Viešųjų pirkimų konkursas – tik formalumas?

Aistas MENDEIKA, 2010-05-19
Peržiūrėta
1433
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybėje vykstant viešųjų pirkimų konkursams net ir mažas popierėlis gali perkamų paslaugų kainą padidinti tūkstančiais litų, kurie sumokami iš visų mokesčių mokėtojų kišenių. Taip atsitiko gegužės 7 dieną įvykusiame konkurse, kuriame mažiausią kainą už panaudotų padangų surinkimą ir išvežimą utilizuoti pasiūliusi įmonė buvo eliminuota, nes nepateikė vienos pažymos.

 

Palangoje šiuo metu sandėliuojama apie 120 tonų panaudotų bešeimininkių padangų. Savivaldybė paskelbė supaprastintą konkursą joms surinkti iš trijų sandėliavimo vietų bei išvežti į AB „Akmenės cementas“ utilizuoti. Konkurse dalyvavo trys įmonės – UAB „Palangos komunalinis ūkis“, SĮ „Kretingos komunalininkas“ ir UAB „Raguvilė“, įsikūrusi Kretingos rajone. Pastaroji įmonė už vienos tonos padangų surinkimą ir išvežimą paprašė mažiausiai – 308 litus, tačiau iš konkurso buvo pašalinta, nes nepateikė vienos nedidelės pažymėlės. Kretingiškių komunalininkų ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kainos buvo įtartinai panašios, skyrėsi tik dešimčia litų – atitinkamai 390 litų ir 380 litų. „Iškritus“ UAB „Raguvilė“, konkurso nugalėtoja tapo bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“.

Pasak UAB „Raguvilė“ direktoriaus Virginijaus Brazausko, paprasčiausiai nebuvo pagalvota, jog iš pirmo žvilgsnio ne itin svarbi pažyma gali nulemti konkurso rezultatus. „Juk svarbiausia yra siūloma kaina, o ne kažkoks popierėlis. Be to, konkurso komisija galėjo įspėti, kad trūksta tos pažymos, mes būtume ją iškart pristatę“, - teigė bendrovės vadovas.

Tačiau vargu ar tik tas nepateiktas dokumentas neleido UAB „Raguvilė“ tapti konkurso nugalėtoja. Mat bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“ dar prieš konkursą nusprendė jo nelaukti ir pasirūpino išgabenti apie 35 tonas padangų. Įmonės direktorius Konstantinas Skierus prisipžino, jog, esą, rizikavo, nes galėjo konkurso ir nelaimėti. Vadinasi, tokie konkurso rezultatai, kokie yra dabar, šiai įmonei buvo ypatingai svarbūs. Juk už padangų išvežimą kažkas turi užmokėti...

Redakcijos duomenimis, praėjusį pirmadienį įvyko palangiškių komunalininkų ir „Raguvilės“ vadų susitikimas, kuriame tartasi dėl konkurso rezultatų užprotestavimo. Kretingiškiams pažadėta palikti dalį padangų, kurias jie galėtų išvežti, kad tik „nekeltų bangų“. Beje, kad taip susitarta, UAB „Raguvilė“ direktorius V.Brazauskas „Palangos tiltui“ nei patvirtino, nei paneigė.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų tarnybos vyriausioji specialistė Kristina Butkutė, vadovavusi minėtam konkursui, „Palangos tiltui“ teigė, jog kol kas jokių pretenzijų iš UAB „Raguvilė“ negavusi, terminas joms pateikti baigsis gegužės 27 dieną. Apie tai, jog dalis padangų buvo išvežta jau prieš konkursą, ji nežinojusi. „Aš tik gaunu įsakymą vykdyti konkursą ir vykdau“, - sakė vyriausioji specialistė.

Vis dėlto galima padaryti išvadą, kad bent jau šis konkursas galbūt turėjo savo rezultatus kur kas anksčiau nei prasidėjo. Susidaro įspūdis, kad jame Kretingos komunalininkai dalyvavo tik „dėl vaizdo“, o lyg iš pakrūmės išlindusią „Raguvilę“ pasirūpinta nustumti. Tokie veiksmai mokesčių mokėtojams kainavo lyg ir nedaug, tik apie 10 tūkst. litų. Tačiau kas gali paneigti nuomonę, jog taip atsitinka ir su kitais panašiais konkursais, kai pats konkursas lieka tik paprasčiausiu formalumu?

Jūsų komentaras:

Rajesh 2012-07-19 02:21 ([email protected] / IP: 188.143.232.12)
Matas rašo:man regis naturalu. svabru kad paziurejes laida statistinis pensininkas turetu apie ka diskutuoti prie arbatos puodelio. deja tokia jau pas mus sauni spauda.

Taip pat skaitykite

Bendruomeniniai šeimos namai, Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Būtina registracija tel. nr. 869491354.


Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Viešieji užrašai – įmonės, įstaigos, organizacijos ir viso miesto įvaizdžio dalis. Kaip kad sutikę žmogų pirmiausia jį vertiname pagal jo išvaizdą, kalbą, taip ir apie miestą ar kaimą pirminę nuomonę dažnai susidarome išvydę ir perskaitę jų reklamines iškabas, kitus viešuosius užrašus. Taip pat prisėdę kavinukėje – juk tikimės, kad...


Palangos miesto savivaldybės taryba nepažeidė jokių įstatymų, kai pernai gegužės 30 d. priėmė sprendimą, kuriuo 2014 metams padidino turto mokesčio tarifą nuo 0,5 proc. iki 3 proc. didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskiriamiems mokesčių mokėtojams. Tokią išvadą spalio 20 d. padarė Klaipėdos apygardos administracinis teismas, paskelbęs sprendimą administracinėje byloje pagal...


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Palangos miesto savivaldybėje vykstant viešųjų pirkimų konkursams net ir mažas popierėlis gali perkamų paslaugų kainą padidinti tūkstančiais litų, kurie sumokami iš visų mokesčių mokėtojų kišenių. Taip atsitiko gegužės 7 dieną įvykusiame konkurse, kuriame mažiausią kainą už panaudotų padangų surinkimą ir išvežimą utilizuoti pasiūliusi įmonė buvo eliminuota, nes nepateikė vienos pažymos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius