Turizmo informacijos centrui – didesnės patalpos

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-20
Peržiūrėta
458
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė nusprendė rekonstruoti Turizmo informacijos centro patalpas. Iš UAB „Palangos autobusų stotis“ bus nupirkta dalis ploto, kurio pirkimo procedūra jau pradėta. Šiuo metu kurorto svečių sutikimo vartai – Turizmo informacijos centras – glaudžiasi 40 kv. metrų patalpose, esančiose šalia Autobusų stoties.

 

Patalpos bus padalintos

Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo  įsakymu sudaryta komisija, kuriai pavesta organizuoti viešąjį pirkimą. Patalpų pirkimo kaina turi būti ne didesnė nei jas įvertino nepriklausomi turto vertintojai.

Pasak mero pavaduotojo Rimanto Garolio, abi šios įstaigos yra Savivaldybės, tačiau jų statusai skirtingi, tad iš UAB „Palangos autobusų stotis“ dalį patalpų būtina pirkti. Vicemeras R.Garolis teigė, jog pagal projektą planuojama patalpas padalinti į dvi dalis. Turizmo informacijos centras bus įrengtas pirmajame pastato aukšte su tiesioginiu įėjimu iš Kretingos gatvės.

 

Neatitinka reikalavimų

Anot vicemero, reikia pripažinti, kad nuo 1999 metų teikiančio paslaugas Palangos turizmo informacijos centro patalpos neatitinka tokiems centrams keliamų reikalavimų. „Šio centro paslaugomis naudojasi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistai, todėl nuo jo darbo priklauso, kokį įspūdį apie Palangą ir apskritai apie Lietuvą susidaro atvažiavę pailsėti svečiai.  Centro patalpos per mažos. Vasaros sezono metu jose vos įsitenka keli lankytojai, jau nekalbant apie darbuotojus, kurie negali tinkamai atlikti savo pareigų. Be to, trūkstant vietos, nėra kur išdėstyti ekspozicijos, lankytojams nėra galimybės pasirinkti leidinių bei kitos būtinos informacijos apie kurortą“, - priežastis, kodėl būtina praplėsti Palangos turizmo informacijos centro patalpas, išvardijo vicemeras.

 

Pagerėtų Palangos įvaizdis

Pasak R.Garolio, įgyvendinus Turizmo informacijos centro rekonstrukcijos projektą, atsirastų galimybė aptarnauti daugiau turistų bei pateikti kokybišką informaciją apie lankytinas kurorto vietas, teikiamas apgyvendinimo paslaugas, pramogas. Mero pavaduotojo žodžiais, pagerėtų ne tik turizmo informacijos sklaida, bet ir Palangos kurorto įvaizdis, o tai paskatintų turistų srautų augimą. Tikimasi, kad Turizmo informacijos centrui įsikūrus didesnėse patalpose, per matus jame apsilankys apie 50 tūkst. turistų.

Jūsų komentaras:

Kim 2012-07-17 14:27 ([email protected] / IP: 37.59.164.3)
iki to skyriaus, kur ekonensptės, pabaigos, paskui kažkaip išsikvėpė ir pradėjo kartoti verksmus apie laiko stygių. paskutinis skyrius truputį link kliedesio, imho.šiaip nieko knyga, bet ne iš tų vairuojančių.

Taip pat skaitykite

„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos miesto savivaldybė nusprendė rekonstruoti Turizmo informacijos centro patalpas. Iš UAB „Palangos autobusų stotis“ bus nupirkta dalis ploto, kurio pirkimo procedūra jau pradėta. Šiuo metu kurorto svečių sutikimo vartai – Turizmo informacijos centras – glaudžiasi 40 kv. metrų patalpose, esančiose šalia Autobusų stoties.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius