Mintys paraštėse (2011-04-27)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-04-26
Peržiūrėta
1401
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-04-27)

Jau beveik metus važinėju dirbti iš Klaipėdos į Palangą, „Palangos tiltą“. Po kažkurios audros, įvažiuojant į miestą, pievelėje Ganyklų ir Kretingos gatvės sankryžoje, ilgus mėnesius dūlėjo išverstas reklamos stendas.

 

Ar jis niekada akių nebadė kurorto komunalininkams ar pačiam buvusiam Palangos merui? Sunku būtų tuo patikėti – juk ne apie margaspalvį saldainių popieriuką kalbu.

Naujasis miesto vadovas Šarūnas Vaitkus iškart parodė, kad būsiąs rūpestingas miesto vadovas – pastebėjęs minėtą stendą, kaip ir „neoficialų“ šiukšlyną Ganyklų gatvėje, stvėrė telefoną ir įsakmiai paprašė komunalininko vado pasirūpinti, kad viskas būtų sutvarkyta.

Kartoti prašymo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Konstantinui Skierui nereikėjo – viskas buvo iškuopta.

Ko gero, komunalinio direktorių labiau per galvą skatins verstis ir kita aplinkybė – savivaldybei perėmus komunalinio akcijas, jo direktoriaus kėdę bus galima kur kas lengviau „įsiūbuoti“. Neabejoju, tai puikiai supranta ir pats K. Skierus.

Sutapimas ar ne, bet išrinkus naują merą šio mėnesio viduryje, komunalininkai, paprastai gatvių duobių lopymo ir „zebrų“ perdažymo darbus pradedantys jau kovą, suspirgo „įsiteikti“ naujam merui – darbai ėmė virti iškart po mero išrinkimo.

Miesto vaikų aikštelės, metų metais nematę komunalininkų dažų teptuko ar obliaus, šiemet, iki gegužės 15-osios, pirmą kartą  nušvis naujomis spalvomis.

Malonūs „sutapimai“, ar ne? O gal, kaip sako liaudies patarlė, nauja šluota geriau šluoja – Š. Vaitkus turi vykdyti rinkėjams duotus rinkimų pažadus ir, žinoma, įrodyti koalicijos partneriams, kad geba dirbti.

Š. Vaitkus jau pasipustė padus – vakar jis su savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene net su vėju pralėkė ministerijas ir Seimą sostinėje, pavakare  stabtelėjo ir Kaune – susitiko su bendrovės, statysiančios kurorte sporto salę, vadovais.

Vakar Š. Vaitkus susitiko ir kvietimą atvykti į Palangos sezono atidarymo šventę įteikė Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, kuri pažadėjo atvykti. Jos, be kita ko, bus paprašyta perkirpti Palangos tilto atidarymo juostelę.

Mieste, kur rekonstrukcijų pabaigtuvės, dažnai vėluoja, tilto atidarymas numatytu laiku – puiki naujiena.

Vakar meras Susisiekimo ministerijoje susitiko su ministru Eligijumi Masiuliu, su kuriuo buvo aptarta Palangos aplinkkelio statyba. Ministras pažadėjo ją įtraukti į valstybės remiamų objektų sąrašą. Buvo užsiminta ir dėl ministerijos paramos Jūratės gatvės rekonstrukcijai.

Beje,  E. Masiulis taip pat pažadėjo atvykti į kurorto sezono atidarymo šventę.

Vakar Palangos vadovas su administracijos direktore apsilankė ir Ūkio ministerijoje, nuo kurios vadovų palankumo priklauso, ar Palangą pasieks europinė parama dviems svarbiems projektams – kempingo Nemirsetoje įrengimui ir Botanikos parko istorinės dalies rekonstrukcijos ir pritaikymo viešosioms reikmėms II-ojo etapo finansavimui.

Š. Vaitkus sakė, kad iš ministro Rimanto Žyliaus vakar sulaukęs „daug pozityvių ženklų“. Ministerijos sprendimas dėl finansavimo Palangos projektams paaiškės gegužės viduryje.

Š. Vaitkus  apsilankė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, kur su ministro patarėju aptarė Palangos senelių globos namų rekonstrukcijos finansavimo galimybę.

Vakar Palangos meras spėjo susitikti ir su Vidaus reikalų ministru R. Palaičiu, kurį taip pat pakvietė atvykti į kurorto sezono atidarymo šventę.

Jeigu visi kviesti svečiai atvyks, ko gero, Palanga bus seniai regėjusi tiek aukščiausių valstybės pareigūnų vieną dieną.

Mero startas – įspūdingas, veržlus ir daug žadantis. Bet ditirambų jis neišgirs tol, kol kurorto verslas ir gyventojai nepajus apčiuopiamų rezultatų savo gyvenimuose.

Be to, privalu atsiminti, mero laukia ne trumputė sprinto distancija, o maratonas. Jį bėgant reikia daug daugiau ištvermės ir pasiruošimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui apie dviračio ar dviračių vagystes vertingos informacijos. Kaip trečiadienį (rugpjūčio 19 d.) „Palangos tiltui“ sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus...


Trečiadienio rytą Žvejų ir Vytauto gatvėje įvyko avarija. Iš Žvejų gatvės pagrindinę Vytauto gatvę kirtęs automobilis Hunday Getz, vairuojamas palangiškės, nepraleido Vytauto gatve važiavusio Klaipėdos UAB „Adrijus“ vairuotojo vairuojamo Citroen Berlingo. Abu vairuotojai atsipirko išgąsčiu. Moterį nuo didesnių sužalojimų apsaugojo smūgio metu...


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011 07 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.


Mintys paraštėse (2011-07-08)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 07 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Mindaugo karūnavimo dieną Palangoje vyko du vienas su kito nieko bendro neturintys renginiai – „Mis Lietuva“ rinkimai vasaros estradoje ir, minint valstybės dieną, Lietuvos himno giedojimas ant Birutės kalno.


Mintys paraštėse (2011-05-24)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 05 23 | Rubrika: Miestas

Ar Rusijos turtuoliai, galintys lengva ranka atseikėti beveik vieną tūkstantį eurų už nakvynę Palangos „Auskoje“, atvyks į Palangą nuosavais lėktuvais ar kelsis trečią valandą nakties, kad spėtų į Domodedavo aerouostą skrydžiui į Palangą, kurioje jie nusileis dar prieš septynias?


Mintys paraštėse (2011-04-27)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 26 | Rubrika: Miestas

Jau beveik metus važinėju dirbti iš Klaipėdos į Palangą, „Palangos tiltą“. Po kažkurios audros, įvažiuojant į miestą, pievelėje Ganyklų ir Kretingos gatvės sankryžoje, ilgus mėnesius dūlėjo išverstas reklamos stendas.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 15 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 24 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius