Kovo 11-osios bėgime iki Prezidento ąžuolo dalyvavo 350 gimnazistų

Palangos tiltas, 2012-03-12
Peržiūrėta
1432
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kovo 11-osios bėgime iki Prezidento ąžuolo dalyvavo 350 gimnazistų

 Jūratė RIEPŠAITĖ,Palangos senoji gimnazija,Moksleivių klubo Jaunųjų žurnalistų būrelio narė

Jau septintus metus Palangos senojoje gimnazijoje vyko šventinis bėgimas, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Visi norintys galėjo pamėginti įveikti distanciją nuo Palangos senosios gimnazijos iki Prezidento ąžuolo Birutės parke. Bėgimas tapo švente visiems: vieni bėgo, kiti sveikino sugrįžusius gimnazistus, dar kiti pilstė arbatą, registravo sugrįžusiuosius.

Kovo 11-osios paminėjimas gimnazijoje prasidėjo visiems susirinkusiesiems sugiedojus „Tautinę giesmę”. Keletas gimnazistų, norinčių pažymėti vienybę, giedodami Lietuvos valstybės himną, laikė vienas kitam rankas prie širdies.

Po „Tautiškos giesmės” į mokinius kreipėsi gimnazijos pavaduotoja ugdymo reikalams Jolita Vaičiulienė: „Mieli mokiniai, sveikinu jus su Lietuvos Nepriklausomybės gimtadieniu. Jeigu žmogus švenčia valstybinę šventę ir ją suvokia – jis yra brandi asmenybė, bet jei švęsdamas valstybinę šventę jis dar ir sportuoja – reiškia žmogus yra brandus ir siela, ir kūnu. Gero jums bėgimo, gero vėjo bėgant. Sėkmės”.

Skambant M. Mikutavičiaus dainai „Ar mylit ją jūs”, gimnazistai išskubėjo prie Prezidento ąžuolo. Tačiau ne visi. Mokykloje pasiliko keletas mokytojų, mokinių, taip pat valgyklos darbuotojos. Gimnazijoje pasilikusieji, pasišnekučiuodami, su šypsena ir gera nuotaika, laukė sugrįžtančiųjų, kuriuos jie vėliau sveikino garsiais plojimais.


 Stebinantys greitumu

Gimnazistų greitumas nustebino visus laukiančiuosius. Pirmieji gimnazistai atbėgo per dvidešimt minučių. Greičiausias iš vaikinų, dalyvavusių šventiniame bėgime, buvo Rokas Kryževičius iš III g gimnazijos klasės, antrasis atbėgo Jonas Simutis iš II a klasės, trečiasis – Martynas Bušma iš III e klasės.

Nuo jų neatsiliko ir merginos. Pirmoji iš gimnazisčių atbėgo – Sandra Diovkšaitė iš III d klasės, antroji Greta Piekutė iš III a, trečioji – Ernesta Tranizaitė iš III c klasės.

Laimėtojai buvo apdovanoti prizais. Pirmųjų vietų nugalėtojai laimėjo vardinius rašiklius, taip pat raktų pakabukus. Antrųjų ir trečiųjų vietų nugalėtojams mokytoja D. Rakauskienė įteikė vardinius pieštukus.

Bėgusieji gimnazistai braukė nuo savęs prakaito lašelius. Jų veiduose matėsi nuovargis, tačiau spindinčios akys ir tvyranti šventės dvasia nustelbė nuovargį.

Gimnazistas Rokas Kryževičius prisipažino, jog šiame tradiciniame bėgime dalyvavo pirmą kartą. Šventiniame bėgime dalyvauti jį paskatino mokytojai.

Vienuoliktokė Sandra Diovkšaitė kroso bėgime dalyvavo ne pirmą kartą, tačiau prizinę – pirmąją vietą, jai pavyko iškovoti tik šias metais.

„Laimėti nesitikėjau. Dalyvavau šventiniame bėgime, norėdama išbandyti savo jėgas”, – pasakojo gimnazistė.

Pakilią šventinę nuotaiką kėlė skambanti muzika, geras pavasariškas oras, mokytojų padėkos žodžiai.

Sugrįžę iš kroso, dalyviai mokyklos valgykloje buvo vaišinami karšta arbata.

 

Daugiau dalyvių

Šventės pabaigoje kūno kultūros mokytoja Dalia Rakauskienė pranešė, jog bėgime prie Prezidento ąžuolo dalyvavo apie 350 gimnazistų.

„Mano nuomone, šių metų kovo 11-osios minėjimas susilaukė daugiau dalyvių negu ankstesniais metais. Žinoma, bėgo ne visi. Tačiau tie, kurie ėjo pėsčiomis, taip pat sportavo – juk jų ėjimą galėtume pavadinti sparčiuoju ėjimu. Manau, šiais metais šventinė akcija tikrai pavyko”, – įspūdžiais dalinosi D. Rakauskienė.

Mokytoja, paklausta, kodėl, jos nuomone, šiais metais buvo toks didelis dalyvių skaičius, atsakė: „Tiksliai negalėčiau įvardinti vienos priežasties. Galbūt padėjo šviečianti saulė, skambėjusi muzika, aktyvus mokytojų dalyvavimas, ėjimas kartu. Galbūt bėgant metams ir patys vaikai tapo sąmoningesni, pradedantys labiau suprasti kovo 11-osios reikšmę. Žinoma, gerą nuotaiką didino Moters dienos šventė, kurios proga Jaunimo organizacijos „Darbas“ vaikinai visas sugrįžusias merginas ir moteris sveikino, dovanodami išlankstytas raudonas tulpes“.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 22 dieną jau 23-ąjį rudenį Palangos senojoje gimnazijoje vyko Žemaitijos regiono jaunųjų poetų šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, šiemet skirta poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms, „Palangos tiltui“ rašo Paulina Stalioraitytė, Palangos senosios gimnazijos  IIIB klasė.


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Dovana Lietuvai – žygis iki Prezidento ąžuolo

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet sveikiname Lietuvą su gimtadieniu jau 14 kartą ir dovanojame spartųjį žygį iki Prezidento ąžuolo. Nei lietus, nei vėjas nesutrukdė Palangos senosios gimnazijos I ir II klasių mokiniams dalyvauti sveikatingumo renginyje. Per 200 mokinių bėgo, ėjo, važiavo riedlentėmis, dviračiais link tikslo. Mokytojas Egidijus Kukta juos pasitiko prie Birutės kalno.


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


1921-ųjų kovo 30-oji ne visiems buvo šventė…

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 27 | Rubrika: Miestas

1921-aisiais kovo 30 dieną Palangos kraštą prijungus prie Lietuvos ir nubrėžus naują mūsų valstybės ir Latvijos sieną, šiuo istorijos posūkiu džiaugėsi ne visi. Jeigu Lietuvai ir Palangai tai buvo šventė, Šventosios gyventojai džiaugsmo nepatyrė. Dar ir dabar čia gyvenantys latvių palikuonys pamena tėvų ir senelių pasakojimus, kaip buvo išskirtos...


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


Kol vieni suko galvas prie egzamino, kiti liejo prakaitą

Palangos senosios gimnazijos inf, 2013 06 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Pirmadienį visos Lietuvos ir Palangos senosios gimnazijos abiturientai laikė lietuvių kalbos egzaminą.


Jau septintus metus Palangos senojoje gimnazijoje vyko šventinis bėgimas, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Visi norintys galėjo pamėginti įveikti distanciją nuo Palangos senosios gimnazijos iki Prezidento ąžuolo Birutės parke. Bėgimas tapo švente visiems: vieni bėgo, kiti sveikino sugrįžusius gimnazistus, dar kiti pilstė arbatą, registravo sugrįžusiuosius.


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius