Seimo rinkimuose P. Žeimys aplenkė G. Krasauskienę vos 45 balsais, bet pergale džiaugtis dar anksti

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-10-29
Peržiūrėta
2102
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo rinkimuose P. Žeimys aplenkė G. Krasauskienę vos 45 balsais, bet pergale džiaugtis dar anksti

Pergalę dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje paskutinę akimirką sugriebęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Pranas Žeimys Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę aplenkė vos 45 balsais. P. Žeimys surinko 50,18 proc. balsų, G. Krasauskienė – 49,82 proc., bet „darbietė“ pasinaudojo įstatymo numatyta galimybe ir paprašė balsus perskaičiuoti. Vyriausioji rinkimų komisija tai pradėjo daryti vakar iš karto popiet.

Lėmė balsavimas paštu Saulės rinkimų apylinkėje
Jeigu balsų perskaičiavimas būtų pergalę atidavęs G. Krasauskienei, tai būtų precedento Palangoje niekada neturėjęs įvykis.
P. Žeimio pergalė sekmadienį įvykusiuose Seimo rinkimų antrajame ture tapo aiški paskutinę akimirką, suskaičiavus balsavimo paštu rezultatus paskutiniojoje Saulės rinkimų apylinkėje. Iš jos duomenys P. Žeimio rinkimų štabą pasiekė vėliausiai. Grupelės Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus narių, laukusių rinkimų rezultatų vienoje miesto kavinių, visą vakarą tvyrojusį nerimą ir abejones prieš vidurnaktį paskelbus balsavimo paštu duomenis iš Saulės rinkimų apylinkės, pakeitė džiaugsmo šūksniai, apkabinimai ir pergalės šampano purslai.

Mažesnis rinkėjų aktyvumas
„Palangos tilto“ žurnalistas, keletą minučių stebėjęs, kaip auga abu kandidatus palaikančios biuletenių krūvelės vienoje rinkimų apylinkėje, buvo pirmasis, įspėjęs P. Žeimio rinkimų štabo komandą ir palaikytojus, kad kova bus itin atkakli – abiejų varžovų biuletenių krūvelės augo tolygiai.
Šypseną sukėlė ir P. Žeimį palaikantis, bet apylinkės komisijos negaliojančiu paskelbtas biuletenis, kuriame G. Krasauskienės pavardė buvo išbraukta, o virš P. Žeimio pavardės didžiosiomis raidėmis rusiškai buvo parašyta „Udači vam!“ (Sėkmės jums!)
Aikštės rinkimų apylinkės Ganyklų gatvėje pirmininkė Aldona Kaminskienė „Palangos tiltui“ sakė, kad rinkėjų aktyvumas sekmadienį buvo gerokai mažesnis nei prieš dvi savaites.
„Sąraše turime virš dviejų tūkstančių balso teisę turinčių rinkėjų, bet ja pasinaudojo tik šiek tiek daugiau kaip 800. Gal kiti neatvyko todėl, kad nebuvo jų mėgstamo kandidato, gal manė, kad viskas jau nuspręsta“, – sakė A. Kaminskienė.
Pajūrio rinkimų apygardos rinkėjų sąraše sekmadienį buvo įrašyta 39540 rinkėjų, rinkimuose dalyvavo – 13127 (33,20 proc.), apie penki procentai visų biuletenių buvo pripažinti negaliojančiais.

Šventoji – už „darbietę“
P. Žeimio štabą pirmiausia pasiekė duomenys iš Kaštonų apylinkės, kurioje, pirminiais duomenimis, P. Žeimys gavo 305 balsus, o G. Krasauskienė – 198. Vėliau šie duomenys buvo patvirtinti.
Konservatorių štabui nerimą kėlė balsavimo rezultatai iš Šventosios.
„Ar apylygiai krūvelės auga?“ – buvo pasiteirauta TS-LKD rinkimų stebėtojo Jūros (Šventosios) rinkimų apylinkėje.
„Apylygės, bet G. Krasauskienės – didesnė“, – štabas sulaukė pranešimo.
„Bus labai svarbu Palangos rinkimų apylinkėms amortizuoti Šventosios rezultatus“, – prasitarė P. Žeimio rinkimų štabo vadovas Mindaugas Skritulskas, kartu su vėliau prisijungusiu TS-LKD Palangos skyriaus pirmininku ir miesto meru Šarūnu Vaitkumi režisavę visą balsavimo rezultatų apdorojimą ir prognozę.
Nerimas dėl Šventosios pasiteisino: G. Krasauskienė, surinkusi 242 balsus, 75 pralenkė P. Žeimį, kuris gavo tik 167 balsus.
Bet rezultatai iš Palangos Vilniaus, Kaštonų, Ateities, Aikštės ir Kauno apylinkių svarstykles vėl gerokai pakreipė P. Žeimio naudai. Šiose apylinkėse už P. Žeimį atitinkamai balsavo 219, 350, 432, 469 ir 264 rinkėjai. Tuo tarpu už G. Krasauskienę šiose apylinkėse atitinkamai balsavo 143, 219, 342, 354 ir192 rinkėjai (dar neįskaičiavus balsavimo paštu ir namuose rezultatų, – aut.)
Nors rezultatai Palangoje rodė nemažą P. Žeimio pranašumą, keli asmenys iš jo rinkimų štabo pastebėjo, kad „kova gerokai aštresnė nei buvo galima tikėtis“.

„Darbietės“ štabe – ramybė
„Palangos tilto“ redaktorius, apsilankęs G. Krasauskienės rinkimų štabe, liko nustebintas jame tvyrančia ramybe – vakarojo tik G. Krasauskienė, jos vyras Edmundas ir dar viena bendrapartietė.
Darbo partijos kandidatė tik iš žurnalisto sužinojo pirmuosius rinkimų rezultatus. Mums kalbantis, į jos telefoną ėmė plaukti rezultatai iš Klaipėdos.
„Kaip ir tikėjomės, jie uostamiestyje mums neblogi“, – sakė G. Krasauskienė.
Jau skaičiuojant biuletenius, ji pareikalavo, kad jie būtų perskaičiuoti Aikštės rinkimų apylinkėje, bet, užprotestavus vienai rinkimų stebėtojai, tai nebuvo padaryta.
„Nekomentuosiu, kodėl to pareikalavau“, – „Palangos tiltui“ teigė „darbietė“.

Pergalė – paskutinę akimirką
Tačiau į rinkimų štabą atėjus klaipėdiečių balsavimo duomenims, palankiems G. Krasauskienei, P. Žeimio kelių šimtų balsų persvara ėmė grėsmingai tirpti ir, dar nežinant rezultatų iš Saulės, didžiausios Palangos rinkimų apylinkės, konservatorių kandidatas atsidūrė grėsmingoje padėtyje – atsidūrė daugiau kaip 400 balsų „duobėje“.
„Atrodo, viskas, pralaimėjome. Juk liko tik Saulės rinkimų apylinkės ir balsavimo paštu rezultatus pridėti“, – apniuko konservatorių veidai.
Bet kaip neįtikėtino siužeto trileryje, rezultatų duomenų suvedimo lazdelę iš M. Skritulsko perėmęs Š. Vaitkus susilaukė skambučio iš konservatorių stebėtojo šioje apylinkėje: už P. Žeimį balsavo 824 palangiškiai, o už G. Krasauskienę – tik 565.
Vadinasi, „darbietės“ pranašumas „ištirpo“ iki vos 79 balsų!
Konservatorių kandidato komandos veidai dar labiau įkaito – viltis vėl sužibo.
Nors atsilikimas – nedidelis, bet teliko sulaukti tik balsavimo paštu rezultatų iš kelių apylinkių.
„Jeigu laimėsime ar pralošime, tai tik keliomis dešimtimis balsų“, – pasigirdo spėjimas.
„Tokios įtampos vienmandatėje apygardoje Palangoje niekada nebuvo!” – purtė galvą Š. Vaitkus.

Premjeras pažadėjo Palangai darbų tęstinumą
Ilgai laukti balsavimo paštu rezultatai iš Saulės rinkimų apygardos privertė kurorto konservatorių lyderius, rėmėjus ir vakaro svečius glėbesčiuotis – jie ne tik panaikino kelių dešimčių balsų G. Krasauskienės persvarą, bet ir lėmė, kad P. Žeimys šventė itin sunkią pergalę vos 45 jam pirmenybę išreiškusių rinkėjų balsais.
„Labai dėkingas palangiškiams, kad jie Seimo nariu išrinko Praną Žeimį. Iš esmės kalbant, tik palangiškių balsais, tiksliau tūkstančiu jų už P. Žeimį daugiau nei gavo G. Krasauskienė, mūsų partijos narys tapo Seimo nariu“, – vakar „Palangos tiltui“ sakė Š. Vaitkus.
Pasak jo, tokie rezultatai išreiškė palangiškių paramą ir jam, kaip merui, visai savivaldybės administracijai ir Tarybai. „Visiems tiems darbams, kuriuos vykdome“, – sakė meras.
Kad TS-LKD pagal iškovotų mandatų skaičių liko antroje vietoje, anot mero, yra „labai geras pasiekimas“.
„Man rinkimų naktį paskambino premjeras bei partijos pirmininkas A. Kubilius ir padėkojo už paramą P. Žeimiui. Jis pažadėjo, kad nepaisant, ar partija bus valdančiojoje koalicijoje ar opozicijoje, bus rasti būdai, kad darbai Palangoje vyktų ir toliau“, – sakė Š. Vaitkus.

Kai perskaičiuos, nebus įtarimų
Tačiau G. Krasauskienė pasinaudojo įstatymo nuostata, numatančia galimybę perskaičiuoti balsus, jeigu persvara yra mažesnė negu 50 balsų.
„Pasinaudojau savo teise. Apie rinkimų pažeidimus kol kas nieko nekomentuosiu. Tegul dabar perskaičiuoja balsus. Žinoma, tikiu man palankiu galutiniu rezultatu“, – vakar popiet, jau prasidėjus Klaipėdoje balsų perskaičiavimui, sakė G. Krasauskienė.
P. Žeimys, davęs „Palangos tiltui“ išskirtinį interviu, sakė įsitikinęs, kad balsų perskaičiavimas nepakeis galutinio rezultato.
„Kad perskaičiuoja, net yra geriau: neliks pagrindo kokioms nors spekuliacijoms“, – teigė jis.
Prieš išsiunčiant laikraštį į spaustuvę, balsų perskaičiavimas nebuvo pabaigtas.

Jūsų komentaras:

O 2012-11-03 17:56 (IP: 78.61.104.50)
KADA PRIE KONSERVATORIU PASKUTINISYK IR IS VISO DIDEJO MINATLYGINIMAS ???

Albinai 2012-11-01 19:07 (IP: 78.61.214.75)
Padarys del sildymo ne pencininkė buvusi pioniriu vadove Genoveita. Tik reikia jai pasimelsti

ALBINA 2012-11-01 12:39 (IP: 88.223.74.119)
PALANGAI BAISIAUSIA RYKSTE SILDYMAS NETIKIU KAD SIS PENSININKAS IR DAR KONCERVAS KA NORS PADARYS

as 2012-10-30 15:06 (IP: 78.61.65.190)
Nusivyliau visiskai

to manyčiau 2012-10-30 14:45 (IP: 78.61.175.229)
Ir sulauks.

nemayciau 2012-10-30 14:31 (IP: 82.135.197.57)
kad P.Zeimys turejop pats Suvalkieciu gave asfaltuoti

palangiske 2012-10-30 14:02 (IP: 86.100.56.103)
Snaude ketverius metus ir toliau paliko miegoti,ot tai pasirinkimas atstovauti palangiskiams.

niekas neaisku 2012-10-30 11:18 (IP: 83.171.4.141)
Pagyvensim, pamatysim...

Balsų tik daugės 2012-10-30 09:42 (IP: 2.123.145.101)
O aš manau kad balsų tik daugės Pranui Žeimiui. Šitie greitai susikompromituos, Agurkas atsisės į kalėjimą. Balius bus baigtas, konservatoriai per priešlaikinius rinkimus laimi daugumą. Tikėkimės, kad taip ir bus.

Balsai vis mazeja 2012-10-29 17:55 (IP: 78.61.53.91)
Kituose seimo rinkimuose Zeimys nebegaus tiek balsu :)

Genoveita 2012-10-29 17:21 (IP: 2.123.145.101)
Labai graži ir simpatiška moteris. Tik kam jai, stipriai pedagogei-asmenybei, į politiką įšokti, ir dar su tokia partija?

manyciau 2012-10-29 16:19 (IP: 78.61.104.50)
nera ko taip jau liaupsinti ta Zeimi - neivykde pazadu , duotu pries pirmuosius rinkimus - zmones is Suvalkieciu gatves tebelaukia pazadeto isasfaltavimo...

Taip pat skaitykite

Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


Sekmadienį, spalio 25 d., visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Dar prieš 23.00 val. paaiškėjo, kad...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Šiandien, gegužės 20 dieną, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba išrinko savo kandidatą siekti Seimo nario mandato naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje daugumą sudaro Palangos rinkėjai. Juo tapo Gediminas Valinevičius.


Kai į pirmąjį posėdį susirinko 2016–2020 metų kadencijos Seimas, palangiškiams gerai pažįstami jau buvę jo nariai – konservatorius Pranas Žeimys ir liberalsąjūdiečiams mirksinti Jolita Vaickienė, kuriai rinkimai į Seimą pasibaigė nesėkmingai, patylomis jau dėlioja naują gyvenimą kaip privatūs asmenys – be valdžios ir dėmesio. JOKIO dėmesio. „Deja, tokia Prano...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Pergalę dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje paskutinę akimirką sugriebęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Pranas Žeimys Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę aplenkė vos 45 balsais. P. Žeimys surinko 50,18 proc. balsų, G. Krasauskienė – 49,82 proc., bet „darbietė“ pasinaudojo įstatymo numatyta galimybe ir...


Kovą dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje   paskutinę akimirką laimėjo Tėvynės Sąjungos Krikščionių demokratų partijos kandidatas, palangiškis Pranas Žeimys, aplenkęs Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę vos 45 balsais.


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Vakar Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių (TS-LKD) demokratų kandidatas Pajūrio rinkimų apygardoje Pranas Žeimys partijos bendražygius, žiniasklaidą pakvietė į savo rinkimų štabo, įsikūrusio Vytauto g. 128a, atidarymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius