Sporto karaliaus atstovams žadamas kaulas kelia aistras

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-05
Peržiūrėta
844
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sporto karaliaus atstovams žadamas kaulas kelia aistras

Galbūt kai kam Lietuvoje atrodo, kad krepšinis yra antroji religija, bet sporto neginčijamas karalius – futbolas. Tačiau futbolo klubo „Palanga“ futbolininkai, pernai laimėję teisę šiemet varžytis I-oje šalies lygoje, gyvena nežinioje. Ar teks, ginant kurorto vardą, išbėgti į aikštę ar, vėjams kišenėse siaučiant, teks atsisakyti dalyvavimo antroje šalies lygoje ir toliau kapstytis regioninėje lygoje? Biudžeto pinigų skirstymas irgi kelia aistras.


 Komandos ateitis – neaiški

FK „Palanga“ prezidentą ir komandos sielą Romą Zubernį piktina, kad miesto valdžia, per Sporto centrą paskelbusi konkursą padalinti 130 tūkstančių litų abiems aukščiausio sportinio meistriškumo kurorto sporto klubams, jau iš anksto valdžios kabinetuose nusprendė, kam ir kiek teks pinigų.

„Man aiškiai buvo pasakyta, kad futbolininkai gali tikėtis daugiausia 30 tūkstančių litų, o liūto dalis – 100 tūkstančių teks krepšininkams. Mūsų komandos dalyvavimas I-oje šalies lygoje, į kurią buvo sudėta tiek daug vilčių, yra labai rimtai „pakibęs“ ore. Jeigu artimiausiomis dienomis nebus rastas sprendimas, sunku bus pakelti galvą prieš komandos futbolininkus, teks aiškinti ir Lietuvos futbolo federacijos vadovams, kurie klubui išimtinai suteikė licenziją dalyvauti antroje šalies lygoje“, – sakė į redakciją užėjęs R. Zubernis.

Jis sako, kad praėjusiais metais tapę LFF Vakarų zonos nugalėtojais, klubas miestui tapo nereikalinga ir per sunki našta.

„Džiaugėmės pagaliau atgaivintu futbolu Palangoje. Po 7 metų atsirado vaikų grupės, vyrų komanda. Deja, užuot sulaukę paramos iš miesto, matome, kad bandoma visus laimėjimus numarinti“, – sakė klubo vadovas.

„Susikūręs VŠĮ Palangos futbolo klubas parodė, kad Palangoje gali sėkmingai treniruotis vaikai, puikiai žaisti suaugusių komanda, o centrinis stadionas gali pritraukti miesto gyventojus ir svečius. Palangos vaikų komandos tapo geriausios Klaipėdos apskrityje ir prie to daug prisidėjo įsteigta viešoji įstaiga. Vien praėjusiais metais viešoji įstaiga vaikų komandai skyrė virš 20 000 litų. Palyginimui galiu pasakyti, kad Palangos sporto centras jiems skyrė kelis šimtus“, – sakė R. Zubernis.

Anot jo, suaugusių komandai miesto savivaldybė pernai skyrė 30 000 litų, o VŠĮ Palangos futbolo klubas prisidėjo 50 000 litų.

„Komanda praėjusiais metais nepralošė nė vienų varžybų ir tapo zonos nugalėtoja. Miesto valdžia per sezono uždarymo vakarą žadėjo, kad rems mūsų iniciatyvą, padės komandai ir šiais metais. Komanda kaip ir planavo surinko gerus žaidėjus, gerus trenerius ir ruošėsi dalyvauti I lygos varžybose. Šios varžybos jau yra kitokio lygio, ir Palangai kaip miestui būtų naudinga, kad vaikai miesto stadione matytų aukštesnio meistriškumo žaidėjus, kad gerokai daugiau susirinktų į stadioną gyventojų ir svečių, kad atvykstančios komandos paliktų miesto verslininkams daugiau pinigų. Tokiu būdu ir savivaldybė gautų daugiau pajamų“, – įsitikinęs R. Zubernis.

 

Liberalcentristams nerūpi sportas?

Šiemet komanda naujajam sezonui buvo suplanavusi apie 200 000 litų biudžetą ir tikėjosi, kad miesto savivaldybė skirs pusę klubui reikalingos sumos.

„Buvo daug pažadų, bet po Naujųjų metų viskas pasikeitė. Miesto valdžia pareiškė, kad lėšų šiemet nėra ir FK „Palanga“ jokio papildomo finansavimo gali nesitikėti. Bandėme kalbėtis savivaldybėje, ėjome į komitetų posėdžius, bet viskas veltui. Sulaukėme didelio pasipriešinimo iš tos pusės, iš kur mažiausia tikėjomės – liberalcentristų. Partija, kuri atrodė yra sporto rėmėja, atėjusi į valdžią tapo didžiausia sporto priešininkė Palangoje. Buvęs miesto meras R.A.Kirstukas, palankiai žiūrėjęs į futbolo perspektyvas, pakeitė nuomonę ir jau kalba, kad Palangai nereikia nei futbolo, nei krepšinio“, – stebisi klubo vadovas.

Jam didžiausia staigmena tapo miesto mero pavaduotojo Sauliaus Simės pozicija.

„Šis buvęs bokso treneris per susitikimą pas Sporto centro direktorių R.Kazlauską pasakė, kad Palangai nereikia futbolo... Na, jeigu nereikia futbolo mero pavaduotojui, tada visa sporto ateitis Palangoje tampa visiškai nebeaiški. Ko tada reikia Palangai? Matome visi, kad per 20 nepriklausomybės metų Palanga atsidūrė didelėje duobėje. Ir manau visiems aišku kodėl. Išrinktiems į valdžią nerūpi miesto vaikai, nerūpi gyventojai, o rūpi pačių jų interesai. Kol taip bus, Palangoje niekas nesikeis“, – įsitikinęs R. Zubernis.

„Liūdna ir tai, kad miesto meras Š.Vaitkus, kuris iš tikrųjų rodo iniciatyvą ir bando nuveikti gerų darbų mieste, bet iš esmės labai mažai nutuokia apie sportą, pasiduoda S.Simės ir kitų liberalcentristų įtakai – nusisuka nuo Palangos sporto. Lieka neaišku, kas, esant tokiam požiūriui, žais ateityje naujuose sporto rūmuose? Ant naujos dirbtinės dangos aikštės? Kam mes juos statome? Meras nesurado laiko skirti nė penkių minučių pokalbiui apie sporto ateitį. Koridoriuje paklaustas apie ją, atsakė, kad galime daryti ką norime – futbolas jiems nerūpi“, – pasakojo R. Zubernis.

 

Liūdina žaidėjus

Jis sako, kad jokiais pinigais neįvertinsi vaikų ir jaunimo sveikatos, jų užimtumo problemų. Futbolo mylėtojui gaila, kad miesto valdžia, anot jo, nesupranta, kad VŠĮ Palangos futbolo klubas gali padėti į Palangą pritraukti futbolo turnyrus, stovyklas ir t.t.

„Tokiu būdu miestas uždirbtų dešimteriopai“, – įsitikinęs R. Zubernis.

Jis abejoja, ar komandos jauni futbolininkai džiaugiasi, iki šiol dažniausiai maitinami pažadais, matydami, kad jiems, ko gero, nelemta išsipildyti. Ypač šiemet.

„Jeigu taip atsitiks, kad komanda negalės dalyvauti antroje šalies lygoje, į kurią buvo taip ilgai kopta, ką miesto valdžia pasakys komandos žaidėjams, kurie dauguma dirba – nėra profesionalai? Jiems valdžia praėjusiais metais žadėjo, kad sudarys galimybę dalyvauti LFF varžybose“, – sakė komandos vadovas.

„Ką miesto valdžia pasakys Lietuvos futbolo federacijai, kuri per susitikimą su meru aiškiai pasakė, kad jeigu mieste nebus vaikų grupių ir suaugusių komandos, miestas negalės prašyti UEFA, kad būtų skirtos lėšos miesto sporto aikštelės dirbtinei dangai?“ – retoriškai klausė R. Zubernis.


 Futbolui miestas nugaros neatsuko

„Suprantu R. Zubernio rūpestį, ir man nesvetimas dėmesys sportui, bet jis (R. Zubernis, – aut.) nelabai kultūringai su manimi šnekėjo apie komandos reikalus“, – sakė „Palangos tiltui“ miesto mero pavaduotojas S. Simė.

„Miestas abiems aukšto meistriškumo krepšinio ir futbolo komandoms šiems metams yra biudžete numatęs 130 tūkstančių litų, kuriuos padalins prie Sporto centro sudaryta komisija. Ir krepšinio klubas „Palanga“, ir futbolo klubas „Palanga“ yra jai pateikę paraiškas“, – sakė S. Simė.

Jis sakė negalįs komentuoti R. Zubernio teiginių apie „išankstinius valdžios susitarimus“, kaip dalinti numatytus profesionalioms miesto komandoms pinigus.

„Apie tokius susitarimus aš nieko nežinau. Reikia pateikti faktus apie tai kalbant“, – sakė vicemeras.

Jis atkreipė dėmesį, kad FK „Palanga“ nemokamai naudojasi miesto stadionu ir net Sporto centro autobusu, kuriuo važiuoja ir į varžybas.

„Tai – irgi miesto parama futbolo klubui, nes jis nemoka stadiono nuomos mokesčio“, – įsitikinęs vicemeras.

Jis sako, kad miestui reikalingos ir krepšinio, ir futbolo aukšto meistriškumo komandos, reprezentuojančios miestą, bet „finansavimo galimybės yra ribotos“.

„Reikia pasižiūrėti, kiek abi komandos surenka biudžeto pačios ir kiek prašo iš miesto. Pavyzdžiui, „Naglis“ pernai turėjo 600 tūkstančių litų biudžetą, o savivaldybė buvo komandai skyrusi tik trečdalį šios sumos – 200 tūkstančius litų. O futbolininkai šiemet ketina surinkti 200 tūkstančių litų biudžetą, o pusę sumos prašo skirti savivaldybę. Gal reikėtų pagalvoti jiems, kaip patiems surinkti didesnę dalį iš rėmėjų?“ – klausė S. Simė.


 Neatitinka tikrovės

Jis teigė, kad R. Zubernio teiginys, kad miestui neturint futbolo komandos, nebus skirtos lėšos dirbtinės aikštelės dangai, nėra teisingas.

„Tos lėšos jau skirtos. Savivaldybė turės rasti apie pusę milijono litų aikštelės pagrindų dėjimui“, – sakė vicemeras.

Krepšinio klubo „Palanga“ vadovas Regimantas Juška sako, kad nėra gerai, kai pradedami skaičiuoti abiejų reprezentacinių miesto komandų biudžetai, svarstant, kas nusipelnė didesnės paramos.

„Esu už tai, kad ir krepšinio, ir futbolo komandos ilgai gyvuotų, garsintų miestą ir kviestų kurorto vaikus, visus gyventojus jų palaikyti“, – sakė R. Juška.

Jis sakė, kad Sporto centrui pateikė paraišką skirti 150 tūkstančių litų.

„Kalbama, kad bus skirta gerokai mažiau. Gal apie 100 tūkstančių litų. Reikės verstis per galvą siekiant išgyventi“, – sakė klubo vadovas.

 

Komisija rinksis šią savaitę

Palangos Sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas sakė, kad šią savaitę „bandys surinkti“ komisiją, kuri ir turėtų pasiskirstyti finansavimą tiek aukšto meistriškumo komandoms, tiek kitiems sporto klubams.

„Šiais, kaip ir praėjusiais metais, buvusiam „Nagliui“ ir FK „Palanga“ yra numatytas tas pats finansavimas – 130 tūkstančių litų. Tai, žinoma, lašas jūroje, visiškai neatitinkantis komandų poreikių“, – sakė R. Kazlauskas.

Jis teigė, kad galįs „spėti“, jog gandai apie pinigų dalijimą yra pagrįsti praėjusių metų pinigų paskirstymu, kuomet „Nagliui“ teko 100 tūkstančių litų, o FK „Palanga“ – 30 tūkstančių litų.

„Kaip bus šiemet, spręs komisija, kaip sakiau, galbūt dar šią savaitę“, – sakė direktorius.

 

Jūsų komentaras:

bicas 2012-03-08 23:10 (IP: 86.100.75.88)
savivaldybe rado 200 000 kaledu apsvietimui, nors skolinga komunalininkams pusantro milijono, o negali paremti futbolo! geda.

Tiesa 2012-03-08 22:22 (fh / IP: 78.61.214.75)
Zobernis įsikūręs privatų klubą nusprende pasisildyti savivaldybes pinigais. Uzsimane 100 tūkstančių pradžiai butų juodaodžiu parsivezes pazaisti. Gerai, kad turime Sime kuris suprato ir uztrauke rankinį.

Klaipeda 2012-03-08 16:55 (Fl / IP: 78.61.162.119)
Gerbiu Zuberni jis padare pazanga ir tikrai uzsiema su vaikais Jis MLDC Gerbiu! As uz ji.

Darbuotojai 2012-03-08 09:54 (:) / IP: 78.61.172.216)
Gerb, darbuotoja, jei jums ant galvos krautų kaka kaži kaip jūs cyptumėte :) :) :) Atiduoda žmogus visą dūšią, o jam tik pagalius į ratus kiša. Kažkaip Simė žiūriu su daug kuo nebesutaria, visi jam pikti, agresyvūs :) Tiesiog Palangos valdžia pasidarė labai jau išliaupsinta ir arogantiška. Daug jie padarė to nenuneigsi, bet nemato jie toliau savęs ir nesidomi tuo, kas neaktualu patiems.

Darbuotoja 2012-03-07 18:39 (kl / IP: 78.61.214.75)
Keikunas, grasintojas ir isteriska asmenybe. Girdėjau kaip savivaldybes įstaigoje keikesi kai sopoznikas.

Palangiskis 2012-03-07 18:34 ([email protected] / IP: 78.61.61.226)
Savivaldybeje susirinke grybai, negali FK Palangai skirti daugiau lesu, kad ir ne tuos 100tukst kiek jie praso bet bent jau 60-80tukst, kad su krepsiniu po lygiai butu, o dabar cia krepsio komandai 100tukst, cia 30tukst, su tiek pinigu I lygoje neissiversi.. Lietuvoje ir taip mires futbolas, dziaukites kad kazkas, tokie kaip zubernis, burba bando ji atgaivinti. Ka veikti palangoje laisvalaikiu, nebent eit vaikams i gatves gerti, bonkes, centus rinkti? ar jus to norit ? cia bent butu i ka paziureti, jeigu I lygoje dalyvautu, lygis aukstesnis, II lygoje be pralaimejimu 18 rungtyniu zenge komanda, praktiskai kelios komandos tebuvo kurios galejo pasipriesinti padoriai, taciau buwo grazu ateiti i stadiona, ir ziuret kaip tawo miesto komanda laimi, demonstruoja grazu zaidima. II lygoje zaidziant jau buvo ne viena desimtis ziurovu, kartais po 100 - 200 susirinkdawo, o cia I lyga, aukstesnis lygis, tai manau ir pastoviai butu tie 200 ziurowu :) Vienu zodziu, neturesi valdzioj pazinciu - NIEKO negausi :)). Sekmes Palangai laikantis.

:):):) 2012-03-07 18:25 (hhh / IP: 78.61.214.75)
Labai jau panasus į pyjokeli vaikučiai :):))

Vaikučiams 2012-03-07 17:39 (la la / IP: 78.61.172.216)
Pažinotumėte tą žmogų - patylėtumėte tikrai. Jis tikras pedagogas ir pavyzdingas Palangiškis. Nežinau kam dar taip rūpi Palangos vaikai! Tikrai ne taip visų numylėtam Simei :) Nusivalkiojo "baksioras" su ta valdžia, dabar net su senais pažįstamais nebesisveikina, va kur kultūra :)

Juokinga 2012-03-06 18:56 (hj / IP: 78.61.214.75)
100 tūkstančių uzsimane dede ? Svajokliui prisisapnavo gelezinis vilkas:)

Treneriuhui 2012-03-06 18:51 (bhjh / IP: 78.61.214.75)
Kažkoks prasigeres veidelis. Ar jis už futbolą atsakingas. Visi kalti ir visi eikit............n. Va čia tai vaikų mokytojas .

Taip pat skaitykite

Futbolo sezonas po truputį ritasi į antrą pusę, tad jau spėjome susidaryti įspūdį, kurios komandos šį sezoną gali realiai varžytis dėl trofėjų. Šį straipsnį skirsime pagrindinėms favoritėms triumfuoti UEFA Čempionų lygoje – iš viso tekste aptarsime tris komandas.


Liepos 2 dieną Palangos senosios gimnazijos stadione vyko ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Jau antrus metus vykstantis renginys pritraukė daug Palangos ir kitų miestų jaunimo ir paskatino turiningai praleisti savaitgalį. Dalyviai galėjo varžytis trijose sporto šakose: buvo organizuojamos tinklinio, krepšinio ir ekstremalaus sporto rungtys. Be abejo...


Jaunieji sporto centro futbolininkai – stipriausi

Palangos SC, „Palangos tilto“ inf., 2016 06 30 | Rubrika: Sportas

Birželio 27 d. Palangos miesto centriniame stadione vyko atkaklios kovos – Lietuvos jaunių U-15 antros lygos futbolo pirmenybių Vakarų ir Rytų zonų finalinio etapo varžybos. Kartu su Telšių FC „Džiugas“, Visagino SC rungtyniavo ir Palangos sporto centro vaikinų, gimusių 2001 m., komanda, treniruojama Gvido Juškos.  


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


Senosios gimnazijos mokiniai atgaivino seną kurorto sporto tradiciją

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 05 30 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos senosios gimnazijos mokiniai Vytis Fomkinas ir Danas Paulauskas praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas. Šeštadienio rytą prie pušyno, šalia vaikų žaidimų aikštelės, rinkosi jaunieji Palangos dviračių entuziastai. Visiškai nesvarbu, kad būrys „dviratuotų“...


Palangos sporto centro jaunių komandos (treneris Regimantas Juška) sėkmingai rungtyniauja Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose. 1995 metais gimusių vaikinų čempionate mūsų miesto komanda kovodama III divizione, pirmajame etape, keturiolikoje rungtynių iškovojo dvylika pergalių ir tarp aštuonių Žemaitijos komandų užėmė antrą vietą. Antrajame čempionato...


Pastaruosius du sezonus paskutinę vietą Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) užimanti „Palangos“ komanda turės dar vieną šansą pasitaisyti.


Galbūt kai kam Lietuvoje atrodo, kad krepšinis yra antroji religija, bet sporto neginčijamas karalius – futbolas. Tačiau futbolo klubo „Palanga“ futbolininkai, pernai laimėję teisę šiemet varžytis I-oje šalies lygoje, gyvena nežinioje. Ar teks, ginant kurorto vardą, išbėgti į aikštę ar, vėjams kišenėse siaučiant, teks atsisakyti...


Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius