Elektroninės pajamų deklaracijos – patogiau ir greičiau

„Palangos tilto“ informacija, 2011-03-15
Peržiūrėta
1882
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Elektroninės pajamų deklaracijos – patogiau ir greičiau

Kovo 10 dieną Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Palangos skyriuje Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė bei Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis.

 

Būtent nuo šios dienos gyventojams, deklaruojantiems 2010 metų pajamas ir turtą, atnaujintoje elektroninio deklaravimo sistemoje yra suformuotos preliminariosios deklaracijos. Kaip pabrėžė G.Rimkienė, atnaujinta elektroninio deklaravimo sistema kur kas „draugiškesnė“ – patogesnė ir kur kas greičiau užpildoma. Nebereikia siųstis jokių programų ar šablonų – deklaracijas galima pildyti internete – „online“ būdu, o pildymą palengvina ir tai, jog nustatomos pildymo klaidos, nurodoma, ką ir kur taisyti. Tačiau išsaugant tarpinius pildymo rezultatus ir pildymą pratęsiant.

Atnaujinus elektroninio deklaravimo sistemą, teikiamus dokumentus galima pasirašyti elektroniniu parašu. Taip pat, jei reikia, pridėti papildomų dokumentų. Deklaravimo formos yra suskirstytos pagal mokesčių mokėtojo tipą: gyventojui iškart pateikiamos tik jo pildomos deklaracijos, o įmonės jau mato kitas deklaracijų formas, atskiroms mokesčių mokėtojų grupėms pateikiama personalizuota informacija.

Taipogi Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija priminė, jog pateikę deklaraciją gyventojai gali susigrąžinti dalį patirtų išlaidų, pavyzdžiui, už gyvybės draudimo, pensijų įmokas, už pirmas studijas, pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008-12-31 paimtą būsto kreditą. Tai jie gali padaryti tuo atveju, jei pajamos buvo apmokestintos 5 proc. tarifu. Kaip ir praėjusiais metais, gyventojams, pateikusiems elektroniniu būdu teisingas deklaracijas, permokas sieks grąžinti per kuo trumpesnį laiką, atsižvelgiant į įplaukas biudžetui, o permokos bus pradėtos grąžinti kovo pabaigoje. Gyventojai, pildydami popierines deklaracijas, permokų sulauks iki liepos 31 dienos.

Siekdama padėti mokesčių mokėtojams, kurių privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruoja, Valstybinė mokesčių inspekcija šiemet į preliminariąsias deklaracijas perkėlė dar daugiau duomenų – be informacijos apie gautas pajamas, patirtas išlaidas, už verslo liudijimus sumokėtas pajamų mokesčio sumas, mėnesių, kai gyventojas nedirbo ir nebuvo draustas, skaičiaus, preliminariose deklaracijose bus duomenys, reikalingi apskaičiuojant privalomojo sveikatos draudimo įmokas: „Sodros“ informacija apie išskaičiuotas PSD įmokas nuo sporto, atlikėjų veiklos (autorinių atlyginimų); Valstybinės ligonių kasos duomenys apie draustumą PSD asmenų, užsiregistravusių gyvenamosios vietos darbo biržoje, taip pat asmenų, teisės aktų nustatyta tvarka pripažintų neįgaliaisiais, ir kt.

Kaip papasakojo vyriausioji specialistė D.Barkienė, pasikeitus įstatymams iš individualios veiklos gautos pajamos nuo 2010 metų yra apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą; 15 proc. pajamų mokesčiu apmokestinamos tik iš laisvųjų profesijų veiklos gautos pajamos. Laisvajai profesijai priskiriama advokato, notaro, antstolio, jų padėjėjų, konsultantų teisės klausimais, apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų ar mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, gydytojo, psichologo, žurnalisto ir panaši veikla.

Taip pat Klaipėdos AVMI priminė, kad gyventojai, savarankiškai nusprendę skirti paramą iki 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, prašymus turi pateikti iki gegužės 2 dienos. Mokesčių inspekcija prašymus skirti 2 proc. paramą rekomenduoja teikti patogesniu – elektroniniu – būdu, juos taip pat asmeniškai galima pristatyti į teritorinę mokesčių inspekciją ar atsiųsti paštu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, šiomis dienomis per  Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sulauks priminimų. 


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sutarta su posėdyje dalyvavusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka, kad nuo kitų metų šalies savivaldybėms teks 70 procentų savivaldybėje surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Iki šiol proporcija buvo 50 ir 50 procentų.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketvirtadienį paskelbė pajamų deklaravimo startą. Elektroninėje deklaravimo sistemoje jau pateiktos suformuotos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos. Gyventojai, kurių deklaracijos tikslios, jas gali pateikti akimirksniu. O kai kurie šia galimybe pasinaudojo jau pirmąją deklaravimo dieną.Apie deklaravimo naujoves ir kitus niuansus papasakojo...


2016 m. kovo 15 d. visoje Lietuvoje startavo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas (GMP). Apie deklaravimo naujoves pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova bei vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.


Nuo trečiadienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra parengtos preliminarios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Dera pabrėžti, jog elektroninio deklaravimo sistema gyvuoja jau 10 metų, o per šį laiką ja pasinaudojančių asmenų procentas šalyje išaugo nuo 6,2 proc....


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Nuo antradienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra suformuota 1,5 mln. preliminarių gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Pernai jų buvo 920 tūkst. Palangiškiams primenama, kad šiemet daugiau miestiečių įgijo prievolę deklaruoti pajamas, reikės patiekti pažymas apie sudarytus sandorius grynaisiais, esama ir daugiau...


Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo kredito įstaigų tarybų, valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo, skleidėjo tarybų, valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausi redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai.


Elektroninės pajamų deklaracijos – patogiau ir greičiau

„Palangos tilto“ informacija, 2011 03 15 | Rubrika: Miestas

Kovo 10 dieną Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Palangos skyriuje Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė bei Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis.


Gyventojų pajamų ir turto deklaravimo naujovės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija ir vietos mokesčių administratorius – Palangos skyrius spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė, Palangos skyriaus vedėja Aldona Kaminskienė, Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius