Spręs jaunimo nedarbo problemas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-05
Peržiūrėta
1069
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Spręs jaunimo nedarbo problemas

Šiandien, kovo 6 d. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje vyks renginiai ir individualios konsultacijos darbo ieškančiam ar besirenkančiam profesiją jaunimui. Visą darbo dieną, nuo 9 val. ryto iki 16 val. jaunimas bus konsultuojamas į ką vertėtų atkreipti dėmesį atėjus į darbo pokalbį su darbdaviu, kaip elgtis jo metu. Jaunimo darbo centras kartu su „EURES“ atstovais konsultuos ir kurorto Senosios gimnazijos gimnazistus profesijos pasirinkimo, karjeros planavimo klausimais, taip pat aptars įsidarbinimo galimybes Europoje.

 

Palangoje jaunimui sudėtinga

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėjo pavaduotoja Lilija Želvienė „Palangos tiltui“ sakė, kad tokia programa kurorte organizuojama pirmą kartą: „Jaunimo užimtumo problema gaji ir mūsų mieste. Jaunam, tik mokslus pabaigusiam žmogui mūsų šalyje įsidarbinti sudėtinga. Savo ruožtu darbdaviai nori patyrusio ir svarbiausia – dirbti norinčio žmogaus. Šiandien jaunimas daugiau mobilus, mažiau prisirišęs prie aplinkos bei gana greitai norintis rezultatų. Dirbti jis nori tik pagal savo įgytą specialybę, taigi neretai darbdavio ir jauno darbuotojo požiūrį, norus suderinti pakankamai sudėtinga. Norisi tikėti, kad šiandieninės konsultacijos bus ne tik formalios, bet duos ir realios naudos. Taigi laukiame darbo ieškančio jaunimo Palangos skyriuje nuo 9 ryto iki 16 val., kur informacija dalinsis Klaipėdos teritorinės darbo biržos specialistai. Nuo 9.30 val. – 11 val. vyks „Pasiruošimas pokalbiui su darbdaviu“. Užsiėmimo metu su jaunimu bus aptariamas įsidarbinimui reikalingų dokumentų parengimas, bendravimas su darbdaviu, situacija darbo rinkoje, galimybės kurti verslą, filmų, susijusių su pasiruošimu pokalbiui su darbdaviu, peržiūra ir aptarimas. Nuo 12 val. – 13 val. Senojoje gimnazijoje moksleiviams bus pristatyti karjeros planavimo žingsniai: savęs pažinimas, profesijos pasirinkimas (aptartos paklausiausios, perspektyviausios profesijos), mokymosi kelio pasirinkimas (kur mokytis ar studijuoji), situacija darbo rinkoje. Nuo 13 val. iki 16 val. vyks individualios konsultacijos su Jaunimo darbo centro, „EURES“ specialistais. Tikimės, kad jeigu kažkam trūko informacijos, po šis dienos jos nebetrūks“.

 

Nedarbas auga

Statistikos duomenimis, Lietuvoje 2008 m. apie 142 tūkst. jaunų žmonių turėjo darbą, o 2011 m. buvo įdarbinta tik 93 tūkst. jaunuolių.

Per trejus metus jaunimo nedarbas padidėjo nuo 13 iki 31,1 proc. Darbo neteko 49 tūkst. jaunuolių - tai yra beveik trečdalis iki tol dirbusio jaunimo.

31,1 proc. jaunimo nedarbas Lietuvoje smarkiai viršija ES vidurkį, kuris sudaro 21 proc.

ES šalys, kur jaunimo nedarbas yra didesnis nei 30-40 proc., iki balandžio vidurio Europos Komisijai turi pateikti nacionalines reformų programas, kuriomis remiantis bus perskirstytos ES paramos lėšos. Mažoms ir vidutinėms įmonėms, įdarbinančioms, apmokančioms ar priimančioms į praktiką jaunus žmones, turi būti suteikta kuo daugiau galimybių gauti finansavimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje lankėsi Palangos miesto politikų, tarnautojų ir Darbo biržos atstovų delegacija. Moksleiviai susitikimo metu diskutavo apie jaunimo užimtumo problemas su Palangos miesto vicemeru Sauliumi Sime, Jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos jaunimo darbo centro atstove Lina...


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Spręs jaunimo nedarbo problemas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 05 | Rubrika: Miestas

Šiandien, kovo 6 d. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje vyks renginiai ir individualios konsultacijos darbo ieškančiam ar besirenkančiam profesiją jaunimui. Visą darbo dieną, nuo 9 val. ryto iki 16 val. jaunimas bus konsultuojamas į ką vertėtų atkreipti dėmesį atėjus į darbo pokalbį su darbdaviu, kaip elgtis jo metu. Jaunimo darbo centras kartu su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius