Gintarinių dirbinių populiarumas blėsta, rusai gelbsti verslą

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-08
Peržiūrėta
1048
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintarinių dirbinių populiarumas blėsta, rusai gelbsti verslą

Visokiausi niekučiai, pradedant statulėlėmis, baigiant tūkstančio litų vertės gintariniais karoliais, derybos dėl kelių centų, vagystės. J.Basanavičiaus gatvėje ar šalia jos prekiaujantiems smulkiesiems verslininkams tai yra įprasta rutina. Šiems žmonėms nebaisus joks lietus ar uraganas. Suvenyrų pardavinėjimas jiems dažniausiai yra vienintelis pajamų šaltinis.

 

Tendencijos kasmet panašios

 

Jauna suvenyrų pardavėja Monika Baltmiškytė, dirbanti šalia J.Basanavičiaus gatvės, sutiko „Palangos tiltui“ suteikti informacijos apie šių metų suvenyrų tendencijas. „Pirkėjai  šiais metais itin įnoringi. Sunku jiems įtikti. Dažniausiai jie tik apžiūri visus suvenyrus ir eina toliau. Gal ir norėtųsi juos pasiųsti toli, tačiau susivaldau – juk jie mano klientai“, - pasakojo M. Baltmiškytė. Kita už prekystalio sėdinti mergina, prisistačiusi Aiste,  kolegei pritarė: „Dažniausiai pirkėjai tik pasižvalgo ir nueina iš kur atėję...“

Anot merginos, tie, kurie perka, dažniausiai perka vaikiškus žaislus bei suvenyrus. Gintariniai dirbiniai? „Šiemet į gintarinius papuošalus žmonės kreipia kiek mažiau dėmesio. O jei ir perka, tai juos perka moterys. Vyrų tokio tipo papuošalai nevilioja“, - pasakojo Aistė. Ji, kaip ir kiti prekiautojai suvenyrais, teigė, kad jų išsigelbėjimas yra rusakalbiai turistai. „Jie gelbsti mūsų verslą“, - sakė mergina.

Visi iki vieno sutikti suvenyrų pardavėjai tikino, jog dažniausiai užsukantys  pirkėjai būna būtent rusakalbiai. Tuo teko įsitikinti savo akimis. Staiga pradėjus lyti, teko slėptis po stogeliu, šalia suvenyrais nukrautų staliukų. Galėjau savo akimis įsitikinti, jog pagrindiniai pirkėjai išties yra kitataučiai. Kai kurie atrodė net ne rusai, o dėl savo siaurų akių atvykėliai iš pietų.

Rusai dažniausiai net nesidera, o lietuviai pasiruošę pakovoti dėl kiekvieno sudilusio cento. „Nesenai žmogus kažką pirko už vieną litą ir dar išdrįso paklausti: „Gal nuolaidą suteiksite?“ Tai jau juokinga“, - pasakojo kita suvenyrų pardavėja Giedrė Leksiutė.

 

Perka ir gintarus

 

Pajūris garsėja savo gintariniais dirbiniais, kurie jau nuo seno yra itin populiarūs tarp turistų. Panašu, kad taip buvo anksčiau. Šiemet, pardavėjų teigimu, susidomėjimas gintaru kiek mažesnis nei įprastai. Atvykėliai mieliau žvalgosi  į paprastus pigius niekučius. Tik moterys  ir labiau pasiturintys asmenys renkasi gintarinius papuošalus. Moterys, pastebėjo pardavėjos,  labiau renkasi gintarines apyrankes ar vėrinius, o vyrai – gintarinius raktų pakabukus. Taip pat šiemet paklausą turi ir  įvairūs gintariniai niekučiai, kuriuos dažniausiai perka turistai.

Rimantė Drungilaitė apie pirkėjus sakė: „Dažniausiai visiems rūpi tik kaina, beveik visada pirkėjai derisi“.

 

Vagystė – iš po nosies

 

Suvenyrų vagystės – dažnas reiškinys suvenyrų prekeivių prekystaliuose. M. Baltmiškytė  sakė: „Spjaunu per kairį petį, tačiau vagysčių dar nepasitaikė“. Tačiau G. Leksiutė pasakojo,  kaip trys vyrai, atėję prie jos stalo, pradėjo vienas po kito kilnoti ir matuotis daiktus. Galop paliko ant stalo „bardaką“, kurį sutvarkiusi pastebėjo, jog nebėra vienų karolių. „Teko vagis vytis kone iki J.Basanavičiaus gatvės vidurio“ - su šypsena prisiminė mergina.  „Po šio įvykio papuošalus pririšome“, - pridūrė ji.

R. Drungilaitė, būsima antrakursė, vasarą pardavinėjanti suvenyrus, sakė, kad brangiausias daiktas jos prekyvietėje yra 1060 litus kainuojantys karoliai. Mergina net nelaiko jų ant prekystalio. „Kai matau, kad pirkėjas yra rimtas, išraukiu iš krepšio ir juos“, - prisipažino mergina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas pagrįstai išteisino menininko seserį ir jos draugą, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl menininko paveikslų ir skulptūrų vagystės.  Moteris ir jos draugas buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, moteriai turint priėjimą prie mirusio brolio turto, iš jo dirbtuvių ir buto Palangoje...


Praėjusiais metais VMI sulaukė per 980 tūkst. pajamų deklaracijų (už 2013 metus), gyventojai deklaravo sumokėti 214 mln. litų GPM bei susigrąžinti 225 mln. litų, taip pat mokesčių mokėtojai nurodė turį sumokėti beveik 18 mln. litų bei paprašė susigrąžinti 2,6 mln. litų per daug sumokėtų privalomojo sveikatos draudimo įmokų.


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Vasarą rankomis trina ne tik prekybininkai, bet ir dviračių nuomotojai. Anot jų, žmonės itin aktyviai leidžia laisvalaikį, negailėdami pinigų pramogoms bei pasivažinėjimams dviračiu ar velomobiliu. O dviračius dažniausiai nuomojasi užsieniečiai, ypač rusai.


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Visokiausi niekučiai, pradedant statulėlėmis, baigiant tūkstančio litų vertės gintariniais karoliais, derybos dėl kelių centų, vagystės. J.Basanavičiaus gatvėje ar šalia jos prekiaujantiems smulkiesiems verslininkams tai yra įprasta rutina. Šiems žmonėms nebaisus joks lietus ar uraganas. Suvenyrų pardavinėjimas jiems dažniausiai yra vienintelis pajamų šaltinis.


Pliažo tinkliniui nebaisus joks oras

Alfredas PUMPULIS, 2011 07 24 | Rubrika: Sportas

Šių metų liepos 22-24 dienomis Palangoje prie jūros tilto vyko tarptautinis vyrų pliažo tinklinio turnyras  „Palangos Taurė 2011”.  Nors žiūrovų susirinko ne itin gausiai, iš visos Lietuvos bei Latvijos sugūžėję geriausi tinklinio meistrai aikštelėje demonstravo vienas už kitą įdomesnius šuolius ir atakas.


Valdančiųjų smūgis smulkiesiems verslininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Šį ketvirtadienį kurorto politikai tvirtins naująją paplūdimių tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą. Pastaroji parengta motyvuojant tuo, kad vietoj buvusių palapinių, paplūdimiuose atsirastų nesudėtingi laikini statiniai. Taip pat išskirtos zonos aktyviam sportui ir renginiams. Verslininkas, laimėjęs konkurse viešąją vietą, privalės sumokėti ne tik vietinę rinkliavą, bet ir pagal...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Smulkiesiems verslininkams – didesni mokesčiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdžia pritarė pateiktiems verslo liudijimų, kurie bus išduodami kitais metais, tarifams. Naujasis minimalus fiksuoto mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebus mažesnis kaip 1440 litų. Vadinasi, nuo kitų metų visiems smulkiesiems kurorto verslininkams – kirpėjoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius