Palanga išjungia fontanus: šiemet jų eksploatacijai prireiks daugiau pinigų

Palangos tiltas, 2021-10-24
Peržiūrėta
1997
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt Alvydo Ziabkaus nuotraukoje: Palangos muzikinis fontanas
lrytas.lt Alvydo Ziabkaus nuotraukoje: Palangos muzikinis fontanas

Šiemet ir pernai užsitęsęs šiltas ruduo Palangos savivaldybės biudžetą patuštino beveik 7 tūkst. eurų. Tokie pinigai skiriami kurorto fontanams prižiūrėti, rašo Alvydas Ziabkus, lrytas.lt  žurnalistas.

Šią savaitę Palangoje pradėta išjunginėti miesto fontanus. Kartu su pernai naujoje Šventosios aikštėje įrengtu fontanu iš viso kurorto komunalininkai prižiūri 7 miesto fontanus.

 „Dienomis dar gana šilta ir Palangą aplanko nemažai žmonių, todėl arčiausiai tilto, Jūratės ir Kastyčio skvere, esantį fontaną išjungsime po šio savaitgalio“, – sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.

 Likę fontanai jau yra išjungti ir ruošiami žiemai: išpumpuojami jų vandens rezervuarai, sausinami vamzdynai, išmontuojami siurbliai. 

 Palangos grojantis fontanas kasmet rudenį yra uždengiamas specialiu stogu. 

Didesnio paruošimo reikalauja sudėtingesnis grojančio fontano Jūratės gatvėje valdymo mechanizmas. Čia žiemai nusukami visi purkštukai, o pats fontano baseinas uždengiamas impregnuotomis medžio drožlių plokštėmis.

 Ankstesniais metais Palangos fontanai veikdavo keturis mėnesius – nuo gegužės iki rugsėjo vidurio. Tačiau dvejus pastaruosius metus iki rudens vidurio pajūryje išsilaikantys šilti orai fontanų darbą prailgino visu mėnesiu. Pernai net spalio pradžioje dar buvo taip šilta, kad poilsiautojai kaitinosi paplūdimyje, o komunalininkai iš centrinio paplūdimio negalėjo išvežti persirengimo kabinų ir šiukšliadėžių. 

Fontanams pradėjus veikti mėnesiu ilgiau, padidėjo ir jų priežiūrai kasmet skiriamos savivaldybės biudžeto išlaidos. Šiemet fontanų eksploatacijai prireiks kiek daugiau nei 32 tūkst. eurų, o anksčiau pakakdavo ir 25 tūkst. eurų. 

 

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

E. Šiškauskienės teigimu, nelikus lengvatinio PVM tarifo verslas užsidarys masiškai.


Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje iš viso jau įregistruota 134,3 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 28 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-spalį, kai buvo įregistruota 104,8 tūkst. NT sandorių. Palyginti su analogišku 2019 metų laikotarpiu, kai buvo fiksuota apie 106,5 tūkst. NT sandorių, šių metų rezultatas taip pat yra ketvirtadaliu didesnis. Vien tik per šių metų spalio mėnesį...


Šiemet ir pernai užsitęsęs šiltas ruduo Palangos savivaldybės biudžetą patuštino beveik 7 tūkst. eurų. Tokie pinigai skiriami kurorto fontanams prižiūrėti, rašo Alvydas Ziabkus, lrytas.lt  žurnalistas.


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai aiškina, esą taip siekia sureguliuoti automobilių srautus ir skatina svečius vaikščioti po kurortą pėsčiomis, rašo TV3.lt


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC direktorius Bronius Martinkus, sutikęs atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Atsižvelgus į komitetų pasiūlymus, vietoj prieš mėnesį pristatytame biudžeto projekte numatytųjų miesto piniginėn surinkti 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų patvirtintas kiek didesnis skaičius – 19 mln. 357 tūkst. Eur, tokia pat 57 tūkst. Eur suma padidėjo ir asignavimai išlaidoms bei...


Leidimų išduota daugiau, pinigų surinkta mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus pateiktoje ataskaitoje apie prekybą ir paslaugų teikimą Palangos mieste bei Šventosios seniūnijoje nurodoma, jog buvo išduoti 490 leidimų prekiauti ir teikti paslaugas miesto Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Iš jų prekybai ir prekiauti švenčių, renginių metu, buvo išduoti 324 leidimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius