Šventosios autobusų stotelėje prispyrus reikalui nėra kur bėgti, o ar reikia?

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-15
Peržiūrėta
2985
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios autobusų stotelėje žiemą – mažai veiksmo, vienas kitas tik keliauja, dėl to ir poreikio prižiūrėti veikiantį tualetą nėra.
Šventosios autobusų stotelėje žiemą – mažai veiksmo, vienas kitas tik keliauja, dėl to ir poreikio prižiūrėti veikiantį tualetą nėra.

Į redakciją užsukęs mūsų skaitytojas pasidalino savo patirtimi, kai su savo svečiais nuvykęs į Šventąją, pamatė, jog prispyrus reikalui nėra kur bėgti – jokio tualeto. „Man atrodo, kad tokį paprastą dalyką tikrai būtų nesunku įrengti, o žmonėms tai – didžiulis privalumas“, – svarstė palangiškis Vytautas. Tačiau specialistai tikina, jog išlaikyti tualetą visus metus, kai poreikis yra labai minimalus, neverta.

Teko pavargti
Palangiškis Vytautas papasakojo, jog Šventoji jam visuomet buvo labai artima, ten net kurį laiką gyveno, tad vis karts nuo karto apsilanko. Atvyksta kartu ir su svečiais. Kaip ir paskutinį kartą, kai nejučia papuolė į nepatogią padėtį dėl to, kad prispyrus reikalui, niekur negalėjo rasti tualeto visoje Šventojoje.
„Bėgome ir į parduotuvę, bet neleido, neva nėra, į kleboniją, kavinės neveikia. Žodžiu, teko pavargti. Keista, kad dėl tokios smulkmenos taip viskas gali nesmagiai pasisukti. Nors bėk į šalia esančių žmonių kiemus ar ieškok artimiausio medžio ar krūmo. Dabar visiems, norintiems važiuoti į Šventąją, galiu duoti patarimą: būtinai įsidėkite sauskelnių“, – juokaudamas svarstė apie tuomet kilusias galimybes palangiškis.
Šventosios bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius atskleidė, jog apskritai apie reikalingus Šventosios autobusų stotelei pokyčius kalbėta ne kartą ir jau seniai, bet jokie žingsniai nebuvo padaryti.
Šioje stotyje didesnis veiksmas vyksta tik vasaromis, kuomet atvyksta poilsiautojai, kitais metų laikais kursuoja vos vienas kitas autobusas. Seniai pastebėta, jog ši stotelė nėra labai patogi, kadangi esančiame žiede negali prasilenkti du autobusai, siauras įvažiavimas, aukštoki borteliai. Nuspręsta Šventosios stotelę palikti kursuoti tik tolimųjų reisų autobusams. Miesto maršrutais važiuojantys autobusai stoja prie senojo pašto.

Smulkmenos pamirštamos
„Jau daug kartų apie mūsų stotį kalbėta, bet nieko nedaroma, viskas tuo ir baigiasi – diskusijomis. Stotis nėra veiksni. O ką daryti, jei prispiria reikalas, gal medelio ieškoti? Šventojoje tokie paprasti dalykai sunkiai išsprendžiami. O kai kavinės užsidaro, apskritai nebėra kur. Nors ne visada gal ir kavinės pageidautų lankytojų, kurie nėra jų klientai, nebent geranoriškai priimtų. Vienintelis išsigelbėjimas gali būti prie „Rimi“ veikiantis tualetas“, – kalbėjo D. Jurevičius.
Pašnekovas svarstė, jog dažnai šventojiškiai penimi pažadais, ypač artėjant rinkimams, dažnai trūksta jiems informacijos, kas bus daroma, kas planuojama, tačiau vyras neneigė, jog pastaruoju metu judėjimas Šventojoje jaučiamas. Šventoji pamažu keičia veidą, poilsiautojams kasmet atsiveria vis kažkuo nauju.
„Žinoma, mes tą pastebime ir dėl kiekvieno darbo labai džiaugiamės. Kai 30 metų nebuvo nieko daryta, mus kiekvienas judesys labai džiugina. Tačiau, kaip matote, kai kurie darbai, net tokios smulkmenos kaip tualetas, nėra padaromi“, – pastebėjimas dalijosi šventojiškis.

Planuoja perkelti
Vasaromis Šventosios autobusų stotelę nuomojančios UAB „Vlasava“ direktorius Saulius Čepkauskas pripažino, jog žiemą Šventojoje beveik visai nelieka veiksmo, tad ir važiuojančių autobusais nesutiksi – vienas kitas. „Net ir vasarą važinėjančių nėra tiek labai daug, tai ką jau kalbėti apie žiemą. Tad nemanau, kad ir poreikis tualetui yra“, – svarstė jis.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“, kuruojančios Palangos autobusų stotį kartu ir Šventosios, direktorius Konstantinas Skierus sakė, kad Šventosios stotis su tualetu veikia tik tris vasaros mėnesius, tuomet, kai daugiausiai čia susirenka žmonių, kitais metų laikais tiesiog neverta, nes tai atsieis daugiau išlaidų, nei bus naudos.
„Labai mažai kitu metų laiku tereikia tokios paslaugos. Per žiemą atsiranda keletas žmonių, kurie pasigenda tualeto, bet jie gali surasti išeitį, o mums jo išlaikymas atsieis tikrai nemažai“, – teigė direktorius.
Pasak jo, kitą sezoną Šventosios autobusų stotis bus perkelta į kitą vietą – Mokyklos gatvėje. Ar bus geriau, keliautojai įvertins. Tiesa, net ir persikėlus stočiai, tualeto žiemos metu vis tiek nebus. „Nemanau, kad yra bloga ir dabartinė stotelė, ji – geroje vietoje, niekam netrukdo. Bus matyti, kaip pasiteisins sprendimas ją perkelti“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas. K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos autobusų stotyje, paprastai apytuštėje kiekvieno lapkričio pabaigoje, dabar itin retai sušmėžuoja atsitiktinių keleivių figūra – jau savaitė, kai iš jos ir į ją dėl karantino vykdoma mažiau autobusų reisų.


Paskambinusi į „Palangos tiltą“, vilnietė Jolita Žurauskienė stebėjosi ir piktinosi, kad nei Palangos, nei Klaipėdos maršrutiniai autobusai nestabteli Nemirsetos autobusų stotelėje.


Į redakciją užsukęs mūsų skaitytojas pasidalino savo patirtimi, kai su savo svečiais nuvykęs į Šventąją, pamatė, jog prispyrus reikalui nėra kur bėgti – jokio tualeto. „Man atrodo, kad tokį paprastą dalyką tikrai būtų nesunku įrengti, o žmonėms tai – didžiulis privalumas“, – svarstė palangiškis Vytautas. Tačiau specialistai tikina, jog...


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Naujo stogo Šventosios autobusų stočiai nepakanka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Miestas

Palangos ir Šventosios paplūdimius nusiaubęs uraganas „Feliksas“ pridarė ir daugiau žalos – vartė statybvietes juosiančias tvoras, plėšė blogai uždengtus stogus. Nuplėšė jis ir autobusų stotimi išdidžiai vadinamo Šventojoje esančio statinuko stogą, kuris po Viešosios tvarkos skyriaus specialistų įsikišimo jau perklotas....


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Daugiau nei pusę metų Kunigiškių ir Užkanavės gatvių gyventojai atakuoja Savivaldybę su prašymais, kad į šias gatves dažniau važiuotų antrojo maršruto autobusai. Tačiau kol kas žmonių prašymų neišgirstama.


Nesvarbu, kokia yra jūsų sielos gelmė ir jos santykis su būtimi ir visata, bet krikščioniškame pasaulyje su širdies virpesiu nekantriai laukiamos Kalėdos ir jų didžiausias stebuklas – Dievo sūnaus Jėzaus gimimas, – neabejotinai šviesi naujiena visiems, nes metų pabaiga, sutampanti su didžiausiomis krikščionybės šventėmis, reiškia...


Kas pasirūpins autobusų stotelės stogu?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios miestelyje, Mokyklos ir Jūros gatvių sankirtoje, esanti autobusų stotelė, jau kuris laikas atrodo lyg po karo. Vėjo perpučiamoje visuomeninio transporto sustojimo vietoje nėra nei sienų, nei stogo. Pradėję minti stotelės stogo dingimo mįslę sužinojome, jog ši stotelė nežinia net kam priklauso. „Ši autobusų stotelė ne seniūnijos. Ją jau seniai pastatė...


Tokį atsakymą išgirdome iš UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, kuomet paklausėme, kodėl prie miesto turgavietės esančioje autobusų stotelėje nėra suoliuko. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius