Savivaldybės valdininkai nebus atleisti

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-18
Peržiūrėta
447
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu, nuo šių metų lapkričio 1 dienos Savivaldybės administracijoje didžiausias leistinas valstybės tarnautojų  skaičius bus 77, o dirbančiųjų pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš Savivaldybės biudžeto darbuotojų skaičius – 22.

 

Nustatė, kiek reikia darbuotojų

Pasak pristačiusio sprendimo projektą Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo, mažinant biudžeto išlaidas ir paisant Vyriausybės paraginimo mažinti biurokratinį aparatą bei atsižvelgiant į miesto savivaldybėje atlikto biudžetinių įstaigų ir organizacijų audito duomenis, buvo nustatyta, kiek ir kokių skyriuose reikia darbuotojų.

 

Manipuliuojama skaičiais

Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės teigimu, kalbama, jog bus atleista penkiolika valdininkų. Ji teiravosi, kokiuose Savivaldybės skyriuose ir kuriuos žmones ketinama atleisti. Pasak politikės, yra devyni laisvi etatai, kurių niekas nė nemanė užpildyti, džetą lėšos etatams numatytos. Tarybos narės nuomone, pareigybėmis manipuliuojama norint parodyti, kad mažinama valdininkų armija.

Pasak politikės, privalu paisyti Darbo kodekso, kuris yra esminis dokumentas, reglamentuojantis darbo santykius.

 

Realiai nebus atleisti

Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo teigimu, jis nenorįs šiandien įvardyti konkrečiai, kokių skyrių darbuotojai bus atleidžiami. Anot jo, ketinimai dar nėra faktas, nes bus parengta skyrių restruktūrizacijos programa. Tuomet ir bus aišku, kiek ir kokių specialistų teks atsisakyti. Pasak V.Kuznecovo, kol kas nebus atleistas nei vienas specialistas.

 

Siūlyta atsisakyti vieno vicemero

Opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai domėjosi, kaip bus su Viešųjų pirkimų tarnyba, nes, anot M.Skritulsko, šioje tarnyboje dirbančiųjų krūviai didžiuliai, o ir yra atvejų, kai laiku neįsisavinamos lėšos. Direktorius V.Kuznecovas sakė, jog tariamasi dėl specialistų skaičiaus, nes viena specialistė yra vaiko auginimo atostogose ir akcentavo, kad tarnyboje liks tik du specialistai. Direktoriaus aiškinimu, jie operatyviai atlieka savo darbą, o kad neįsisavinamos lėšos, ne jų kaltė, nes  laiku neparengiamos viešųjų pirkimų sąlygos. Opozicija taip pat siūlė, taupant lėšas, naikinti vieną vicemero etatą, tačiau šis pasiūlymas nebuvo išgirstas.

 

Pasiūlytos pataisos

Kaip žinia, Seimą jau pasiekė Vyriausybės parengtos Valstybės tarnybos ir Vietos savivaldos įstatymų pataisos, kuriuose siūloma, kad didžiausias leistinas valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų  skaičius savivaldybėje priklausytų nuo miesto tarybos narių, kurių Palangos miesto taryboje 21, skaičiaus. Jei Seimas pritars įstatymų pataisoms, jos įsigaliotų nuo lapkričio mėnesio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Savivaldybės valdininkai nebus atleisti

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu, nuo šių metų lapkričio 1 dienos Savivaldybės administracijoje didžiausias leistinas valstybės tarnautojų  skaičius bus 77, o dirbančiųjų pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš Savivaldybės biudžeto darbuotojų skaičius – 22.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius