Bibliotekoje vyko susitikimas su Rūta Oginskaite

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-26
Peržiūrėta
1258
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugsėjo 19 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rūta Oginskaite, knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ autore. Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimo tarpsnius, amatą ir kūrybą, tautos ir šeimos likimus.
Grigorijus Kanovičius – vienas žymiausių šalies rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, savo romanuose, apysakose ir apsakymuose įamžinęs Lietuvos žydų gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo, sukūręs savo tautos epą.
Jo meninė kūryba įvertinta reikšmingais apdovanojimais: 1988 m. jis tapo LTSR literatūros premijos laureatu, 1995 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinu, 1997 m. Izraelyje romanas „Žydų parkas“ pripažintas geriausiu metų romanu rusų kalba, 2008 m. romanas „Šėtono apžavai“ įtrauktas į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto literatūrologų komisijos renkamą kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką ir nominuotas Metų knygos rinkimuose, 2013 m. Metų knygos rinkimuose nominuotas romanas „Miestelio romansas“. 2014-aisiais m. G. Kanovičius už „humanitarinių vertybių sklaidą literatūroje ir už istorinės atminties jautrumą“ įvertinamas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Tų pačių metų vasarą už „Miestelio romansą“ įteikta Liudo Dovydėno literatūrinė premija. 2015 m. Prezidentūroje už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje rašytojas apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“.
Literatūrologė Rima Kasperionytė, tyrinėjanti litvakiškosios tapatybės raišką ir problemiškumą Grigorijaus Kanovičiaus kūryboje, pastebi: „Būtų paprasta sakyti, kad G. Kanovičius – autorius, jau gimęs neeilinio talento. Vis dėlto pirmiausia tai žmogus, kuris itin daug dirbo. Per beveik šešiasdešimt metų, nuo pirmosios knygos iki Nacionalinės kultūros ir meno premijos, G. Kanovičius bandė skirtingus žanrus, stengėsi atsižvelgti į visas kritikų išsakytas pastabas, taisyti tekstų trūkumus ir stiprinti privalumus. Didžiuliu kruopštumu ir produktyvumu jis pats save užaugino kaip rašytoją.“ (Kasperionytė, R. Kas yra Grigorijus Kanovičius. // Metai, nr. 5-6, p. 118)
Per susitikimą su skaitytojais Palangos viešojoje bibliotekoje rašytoja Rūta Oginskaitė papasakojo ne tik įspūdžius iš viešnagės Izraelyje pas Kanovičius, bet ir pasidalino knygos rengimo užkulisiais. Klausytojams buvo įdomu išgirsti nuoširdų ir jaukų autorės pasakojimą apie susitikimą su rašytoju ir jo žmona Olga. Autorė mielai atsakė į klausytojams kilusius klausimus, dalinosi ir savo, kaip kino kritikės, patirtimi.
Rūta Oginskaitė – žinoma Lietuvos žurnalistė, kino kritikė, dirbusi žurnalų „Kinas“, „Kultūros barai“, „Literatūra ir menas“ redakcijose, rengusi radijuje laidas apie teatrą, kiną, 1992 m. su Ramune Marcinkevičiūte įsteigusi ir redagavusi savaitraštį „7 meno dienos“, 1993 m. dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcijoje su kitais įsteigusi priedą „Mūzų malūnas“, kuriame rašė teatro apžvalgas, nuo 1996 m. dirbo priedo redaktore. Autorė taip pat yra parengusi biografinių knygų apie žinomas Lietuvos kultūros asmenybes: operos solistę Aleksandrą Staškevičiūtę, dainuojamosios poezijos pradininką Lietuvoje Vytautą Kernagį, dokumentininką Robertą Verbą. Rašytoja išdavė paslaptį, kad šiuo metu yra ruošiama knyga apie kino režisierių, scenaristą Arūną Žebriūną.
Susitikimą su autore inicijavo Palangos viešojoje bibliotekoje veikiančio Knygos skaitytojų klubo narė Neringa Danavičienė.
Knygos Skaitytojų klubas renkasi kas antrą mėnesį priešpaskutinį mėnesio ketvirtadienį. Per susitikimą aptariama šiuolaikinė literatūra. Sekantis susitikimas numatomas lapkričio 21 d. Skaitoma ir drauge aptariama knyga – Simone van der Vlugt „Nakties mėlis“.

Palangos miesto viešosios bibliotekos inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 14 d.(šeštadienį) 12.00 val. maloniai kviečiame į susitikimą su filosofu, poliglotu, afrikanistu, poetu ir keliautoju Gediminu Degėsiu Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga).


Rugsėjo 24 d. Palangos viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Inovatyvios technologijos bibliotekoje“ mokymų ciklas, kuriame dalyvavo bibliotekų darbuotojai iš Skuodo ir Palangos. 


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Inovatyvios technologijos bibliotekoje“. Nuo rugsėjo iki gruodžio mėn. bibliotekoje vyks inovatyvių mokymų ciklas.


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Bibliotekoje vyko susitikimas su Rūta Oginskaite

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 19 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rūta Oginskaite, knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ autore. Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus...


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Praėjusį penktadienį dvi valandas vykęs pirmasis susitikimas su „Litesko“ atstovais Palangos miesto savivaldybės derybininkus – vicemerą Rimantą Antaną Mikalkėną ar UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorių Artūrą Mažrimą – nuteikė viltingai: „Susidarė stiprus įspūdis, kad „Litesko“ gerai suvokia, jog pasibaigus sutarčiai su miestu...


Savaitgalį Palangoje vyko jaunimo ilgai lauktos ekstremalaus sporto varžybos „Karramba“, entuziastus ir žiūrovus džiuginusios net keletą dienų. Renginio metu Jūratės ir Kastyčio skvere entuziastai rungtyniavo riedlenčių, riedučių, BMX dviračių varžybose. J. Basanavičiaus gatvėje vyko gatvės gimnastų čempionatas, mažieji „Karramba“ ekstremalai galėjo sudalyvauti...


Renginiuose Tėvynei – ir tradicinė rūta

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas daugybe renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius