UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (2011-01-15)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2011-01-16
Peržiūrėta
1022
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius MEDIKUS IR SOCIALINĖS SRITIES DARBUOTOJUS.

1. Ar  Palangos miesto gyvenimą keičia tai, kad kurorte daugėja pensijinio amžiaus žmonių?

2. Kaip mūsų mieste būtų galima gerinti sveikatos apsaugą?

3. Ar gydymo ir socialinio aprūpinimo klausimų sprendimui savivaldybė skiria pakankamą dėmesį?


Alfredas Juozas KERULIS

 

GYDYTOJAS (Pediatras, reabilitologas)

 

68 metai. 1970 m. baigė Kauno medicinos universitetą ir įgijo gydytojo specialybę. Šiuo metu dirba UAB „Palangos linas“ gydytoju - reabilitologu ir vaikų gydytoju. 40 metų dirba medicinos srityje.

 

1. Keičiantis Palangos miesto demografinei struktūrai be abejo turi keistis ir gyventojų aptarnavimo, socialinių bei medicininių paslaugų profilis ir sudėtis. Vyresnio amžiaus žmonių didesnis sergamumas širdies kraujagyslių ligomis, arterine hipertenzija, cukriniu diabetu. Todėl natūralu, kad jiems dažniau prireikia gydytojų endokrinologo,  kardiologo, neurologo pagalbos. Senstant visuomenei prireikia ir daugiau lėšų  socialinėms kompensacijoms.

2. Dabartinės miesto ligoninės geografinė vieta kelia daug nepatogumų gyventojams. Be to ji yra pernelyg didelė Palangos poreikiams. Juo labiau, kai didžioji dalis medicininių paslaugų atliekama Klaipėdos Jūrininkų gydymo centre. Todėl būtina Palangos ligoninę įkurdinti miesto centre. Geriausiai tam tinka savivaldybės poliklinikos teritorija.

3. Savivaldybė skiria nepakankamą dėmesį gyventojų medicininių reabilitacinių paslaugų tenkinimui. Ypač tai liečia vaikus, kuriems nėra ankstyvosios reabilitacijos tarnybos. Didesnį aktyvumą sprendžiant šiuos klausimus turėtų parodyti ir savivaldybės gydytoja.


Audronė GEČIENĖ

VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO VALDYBOS PALANGOS SKYRIAUS DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA ( Įmokoms, pašalpoms ir nedarbingumo kontrolei)           

59 metų. 1982 metais baigė Vilniaus Universitetą ir įgijo ekonomisto specialybę.  VSDF valdybos Palangos skyriuje dirba 20 metų.
1. Vyresnio amžiaus žmonių poreikiai, aišku, mažesni ir esant sunkesnei ekonominei situacijai jie teišgali nusipirkti maisto, vaistų ir susimokėti už komunalines paslaugas. „Įkandama“ pramoga liko tik pasivaikščiojimas ir knygų skaitymas. Tačiau vyresnio amžiaus žmonės aktyviau dalyvauja miesto bendruomenės gyvenime, renginiuose. Manau, kad miesto gyvenimui įtakos turi ne gyventojų amžius, o kiekvieno iš mūsų, jauno ar seno, aktyvumas ir pastangos  kuriant   patrauklų kurortą svečiams ir sau.
2. Sveikatos apsauga neapsiriboja vien gydymo įstaigomis, medikais, vaistais. Sveikatos apsaugai nemažą įtaką daro aplinka, kurioje gyvename. Todėl esu įsitikinusi, kad jeigu mūsų mieste bus užtikrinta  švara ir tvarka viešose vietose, higienos normų laikymasis ir kontrolė, aplinkos apsauga, triukšmo prevencija, kūno kultūros ir sporto plėtojimas,  tikrai  visi tapsime sveikesni.
3. Valdžios dėmesį šioms sritims parodo skiriamos biudžeto lėšos. Gydymui ir socialiniam aprūpinimui investicijų niekada nebus per daug.


Regina ŠIMAITIENĖ

 

60 metų. 1971 metais baigė Kauno medicinos mokyklą, įgijo felčerės akušerės specialybę. 1998-2008 dirbo Palangos miesto slaugos skyriuje vyr. slaugytoja. Šiuo metu užsiima individualia veikla.

1. Manau, kad Palangoje pradedantys dominuoti vyresnio amžiaus gyventojai daro nemažą įtaką miesto gyvenimui. Miesto tarybai reikia ieškoti galimybių pritraukti į Palangą jaunimą, steigiant profesinio lavinimo mokyklą, kuri galėtų paruošti kurortui reikalingus specialistus turizmo srityje. Kartu būtų palengvinamas ir pensijinio amžiaus žmonių gyvenimas žiemą, nes jie galėtų išnuomoti kambarius studentams ir gauti papildomas pajamas.

2. Už miesto esanti ligoninė sukelia daug nepatogumų miesto bendruomenei. Medicininės pagalbos teikimą reiktų organizuoti visiems gyventojams patogioje vietoje, centrinėje miesto dalyje. Mes siūlome miesto ligoninę perkelti į poliklinikos teritoriją, vietoj ūkinių pastatų, kurioje būtų greitosios ir būtinosios pagalbos, vidaus ligų, slaugos ir fizioterapijos skyriai. Tam lėšas surasti galima Europos Sąjungos fonduose.

3. Miesto gyventojų interesams valdžia skiria nepakankamą dėmesį, dėl to, kad valdininkai žmonių interesais ir nesidomi. Įsitikinusi, kad tarybos narys ateina tarnauti miesto bendruomenei ir turi įsiklausyti į gyventojų nuomonę priimdamas sprendimus miesto gyventojų aktualiais klausimais. Pavyzdžiui,  šią vasarą Šventojoje, kai susirgo miestelio poliklinikos gydytoja, nebuvo tinkamai pasirūpinta jos pavadavimu, todėl gyventojams buvo sukelta daug nepatogumų. Taip pat Šventojoje, kurioje gyvena 2000 žmonių, labai aktuali vaistinės problema, tačiau ji nėra sprendžiama. 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę palangiškiai tėveliai sukėlė diskusiją apie tai, kad Palangoje nėra vaikų gydytojo, o sergančiam vaikui iškvietus medikus, jie neva, atvykę iš Klaipėdos, to ir nežinojo. Medikai patikino, kad tikrai visi viską žino, tačiau vaikas, jeigu jo būklė yra prasta, vis tiek vežamas į artimiausią gydymo įstaigą.


2011.11.11 data sėkmę lėmė dviems kurorto darželiams. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko baigiamasis geriausiai tvarkomos mokyklos apžiūros – konkurso renginys. Palangos lopšeliai – darželiai „Nykštukas“ ir „Žilvinas“ netrukus pasipuoš garbės lentomis su įrašu „Geriausiai tvarkoma mokyklos aplinka 2011...


UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (2011-01-22)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2011 01 23 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius buvusius savivaldybės administracijos vadovus.


UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (2011-01-15)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius MEDIKUS IR SOCIALINĖS SRITIES DARBUOTOJUS.


Už modernų kurortą! (Visuomeninių organizacijų atstovai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius visuomeninių organizacijų atstovus.


UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (Tarybos nariai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 21 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius ir buvusius Palangos miesto savivaldybės tarybos narius.


UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (verslininkai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius verslininkus. 


UŽ MODERNŲ KURORTĄ! (vadovai)

Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius įstaigų ir įmonių vadovus.


Už modernų kurortą!

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius įstaigų ir įmonių vadovus.


Už modernų kurortą! (pedagogai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius PEDAGOGUS.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius