Promenadoje – valdžios sprendimų krachas

Dalia JURGAITYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-02
Peržiūrėta
1001
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kad Palangos šerdyje J. Basanavičiaus gatvėje tvyro netvarka –verslininkai neturi reikalingų leidimų prekybai,  išorinei reklamai, nėra sudarytos sutartys išvežti šiukšlėms, nesilaiko nustatytų reikalavimų dėl atstumų - konstatavo po kurorto promenadą pasižvalgę miesto politikai bei Savivaldybės atsakingų skyrių vadovai.

 

Padėtis negerėja

Kad padėtis negerėja ir vaizdas klaikus pripažino Miesto statybos ir ūkio komitetui vadovaujantis Vaidas Šimaitis.

 J.Basanavičiaus gatvėje prekiaujama neturint leidimų,  kai kurie laikinieji įrenginiai, kaip pavyzdžiui, prie buvusio biuveto nesuderinti su Architektūros ir urbanistikos skyriumi, o kalbėti apie reklamą iš vis beprasmiška, nes realiai vietinė rinkliava iš reklamos skleidėjų nerenkama. Be to, tikrinant privačiose valdose dirbančius prekeivius, nei vienas negalėjo pateikti dokumento, kad yra sumokėta už šiukšlių išvežimą. Kai kurie tikrinti J.Basanavičiaus gatvės prekeiviai išvis negalėjo pateikti leidimų prekybai. Daugelis pardavėjų, įtariai žvilgčiodami į tikrintojus, neskubėjo ne tik pateikti kokių nors dokumentų, bet nenoriai valdžios atstovams davė ir savininkų telefonus:

„Nežinau, kas yra savininkas. Jis man savo telefono nepaliko. Jis tik užeina retsykiais,“ – gūžčiojo nekalbi saulės akinių pardavėja.

„Absoliutus „bardakas“, -  keliskart burbtelėjo po verslininkų prekyvietes žvalgęsis V.Šimaitis. „Akivaizdu, kad, nors yra sprendimas, jog visos prekyvietės turi būti tris metrus nuo šaligatvio ribos, jo nesilaikoma,“ – pridūrė vedėjas.

 Jis sakė, kad nors šįsyk administracija įspėjo ir liepė susitvarkyti, o  už nustatytos tvarkos  nepaisymą bus surašyti administracinių teisės aktų pažeidimų protokolai, tačiau ne itin tikįs, kad padėtis keisis. V. Šimaitis pridūrė, kad Šventojoje situacija - ne ką geresnė.

Savivaldybės Architektūros ir Urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas, paklaustas „Palangos tilto“ žurnalisto, kaip savivaldybės administracija gali sutramdyti pažeidėjus, šyptelėjo:

„Kaip? Garsiai pasakyti negaliu. Galiu tik pakuždėti į ausį,“ – nusisuko vedėjas.

 

Neatsikratoma Gariūnų įvaizdžio

Kalbant apie reklamą bei apie laikinųjų statinių derinimą, politikas teigė manąs, kad vertėtų keisti patį derinimo ir leidimų išdavimo principą.

 „Šiam darbui atlikti vertėtų sudaryti komisiją, analogišką nuolatinei statybos komisijai, kuri vertintų tiek vizualinę išraišką, tiek techninius dalykus. Šiuo metu, kuomet šį darbą atlikti pavesta Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojui, tai toks ir gaunamas rezultatas,“ – sakė jis.

Anot komiteto pirmininko, prestižine įvardijama J.Basanavičiaus gatvė matomai niekad netaps prašmatnia, nes atsikratyti Gariūnų įvaizdžio, nepavyksta. Beje, kalbama, kad Gariūnuose žymiai geresnė tvarka.

 

Nepaiso tvarkos

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zoja Strikaitienės teigimu, patikrinimo metu nustatyta, kad didžioji dauguma kioskų bei laikinųjų įrenginių įsikūrusių privačiose valdose buvo pastatyti neteisėtai ant savivaldybės šaligatvių.

 Pasak jos, nors laikinųjų įrenginių projektai suderinti su Architektūros ir urbanistikos skyriumi, tačiau nesilaikoma tvarkos, paisyti atstumo nuo šaligatvio. Visiems be išimties pažeidėjams policijos pareigūnas įteikė pranešimus dėl administracinių teisės pažeidimų protokolo surašymo. Jie bus baudžiami administracine tvarka. Vedėja paminėjo, kad būta ir geranoriškų verslininkų, kurie pamatę komisiją, skubiai traukė prekybinę įrangą nuo šaligatvio, tikindami, kad daugiau taip nesielgs.

Taip pat vedėja sakė, kad buvo tikrinami prekeiviai ar turi verslo liudijimus bei leidimus. Tokių pažeidimų būna, tačiau tai ne masiškas reiškinys.

 

Privalu tvarkyti reklamos ūkį

Reide dalyvavusi Savivaldybės kontrolierių tarnybos vadovė Elenos Kuznecovos tvirtinimu,  ji pasitikslino, jog šiemet neišduotas nei vienas leidimas įrengti išorinę reklamą, išskyrus reklamuotis Savivaldybei priklausančiuose stenduose. Tuo tarpu J. Basanavičiaus gatvėje jos - apstu.

 „Reido metu  fiksavau realią padėtį, t.y. reklaminius plotus ant pastatų bei įvairiausius tentus.  Pagal naująjį Reklamos įstatymą visą mieste esančią reklamą privalu apmokestinti, tačiau įstatymo nepaisoma ir nepasirūpinama net revizuoti išorinę reklamą. Nors miesto Tarybos nustatyti vietinės rinkliavos mokesčio dydžiai nėra dideli, tačiau  Savivaldybės biudžeto ir tie patys nepasiekia“, - kalbėjo E.Kuznecova.

Pasak kontrolierių tarnybos vadovės, nors yra protokolinis sprendimas,  jog būtina paskirti specialistą, kuris inventorizuotų reklamą, tačiau to nepadaryta iki šiol. Kurortas paskendęs nelegalioje reklamoje ir tokia padėtis netoleruotina“, - sakė ji, pridūrusi, kad išorinės reklamos ūkį būtina tvarkyti.

Anot jos, šiemet savivaldybėje yra įvykę tik du konkursai dėl reklamos. Vienas konkursas – dėl reklamos ant persirengimo kabinų pliaže, kitas – dėl vitrinų.

Valdininkė pabrėžė, kad jos vadovaujama tarnyba siekia šiais metais griežtai kontroliuoti, kaip įgyvendinami savivaldybės sprendimai, nes dėl jų nepaisymo savivaldybė netenka labai daug pajamų.

„Galėsiu po audito tiksliau pasakyti, kiek mes negauname pajamų, bet manau, kad prarastus pinigus galime skaičiuoti šimtais tūkstančių litų,“ –teigė E. Kuznecova.

Anksčiau leidimo buvo reikalaujama tik reklamai ant savivaldybės ir valstybės objektų, bet, pasikeitus reklamos įstatymui ir kitiems poįstatyminiams aktams, tokio leidimo reikalaujama ir reklamai ant privačių statinių ir privačiuose sklypuose.

„Man atrodo, kad žmonės dar mažai žino apie pasikeitusius įstatymus. Tie verslininkai, ant kurių statinių ar kurių sklype yra pastatyta reklama, turėtų skubiai atvykti į savivaldybę ir išsiimti leidimus reklamai. Jeigu bus nevykdoma nustatyta tvarka, skaičiuosime reklamos plotus, fiksuosime ją ir vis tiek išieškosime pinigus iš savininkų,“ – sakė E. Kuznecova.

Ji „Palangos tiltui“ pripažino, kad paskutinis toks patikrinimas buvo prieš tris metus.

„Pasistengsime išsiaiškinti, kas dėl to yra atsakingas,“ – teigė kontrolierė.

Užkalbinti prekyviečių savininkai suko akis šalin burbteldami, kad apie priimtus savivaldybės sprendimus „nežinoję“ ar, kad jie „nelogiški“.

Penktadienio rytą, redakcijos žiniomis, keli J.Basanavičiaus gatvės prekeiviai jau pradėjo perkelti į nustatytą vietą – tris metrus nuo šaligatvio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Artėjant kurortiniam sezonui – dėmesys išorinei reklamai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Verslas pinigai

Kurortiniam sezonui intensyviai besirengianti Palangos miesto savivaldybė didžiulį dėmesį skiria gražinamam miesto veidui. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai siekia, kad iki vasaros kurorte neliktų nelegaliai skleidžiamos reklamos.


Olandų atrakcionai Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, neturi Palangos miesto savivaldybės leidimo tokiai veiklai. Kultūros paveldo departamentas konstatavo, kad olandų linksmintojai įžūliai pažeidžia paminklosaugos įstatymus. Olandas vilkike įrengiamame parke praėjusią savaitę išprievartavo moterį. Olandų atrakcionų parko operatoriai jau sukaupė šūsnį Palangos policijos...


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Kitą savaitę bus lygiai mėnuo, kai garbinga savivaldybės komisija iš savivaldybės kontrolierės Elenos Kuznecovos, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, Statybos ir ūkio komiteto pirmininko Vaido Šimaičio ir Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės vaikštinėjo po J. Basanavičiaus gatvę ir tikrino čia dirbančių verslininkų leidimus prekybai ir išorinei...


Promenadoje – valdžios sprendimų krachas

Dalia JURGAITYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 02 | Rubrika: Miestas

Kad Palangos šerdyje J. Basanavičiaus gatvėje tvyro netvarka –verslininkai neturi reikalingų leidimų prekybai,  išorinei reklamai, nėra sudarytos sutartys išvežti šiukšlėms, nesilaiko nustatytų reikalavimų dėl atstumų - konstatavo po kurorto promenadą pasižvalgę miesto politikai bei Savivaldybės atsakingų skyrių vadovai.


Nauji skyrių vadovai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Valstybės tarnybos vertinimo komisija atestavo laikinai einančio Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas Svajūno Bradūno ir Viešųjų pirkimų tarnybai laikinai vadovaujančio Vaidoto Kaklio veiklą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius