Rugsėjį Šventojoje – bendruomenės sueiga

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-09-09
Peržiūrėta
635
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Simpoziumo dalyviai D.Čistovaitė, jos vyras Vasilijus, A.Makštutis, V.Gaudiešiūtė, S.Želntės mama ir D.Kviekštaitė
Simpoziumo dalyviai D.Čistovaitė, jos vyras Vasilijus, A.Makštutis, V.Gaudiešiūtė, S.Želntės mama ir D.Kviekštaitė

Šventojoje, pirmąkart jos istorijoje, planuojamas didelis bendruomenės sambūris. Rugsėjo 28-29 d. galėsite išvysti šventojiškių ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodas, miestelio plėtros projektų pristatymus, meninę akciją „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautinį jėgos aitvarų ir burlenčių turnyrą „Baltų vienybė”. Bendruomenės sueigoje pagerbsime žymias Šventosios šeimas, išgirsime, ką geba įvairių kartų iš Šventosios kilę poetai, dainininkai, muzikantai, šokėjai.
Šiuo metu M. Balčius renka ir sistemina istorinę bei kultūrinę medžiagą apie Šventąją: miestelio, uosto kūrimą tarpukariu, senbuvius. Jau baigiama rengti ir Šventosios istorinių fotografijų paroda, prie kurios maloniai sutiko prisijungti savo apie 1970 m. darytomis žvejų nuotraukomis iš Šventosios kilęs fotomenininkas Leonardas Skirbstas.
Rugpjūčio 19-25 d. vyko aštuntasis projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ simpoziumas/pleneras Šventojoje. Vietos verslininko, projekto rėmėjo Domininko Jurevičiaus poilsinėje visą savaitę gyveno šeši dailininkai: Nijolė Vilutienė (Vilnius), Arturas Makštutis (Liškiava), klaipėdiečiai Saulė Želnytė, Dovilė Kviekštaitė, Algimantas Ramanauskas ir Dalia Čistovaitė. Prie jų savo kūryba prisijungė seni projekto dalyviai – klaipėdietė Vaidė Gaudiešiūtė, palangiškės Gražina Oškinytė-Eimanavičienė ir Miglė Jonaitienė, bei šventojiškiai, renginio organizatoriai Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas. Pabaigoje autoriai pristatė bendruomenei ir poilsiaujantiems savo veiklą ir atliktus darbus, pasidalino įspūdžiais, planais.
Bendruomenės sambūrio metu užbaigtų darbų paroda bus pristatoma kartu su naujai išleistu katalogu.
Projektą vykdo Šventosios seniūnijos gyventojų bendruomenė, tel.: 8 683 91465 ir VšĮ „Šventosios ženklai“ [email protected], tel. 861100453 Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas. Plačiau http://pazenklai.blogspot.com/

Jūsų komentaras:

Bendruomenė "Palangos santarvė" 2013-09-10 19:23 (IP: 78.61.175.229)
Pageidaujame bendradarbiauti ir dalyvauti Jūsų šventėje.

Taip pat skaitykite

Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Pirmadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus Savivaldybėje susitiko su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Savaitgalį Šventoji šurmuliuos šventiniu ritmu – į pirmą kartą miestelio istorijoje rengiamą bendruomenės sambūrį kviečiantys aktyvūs vietos gyventojai žada įdomių renginių ir jaukių akimirkų draugiškoje aplinkoje. Renginiuose laukiami ne tik šventojiškiai, bet ir visi, mylintys bei mėgstantys šį miestelį, poilsiautojai.


Rugsėjį Šventojoje – bendruomenės sueiga  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 09 | Rubrika: Miestas

Šventojoje, pirmąkart jos istorijoje, planuojamas didelis bendruomenės sambūris. Rugsėjo 28-29 d. galėsite išvysti šventojiškių ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodas, miestelio plėtros projektų pristatymus, meninę akciją „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautinį jėgos aitvarų ir burlenčių turnyrą „Baltų vienybė”....


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius