Per dvejus metus Savivaldybė įsigijo dešimt socialinių būstų

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-11-08
Peržiūrėta
1827
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangos miesto savivaldybė šiemet, kaip ir pernai, įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, reiškiantys, kad Savivaldybė galės labiau padėti socialiai pažeidžiamiems, pagalbos prašantiems palangiškiams.

Džiuginantis rodiklis

„Dėl didėjančio nedarbo šalyje, nepakankamų gyventojų pajamų, veikiamų infliacijos ir pragyventi būtinų prekių kainų augimo, dalis asmenų bei šeimų negali savarankiškai apsirūpinti būstu. Palangos miesto savivaldybė pastatų, tinkamų pritaikyti socialiniam būstui, taip pat – laisvos žemės, tinkamos naujų būstams statyti, neturi, todėl socialinį būstą įsigyti galime tik vieninteliu būdu – pirkdami,“ – sakė Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė.
Specialistės teigimu, 2014 metais buvo įsigyti 2 butai, 2015 metais ir 2016 metais pirkimo procedūros buvo vykdomos, tačiau negauta nė vieno pasiūlymo, tad pamečiui įsigyti penki socialiniai būstai – džiuginantis rodiklis.

Perkami butai

2016 – 2018 m.socialiniam būstui įsigyti skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Įgyvendinant projektą „Socialinio būsto fondo plėtra Palangos miesto savivaldybėje“ minėtam tikslui buvo numatyta kiek daugiau nei 230 tūkst. eurų. Savivaldybė prie šios sumos prisidėjo ne mažiau kaip 15 procentų, tad bendra suma, skirta socialiniam būstui įsigyti, siekė daugiau nei 271 tūkst. eurų.
Iki šių metų birželio pagal vykdomą projektą buvo nupirkti dar du socialiniai būstai – vieno kambario ir trijų kambarių. Jie, laikantis eiliškumo, buvo išnuomoti asmenims ir šeimoms, įrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašą.„Gerų žinių turime ir rudenį. Spalio 30 dieną buvo pasirašytos pirkimo–pardavimo sutartys dėl trijų socialinių būstų pirkimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų, kurie artimiausiu metu bus išnuomoti labiausiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms“, – sakė A. Keblienė.
Įgyvendinus projektą, sumažėjo Palangos miesto savivaldybės socialinio būsto eilėje laukiančių asmenų ir šeimų skaičius, padidėjo galimybė apsirūpinti būstu asmenims ir šeimoms, turinčioms teisę į socialinio būsto nuomą. Tikimasi, kad pagerėjo tikslinės grupės ir jų šeimos narių gyvenimo kokybė, taip pat galimai sumažėjo jaunų ir aktyvių žmonių emigracija, pagerėjo minėtų asmenų integracija į darbo rinką.

Svarbu – kokybė

Anot pašnekovės, socialinių būstų pirkimai skelbiamų derybų būdu vykdomi vadovaujantis Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų įsigijimo arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimo tvarkos aprašu. Pirkimą organizuoja Palangos miesto savivaldybės socialinio būsto gyvenamųjų patalpų pirkimo komisija, procedūros vyksta nuo 2 iki 3 mėn.
Pasiūlyti pirkti butai vertinami vadovaujantis ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų nustatymo metodika. Vienas iš ekonomiškai naudingiausio vertinimo kriterijų yra butų kokybė (buto apdaila, kiti pranašumai), ji vertinama balais, apžiūrėjus butus ir surašius apžiūros aktus. Taip pat vertinama pasiūlytų butų energinio naudingumo klasė.

Vertinama kaina

Dar vienas iš ekonomiškai naudingiausio vertinimo kriterijų yra butų kaina. „Buto įsigijimo kaina negali daugiau kaip 10 procentų viršyti rinkos vertės, nustatytos atlikus individualų turto vertinimą Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nustatyta tvarka. Atlikus vertinimą, kurio metu buvo nustatyta mažesnė nei kandidato pasiūlyta kaina, komisija gali pakartotinai derėtis dėl pasiūlytos kainos. Jeigu, įvykus pakartotinėms deryboms, laimėjusio kandidato pasiūlyta kaina daugiau kaip 10 procentų viršija rinkos kainos, komisija inicijuoja atlikti kito pagal sudarytą eilę kandidato parduodamo buto individualų turto vertinimą, jeigu derybose dalyvauja ne vienas kandidatas. Priešingu atveju pirkimo procedūros atliekamos iš naujo“, – pabrėžė A. Keblienė.
Šiuo metu sąraše socialiniam būstui gauti yra 51 asmuo (šeima). Šis sąrašas kasmet tikslinamas bei skelbiamas Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt/Savivaldybės, socialinis būstas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai, patiriantys socialinių sunkumų, kviečiami kreiptis į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą – čia dirbančių specialistų dėka sulauksite reikiamos pagalbos, neabejotinai pagerinsiančios jūsų gyvenimo kokybę.


Dėl gyventojų skaičiaus pokyčių praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų ties koregavimo riba jau atsidūrė 13 rinkimų apygardų iš 70-ies esančių Lietuvos teritorijoje.


Projekto metu 2021 ir 2022 metų vasarą surengti nemokami festivaliai „1000 saulių“, kurių metu įvyko virš 100 įvairių sveikatingumo, sportinių ir meninių veiklų. 


E. Šiškauskienės teigimu, nelikus lengvatinio PVM tarifo verslas užsidarys masiškai.


2023-iuosius Seimui paskelbus Klaipėdos krašto metais, imamasi dėlioti renginių programą, kuri pažymėtų šio krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, tačiau Klaipėdos savivaldybei kyla klausimas, ar šiuos renginius ji turės rengti savo lėšomis.


Tačiau surašinėtojai į gyventojų namus nebeateis. Tradicinis gyventojų ir būstų surašymas, kai gyventojai surašomi juos lankant namuose, tampa istorija. Naujas būdas leis greičiau įvertinti gyventojų skaičių ir sutaupyti valstybės lėšų. Lietuvos statistikos departamentas kas dešimtmetį vykdomą gyventojų ir būstų surašymą atliks naudodamas jau sukauptus...


Palangos miesto savivaldybė šiemet, kaip ir pernai, įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, reiškiantys, kad Savivaldybė galės labiau padėti socialiai pažeidžiamiems, pagalbos prašantiems palangiškiams.


Palangos miesto savivaldybė šiais metais įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, ir jie, pasak Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto vyriausiosios specialistės Audrutės Keblienės, dar negalutiniai – šiuo metu Savivaldybė laukia pasiūlymų, kadangi artimiausiu metu ketinama įsigyti dar du socialinius...


Tirpsta socialinių būstų eilės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės socialinis būstas – vienintelis neturinčių stogo virš galvos ir sunkiai besiverčiančių palangiškių išsigelbėjimas. Miesto savivaldybės sudarytose pretenduojančių į socialinį būstą eilėse įrašyta per šimtas dvidešimt palangiškių.


Palangos miesto savivaldybėje sulaukti socialinio būsto tolygu įkopti į aukščiausią pasaulio viršukalnę Everestą. Prieš ketvertą metų miesto valdžios patvirtintos socialinio būsto suteikimo tvarkos kai kurios nuostatos jau nebeatitinka šių dienų įstatymų. Sukurptas sprendimo projektas, kuriuo siūloma nustatyti prioritetus skirstant butus. Deja, bandymas įsivesti naują tvarką nepavyko....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius