskyrė Dalią Perepliotovienę laikinai eiti skyriaus pirmininkės pareigas.

„Liberalų sąjūdžio kandidatas Pajūrio vienmandatėje apygardoje bus Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velikienė“, – „Palangos tiltui“ sakė T. J. Žulkus.

Jūsų komentaras:

Romas 2012-03-12 13:08 (IP: 78.61.211.132)
Balsuosiu už Palaitį, man užteko šokėjų seime.. ir tokių nieko nedirbančių kaip P. Žeimys, atseit "komandos žmogus". Jei visi tokie būtų, darbai visai sustotų.. :)

Palaiti nesvajok ! 2012-02-16 09:29 (IP: 78.61.214.75)
Palaiciui nera jokių prosvasciu tegul net nesvajoja.

agne 2012-02-14 16:53 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
Kuo toliau nuo Palangos tuos zeimius ir palaicius

Juozas 2012-02-03 10:23 ([email protected] / IP: 86.100.69.185)
Meras tikrai neblogas.

Kęstas 2012-02-03 00:03 (hjj / IP: 62.212.203.5)
Netikiu jokiais reitingais. Meras turejo būti pirmas. O kas nemato nauju darbu tas ir nenori jų matyti. Jeigu Vaitkus eitų į Seimo rinkimus nušluotu visus kandidatus jam nereiketu jokios rinkiminės kompanijos.

Gediminas 2012-02-02 22:13 (IP: 89.117.245.148)
As taip pat noreciau

Taip pat skaitykite

Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Savaitgalį pajūryje viešėję Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai atsikvėpė prieš rinkimų į Seimą maratoną. Giruliuose vykusiame socialdemokratų sąskrydyje dalyvavo daugiau nei pora tūkstančių politikų, tarp kurių buvo ir dvylika palangiškių. Kaip „Palangos tiltui“ pasakojo socialdemokratas, Palangos savivaldybės tarybos narys Danas...


Politikoje niekada negalima sakyti „niekada“. Politikoje ilgiau išliks tas, kuris neduos tvirtų pažadų nurodydamas konkrečius terminus, nes politikas negali garantuoti tai, kas nuo jo nepriklauso. Kalbėdamas apie ateitį jis negali būti konkretus, nes ir pats nėra tikras, kaip viskas pasisuks.


Galite keikti politikus kaip nepatikimiausius žmones pasaulyje ir dievagotis, kad niekada daugiau nedalyvausite jokiuose rinkimuose. Bet didžioji Seimo rinkimų karuselė pradės suktis jau visai netrukus, ir nevalia į ją atsainiai numoti. Kitaip ir vėl mus, gerbiamieji, valdys dainorėliai ir šokėjėliai. Kurorte, regis, ketina susigrumti politikos veteranai ir visai naujokai. Niekas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius