Vandens vartojimo vasarą svarba ir patarimai, kaip nepamiršti gerti daugiau vandens

Palangos tiltas, 2021-07-08
Peržiūrėta
2412
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vandens vartojimo vasarą svarba ir patarimai, kaip nepamiršti gerti daugiau vandens

Vasarą gerti daugiau vandens būtina dėl vienos esminės priežasties: termometro stulpeliui šoktelėjus aukštyn greičiau sušylame, gausiau prakaituojame, todėl netenkame skysčių. Jų stingant jaučiamės pavargę, būname suirzę, gali pradėti svaigti galva, netenkame svarbių mineralų – vadinamųjų elektrolitų. Dėl vandens trūkumo formuojasi tulžies pūslės akmenys, gali užkietėti viduriai, per mažas skysčių suvartojimas siejamas su širdies ir kraujotakos sistemos ligų paūmėjimu ir kt. Dehidratacija sukelia dar sunkesnes pasekmes: organizmas ženkliai trūkstant skysčių apnuodijamas, nes per inkstus nepašalinami medžiagų apykaitos produktai. 

Gerti vandens reikėtų nuolatos, nelaukiant, kol pradės kamuoti troškulys, nes tai – vienas dehidratacijos požymių. 

Patarimai, kaip suvartoti daugiau vandens 

Susikurkite ryto ritualą – po vonios procedūrų lėtai išgerkite stiklinę drungno vandens: taip pabudinsite visą organizmą ir suaktyvinsite virškinimą.Geriamąjį vandenį paskaninkite. Išgerti apie 2–3 l vandens – ne taip ir paprasta, todėl vandenį rekomenduojama paskaninti. Tam puikiai tinka citrusinių vaisių griežinėliai, melionų gabalėliai, braškės, agurkai, šviežių mėtų lapeliai, vaisių, pavyzdžiui, apelsinų, sultys ir kt. Parsisiųskite programėlę, kuri reguliariai siųstų priminimus, kada metas atsigerti, be to, pagal jūsų kūno svorį, ūgį, fizinį aktyvumą ir kitus parametrus suskaičiuotų, kiek vandens kasdien turite suvartoti. Darbo vietoje ant darbo stalo ar kitoje matomoje vietoje visuomet turėkite gertuvę: tai bus savotiška paskata daugiau ir dažniau atsigerti vandens.Jeigu norite numesti svorio arba atsigaivinti, galite gerti vandenį su ledukais. Organizmui vandenį šildant deginamos kalorijos, todėl šis patarimas aktualus ir norintiems geriau kontroliuoti kūno svorį. Beje, ledukus taip pat galima paskaninti braškėmis, šilauogėmis ar kitomis uogomis (t. y. jų įmesti prieš šaldant).Įsigykite kokybišką gertuvę su įkvepiančiu užrašu ar gražiu paveikslėliu – iš jos gerti tikrai bus kur kas maloniau.Mokykitės atskirti troškulį nuo alkio. Labai dažnai žmonės troškulį linkę maišyti su alkiu, tad jeigu palyginti neseniai pavalgėte, tačiau vėl norisi kažką sukrimsti, verčiau išgerkite stiklinę vandens – iškart pasijusite geriau, be to, nepriaugsite svorio, organizmas nedehidratuos. 

Svarbu gerti švarų, kokybišką vandenį

Daugelyje šaltinių akcentuojama vandens vartojimo svarba, tačiau ne visuomet minima, kokį vandenį reikėtų rinktis. Taigi, jis turėtų būti gerai išvalytas nuo mechaninių dalelių ir organizmui žalingų cheminių elementų, būti skaidrus, neturėti gelsvo ar rusvo atspalvio, metalo skonio ir kvapo ir t. t. Jeigu abejojate vartojamo vandens kokybe, visuomet verta atlikti vandens tyrimus, o gavus jų rezultatus, žinosite ar reikia įsigyti vandens filtrus, pataria wfilters.lt specialistai. Žmonės dažnai svarsto, ar saugu gerti čiaupo vandenį, ar jį pirkti iš parduotuvės. Daugeliu atvejų gerti vandentiekio vandenį – saugu, tik reikia įsirengti filtrus, pašalinančius iš vandens kalkių nuosėdas (tai viena opiausių mūsų šalies vandentiekio problemų). 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje gyventojų ir miesto svečių laukia maloni naujiena – mieste įrengti keturi nauji geriamojo vandens fontanėliai . 


UAB „Palangos vandenys“ diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.


UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Praėjusį mėnesį Šventojoje UAB "Palangos vandenys" pradėjo šios seniūnijos gyventojams svarbų investicinį projektą – čia esančioje vandenvietėje įrengiama nufluorinimo sistema.


Vasarą gerti daugiau vandens būtina dėl vienos esminės priežasties: termometro stulpeliui šoktelėjus aukštyn greičiau sušylame, gausiau prakaituojame, todėl netenkame skysčių. Jų stingant jaučiamės pavargę, būname suirzę, gali pradėti svaigti galva, netenkame svarbių mineralų – vadinamųjų elektrolitų.


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų. Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst....


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius