Alkaniems viešbučiams ir 100 litų – dideli pinigai

Alfredas PUMPULIS, 2011-10-17
Peržiūrėta
983
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alkaniems viešbučiams ir 100 litų – dideli pinigai

Ką daryti, jei turi tik 100 litų ir neturi kur Palangoje prisiglausti, tik kuriame nors kurorto viešbutyje? Ar 100 litų Palangos viešbučiams yra daug ar mažai? Sezono metu, ko gero, daugelis viešbučių tik niekinamai numotų ranka į tokius pinigus. Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas papasakojo, kaip Palangos turizmo informacijos centre rugsėjo pabaigoje stebėjęs, kaip centro darbuotoja bandė viešbučiams „įsiūlyti“ dvi vokiečių turistes, kurios išgalėjo už nakvynę sumokėti tik 100 litų. Pasirodė tai esą nelengva – tik po nemenkų paieškų viešnias sutiko priglausti vienas kurorto viešbutis. Ar 100 litų – nedaug?

 

Nakvynę gavau!

 

 „Palangos tilto” korespondentas nusprendė atlikti tyrimą: ar lengva ne sezono metu kurorte  gauti nakvynę viešbutyje dviems asmenims už 100 litų? O gal ir už mažesnę kainą, nes, regis, mieste liko tik kurorto gyventojai ir žuvėdros pajūryje. Tapau studentu iš Jurbarko, kuris valandą „sėdo ant telefono“, ieškodamas kurorte nakvynės.

Skambinant į Palangos viešbučius bei privatiems nuomotojams tapo aišku, jog šiuo metu apgyvendinimas  daugelyje viešbučių – beveik nulinis.

Vilos „Vakarė” savininkas Antanas Petkus patikino, jog tai, kad poilsio namai ir viešbučiai stovi tušti ar apytuščiai tokiu metu, įprasta kiekvienais metais.

Pašnekovas patikino, jog norintiems apsigyventi jo viloje už šimtą litų, tikrai turėtų ką pasiūlyti. „Bent  jau nakvynę. Dėl pusryčių būtų galima dar pasiderėti“, - sakė A. Petkus.

Jam antrino vilos „Vasaros ambasada” savininkė Rasa Martinkuvienė.

 „Kadangi pusryčių neteikiame, baseino, pirčių neturime, daugiau poilsiautojų  ne sezono metu sulaukiame tik savaitgaliais”, - sakė moteris.

Pašnekovė net suteikė viltį – už tokią sumą būti apgyvendintiems net keletą parų ir dar leido „studentams“ atsivežti augintinį.

 

Už 100 litų – ir nakvynė, ir pusryčiai

 

Paskambinus į  svečių namus „Megės namai”, atsiliepęs direktorius  Benjaminas Vilkaitis

prisipažino, jog apgyvendinimas svečių namuose pasibaigus sezonui labai prastas.

„Vos vienas kitas žmogus arba visai nieko“, - sakė palangiškis.

Paklaustas, kaip jis pats rūpinasi svečių pritraukimu į viešbutį, atsakė, jog apie svečių namus yra paskelbęs internete, taip pat yra paskelbta įvairių skelbimų apie apgyvendinimo paslaugas kitur. Pradėjus derėtis dėl nuomos, pasakiau, kad esu studentas ir kad galėčiau pakloti ne daugiau 100 litų už nakvynę. Verslininkas patikino, jog man būtų suteiktas ne tik dvivietis kambarys, tačiau ir pusryčiai.

„Pietūs į šią kainą, deja, neįeina”, - kalbėjo B.Vilkaitis.

Viešbučio „Alka” direktorė Gražina Vagener sakė, kad viešbutyje yra užimti keli kambariai, tačiau, kai skambinau, viešbutis buvo pilnas.

„Visada galvojame, kaip pritraukti daugiau žmonių”, - teigė G. Vagener, pasakiusi, kad šimto litų už nakvynę dviems parai „šiek tiek mažoka“.

 

Stebino lankstumu

 

Nenuleidau rankų ir „susukau” į „Lelija 52” svečių namus. Atsiliepė pati savininkė, kuri, deja, nepanoro prisistatyti. Ji savo geranoriškumu stebino.

Paklausta, ką ji galėtų man pasiūlyti už vieną šimtą litų, patikino: „Pasiūlytume nakvynę keturiems asmenims. Jei jūs būsite dviese, kaina – 60 litų” .

Paklausta, koks šiuo metu svečių namų užimtumas, „Lelija 52“ savininkė sakė, kad šiuo metu apgyvendinimas tokiam metui – vidutinis: 30-40 procentų.

 „Su praėjusiais metais lyginti negaliu, nes dar truputį ankstoka tai daryti“, - sakė moteris.

 

Aš – studentas iš Jurbarko

 

Internete radęs skelbimą „Virbališkės kotedžai“, nieko nelaukdamas paskambinau. Atsiliepusi ponia Ona tuoj pat mane, beriantį savo prašymą „kaip žirnius“, nuleido ant žemės.

 „Pradėkime nuo to, ką ten veiksite, kokiam laikui norite būti ir  kiek ketinate mokėti?“, - nutraukė mane Ona.

Išdėsčiau, kad norėčiau apsigyventi bute vienas ir, žinoma, už kuo mažesnę kainą.

Ponia Ona įspėjo mane, jog viešbutyje gali nebūti šilto vandens, televizoriaus ir kitų patogumų. Manęs tai nė kiek neišgąsdino. Tik pajuokavau, jog studentams šaltas vanduo – vienas malonumas. Sulaukiau dar vieno jos  rūstaus įspėjimo.

 „Ką ten veiksite, gal paneles vesitės? Iškart įspėju, jei atsivesite dar vieną žmogų, kaina nuo 50 litų pakils iki 100, už visą savaitgalį“, - pareiškė ponia Ona.

 

Studentams nenuomoja

 

Dar kiti viešbučių direktoriai ir savininkai, nenorėję prisistatyti, sutartinai teigė: „Mes galime išnuomoti patalpas už  80 litų parai dviems asmenims“.

„Nesiderėkite, nes jau geriau kambarys stovi tuščias, negu leidžiame žmones pusvelčiui“, - kalbėjo nuomotojas.

Ieškodamas internete dėmesį kreipiau į skelbimus, skelbiančius  „Nuo 15 litų“ arba „ Kaina sutartinė“.

Atsiliepusi senyvo amžiaus moteris, prisistačiusi Anastazijos vardu, nuomojanti vieno kambario būtą netoli miesto centro, pirmiausia paklausė, kiek man metų (pirmas žmogus, manęs šito paklausęs).

Pasakius, jog aš dvidešimtmetis studentas, atsiprašė, pareiškusi, jog buto tokiems asmenims nenuomoja  ir padėjo ragelį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Žvelgiant į pilką, šabakštynais apaugusį sklypą netoli Klaipėdos plento, vos įvažiavus į Palangą, šiandien sunku patikėti, kad koks nors verslininkas ryžtųsi į jį investuoti dešimtis milijonų litų ir jau po kelių metų pastatyti sporto ir rekreacijos centrą – su olimpiniu baseinu, ledo arena ir žirgynu. Abejonių apnikti kurorto politikai, tvirtinant būsimo...


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Ką daryti, jei turi tik 100 litų ir neturi kur Palangoje prisiglausti, tik kuriame nors kurorto viešbutyje? Ar 100 litų Palangos viešbučiams yra daug ar mažai? Sezono metu, ko gero, daugelis viešbučių tik niekinamai numotų ranka į tokius pinigus. Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas papasakojo, kaip Palangos turizmo informacijos centre rugsėjo pabaigoje...


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius