Viešųjų pirkimų tarnyba pasiūlė nutraukti sutartį su komunalininkais

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-07-02
Peržiūrėta
2173
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra nepagrįstas ir pažeidžia įstatymą, todėl sandoris yra niekinis ir negaliojantis. Viešųjų pirkimų tarnyba pasiūlė nutraukti sutartį ir organizuoti naują viešąjį paslaugų pirkimą.

 

Nepagrįsti paaiškinimai

Viešųjų pirkimų tarnybos išvadose pažymima, jog miesto savivaldybės, kaip perkančiosios organizacijos paaiškinimai, kad įvedus vietinę rinkliavą, susidarė problema, kaip atskirti šiukšles, kurios metamos į viešuosiose vietose stovinčius konteinerius bei į konteinerius, skirtus gyventojams bei įmonėms, nepagrįsti. Taip pat tarnyba atkreipė dėmesį, kad atliekų surinkimas iš viešųjų vietų ir šiukšlių surinkimas iš fizinių ir juridinių asmenų gali būti atskiri ir savarankiški objektai. Be to, priminta, kad šiukšlių kiekiai surenkami iš viešųjų vietų yra daug mažesni, nei kiekiai, kurie surenkami iš gyventojų.

 

Abejoja ar nutrauks

Pasidomėjus, ar bus nutraukta pirkimo sutartis, Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Bronius Martinkus, sakė abejojąs, nes kurorto komunalininkai dirba gerai ir miesto savivaldybė jiems jokių priekaištų neturi. Be to, anot jo, dar 2008 metų pradžioje  skelbtą atvirą  konkursą dėl komunalinių atliekų surinkimo laimėjo įmonė „Palangos komunalinis ūkis“, įsipareigojusi šiukšles vežti už 8 mln.litų. Su bendrove pasirašyta trejų metų sutartis, kuri baigiasi 2011 metų balandį. Komisijos pirmininko nuomone, skelbti konkursą, kuris ne paslaptis gali užtrukti ilgiau nei tris mėnesius, nebėra prasmės. Savo ruožtu, pasak  B.Martinkaus, buvo aptartas klausimas  ir dėl atliekų tvarkymo  kontrolės. „Pavyzdžiui, kokia klaipėdiškių įmonė laimės konkursą. Tokiu būdu, sukontroliuoti iš kur vežamos šiukšlės bus  sudėtinga ir neatmetama, kad atliekos  į Dumpių sąvartyną paklius ne tik iš Palangos, bet ir iš Klaipėdos“, - sakė komisijos pirmininkas.

 

Komunalininkai tvarko miestą

Sutartyje, kuri pasirašyta su UAB „Palangos komunalinis ūkis“  buvo numatyta, kad komunalininkai atliekas surenka ir tvarko iš kurorto viešųjų vietų, o iš gyventojų ir įmonių atliekos buvo vežamos  pagal sudarytas individualias sutartis. Dabartiniu metu, pirmininko teigimu, nupirkus papildomą paslaugą,  komunalininkai veža šiukšles tiek iš viešųjų vietų, tiek iš daugiabučių kiemų, tiek iš privačių valdų bei įstaigų ir organizacijų.

 

Pasikeitė situacija

B.Martinkaus aiškinimu,  kodėl reikėjo pirkti papildomą paslaugą bei kodėl pasirinktas toks paslaugos pirkimo būdas, todėl, kad  pasikeitė situacija. Kuomet 2009 metų pabaigoje miesto Taryba priėmė sprendimą dėl vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir šį mokestį  pavedė administruoti Rinkliavų centrui.  Tad  komisija buvo įpareigota svarstyti klausimą dėl papildomų paslaugų pirkimo.

Pasak komisijos pirmininko, gavus įpareigojimą nupirkti papildomą paslaugą, buvo svarstytas klausimas dėl paslaugos pirkimo būdo. „Kad miestas netaptų šiukšlynu, reikėjo skubiai spręsti, kas tvarkys atliekas bei kas veš į Dumpių sąvartyną. Taip pat svarstyta, kad didžioji dalis konteinerių išdėstyti viešosiose vietose, t.y. ant šaligatvių bei daugiabučių kiemuose. Tokiu būdu, atskirti, kurios šiukšlės ir atliekos yra iš viešųjų vietų, o kurios iš atliekų turėtojų, ganėtinai sudėtinga. Todėl komisija, įvertinusi aplinkybes bei vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymo nuostata, kur nurodoma, jei papildomo pirkimo vertė neviršija 50 proc. pradinės sutarties vertės, pakvietė derėtis UAB „Palangos komunalinis ūkis““, - motyvavo komisijos sprendimą pirmininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja, kad teisinių paslaugų informacinėje sistemoje (toliau – TEISIS) yra įdiegtas funkcionalumas pateikti prašymus dėl mediacijos paslaugų gavimo elektroniniu būdu.


Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Likus vos šiek tiek daugiau nei metams iki savivaldybės sutarties su UAB „Litesko“ galiojimo pabaigos, miesto Taryba sutvirtino savo apsisprendimą nepratęsti po 2016-ųjų sutarties dėl miesto šildymo su privačia bendrove. Nors miesto politikai perša mintį, kad „Litesko“ kaišioja pagalius į miesto „ratus“, bendrovė turi savo...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Palangos miesto savivaldybėje vykstant viešųjų pirkimų konkursams net ir mažas popierėlis gali perkamų paslaugų kainą padidinti tūkstančiais litų, kurie sumokami iš visų mokesčių mokėtojų kišenių. Taip atsitiko gegužės 7 dieną įvykusiame konkurse, kuriame mažiausią kainą už panaudotų padangų surinkimą ir išvežimą utilizuoti pasiūliusi įmonė buvo eliminuota, nes nepateikė vienos pažymos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius