Nauja tvarka Palangoje: vairuotojams reiks pakloti daugiau pinigų

Palangos tiltas, 2020-05-25
Peržiūrėta
3165
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai aiškina, esą taip siekia sureguliuoti automobilių srautus ir skatina svečius vaikščioti po kurortą pėsčiomis, rašo TV3.lt

Tiesa, nuo artimiausios nemokamos stovėjimo zonos iki jūros atvykusiems automobiliu teks paėjėti pora kilometrų. O jei to nenori, už valandą sumokėti iki pusantro euro. Todėl pasipiktinę kurorto svečiai žada Palangą aplenkti išvis, o tokius rinkliavos pokyčius vadina valdžios siekiu pasipinigauti. Į Palangą atvykęs vilnietis su šeima moka už automobilio stovėjimą. Valanda čia kainuoja 1,7 euro. Gedimino gatvėje parkomatas atsirado tik prieš keletą dienų. Anksčiau čia įvažiuoti draudė ženklai. Kurorto valdžia nusprendė praplėsti mokamo automobilių stovėjimo zonas. Tačiau nuo čia iki jūros vos šimtas metrų, todėl vyriškis nesiskundžia: „Tai viskas yra brangu. Ir Vilniuje yra brangu, bet statai mašiną ir tiek. Tai aš manau, kad tai yra pozityvu ir teigiama.“ Vis dėlto, toks kurorto valdžios užmojis patinka ne visiems poilsiautojams.

Svečiai įsitikinę, kad taip valdininkai užsimanė pasipinigauti, o kai kurie net žada Palangą iškeisti į kitus kurortus. Juolab, kad šią vasarą daugumai teks atostogauti Lietuvoje: „Atvažiuojantiems labai blogai. Čia tik milijonierių pasidarė miestas ir pramoga milijonierių. Tai neatvažiuosim. Važiuosim į Druskininkus, į Birštoną. Ten niekur gatvėse nereikia mokėti nieko.“ „Mano nuomonė būtų tokia – kas neturi pinigų, tas nevažiuos į Palangą. O jei jau turi pinigų, atvažiavai, tai automatiškai turi susimokėti.“ „Nu, o kam? Ir taip daug prisirenka per vasarą pinigų. Nėra kur pasistatyti nemokamai.“ 

Automobilių statymo kontrolieriai aiškina, esą mašinas nemokamai galima palikti į rytus štai nuo šios Ganyklų gatvės. Neva nuo čia iki jūros tik keletas minučių pėstute. „Man kadangi Palangoje visi atstumai iki jūros yra netolimi, tai aš nežinau čia tolimų atstumų, kadangi man Vilniuje atstumai tikrai dideli net per Gedimino prospektą pereiti jau yra“, – sako Palangos rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus. Tiesa, nuo Ganyklų gatvės iki jūros pusantro kilometro. Jei randi vietą automobiliui. Jei ne, valdininkai kaip alternatyvą siūlo nemokamas mašinų stovėjimo aikštelės.

„Savivaldybė ragina visus kurorto svečius atvykus į Palangą tiesiog pamiršti savo automobilį. Tai yra palikti jį viešbučio stovėjimo aikštelėje, miesto stovėjimo aikštelės, kurios yra tikrai nemažai aikštelių nemokamų“, – pasakoja Palangos savivaldybės atstovė Jurgita Vanagė.

Viena iš tokių aikštelių štai ši, šalia Liuteronų bažnyčios. Nuo jos iki jūros apie du kilometrai pėsčiomis. Taip valdininkai neva bando sureguliuoti automobilių srautus. O štai prie jūros gyvenantys palangiškiai tikisi, jog nenorėdami mokėti už stovėjimą kurto svečiai gal visai gatvėmis šalia jūros nustos važinėtis. Štai pagyvenusi pora pasakoja kokių nelauktų svečių yra sulaukę savo kieme:  „Čia įlėkę buvo. Čia audine girtas vilniškis iki čia buvo atvaręs. Vartus išvertė. Kaip ateina ant posūkio ir taip net užsuka čia. Nesuvaldo. Jau buvo tris kartus čia.“ Palangos svečius kurortas jau auklėja ir baudomis. Mokėti už mašinų statymą reikia nuo gegužės 15 dienos. To nepadarę biudžetą papildo 12 eurų, o jei nesuskumba per dvi savaites sumoka ir dar daugiau. Pernai taip Palangos biudžetą vairuotojai papildė puse milijono eurų.


Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/video/1044021/nauja-tvarka-palangoje-vairuotojams-reiks-pakloti-daugiau-pinigu

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai šią vasarą turės daugiau galimybių atsiskaityti už parkavimą – nuo gegužės 15 dienos mieste pradeda veikti nauja programėlė vairuotojams „carOne“. 


Panorę į Naujuosius metus žengti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar kurortuose dar gali pasirūpinti vieta apsistoti.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Šiemet ir pernai užsitęsęs šiltas ruduo Palangos savivaldybės biudžetą patuštino beveik 7 tūkst. eurų. Tokie pinigai skiriami kurorto fontanams prižiūrėti, rašo Alvydas Ziabkus, lrytas.lt  žurnalistas.


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai aiškina, esą taip siekia sureguliuoti automobilių srautus ir skatina svečius vaikščioti po kurortą pėsčiomis, rašo TV3.lt


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC direktorius Bronius Martinkus, sutikęs atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių...


Leidimų išduota daugiau, pinigų surinkta mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus pateiktoje ataskaitoje apie prekybą ir paslaugų teikimą Palangos mieste bei Šventosios seniūnijoje nurodoma, jog buvo išduoti 490 leidimų prekiauti ir teikti paslaugas miesto Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Iš jų prekybai ir prekiauti švenčių, renginių metu, buvo išduoti 324 leidimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius