Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011-07-12
Peržiūrėta
626
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-07-12)

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.

 

Artėjant naujosios valdžios šimtui dienų atkarpai apie jas merui, žinoma, jau primena ir primins žiniasklaidininkai.

Aišku, turint omenyje, kad kadenciją sudaro beveik pusantro tūkstančio dienų, tas šimtas dienų tėra mažytė atkarpa, bet, neabejotinai, itin svarbi, nes pagal ją galima spręsti apie naujojo savivaldybės valdžios laivo ir jo kapitono - mero - kryptį, greitį ir laivo ypatybes.

Kaip žurnalistas – ketvirtos valdžios atstovas – linkęs visada šykščiai dalinti komplimentus – juolab valdžiai, bet vis dar naujojo miesto mero ryžtingumas, jaunatviška energija, gebėjimas spręsti miesto problemas nuteikia labai gerai.

Dar daugiau: po buvusios miesto valdžios laivelio talžymo ir blaškymosi, regis, naujos valdžios laivas yra toks veržlus, jo kapitonas toks sumanus, kad net paprastai ant valdžios burbančius miestelėnus apėmė euforija.

Išties, žvelgiant per pirmuosius tris mėnesius nuveiktus darbus, neapsiverčia liežuvis kritikuoti valdančiosios koalicijos ir mero Š. Vaitkaus. Padaryta daug: po vizitų į Vilnių gauti trys milijonai litų antram Botanikos parko renovacijos etapui, kurio nebuvo tarp valstybės iš anksto numatytų prioritetinių darbų, gauti keturi milijonai litų kempingo Nemirsetoje įrengimui, tvarkomas „bamo“ gyvenamasis rajonas, įrengti fontanai Rąžės upelyje, „džiazuojanti“ S. Dariaus ir S. Girėno gatvė, rengiamas techninis projektas vaikų  parkui, į naują lygį kilstelėti kurhauzo piktžaizdės, olandų atrakcionų, savavališkų statybų klausimai, daugiafunkcinės sporto salės klausimai.

Žvelgiant plačiau į valdžios sprendimus, ko gero, ryškėja ir aiškesnis jos laivo kursas. Sprendžiant pagal tai, kad mero Š. Vaitkaus darbotvarkėje vaikų parko įrengimui skiriamas padidintas dėmesys, kad tvarkomas gyvenamasis rajonas, kuriame gyvena daug darbingo amžiaus šeimų, kad mero planuose, net ir po miesto verslininkų priešinimosi, kirba idėja uždrausti prekybą alkoholiu J. Basanavičiaus gatvėje po vidurnakčio, kad meras yra kurorto konservatorių partijos skyriaus pirmininkas, nuolat pabrėžiantis šeimos reikalus, galima teigti, kad meras sieks paversti Palangą šeimos kurortu pirmiausia.

Bet akivaizdu, kad jeigu iki šiol visos mero iniciatyvos susilaukė miesto verslininkų pritarimo, bet koks sumanymas riboti alkoholio prekybos laiką kurorte, vėliau galbūt ir didelius jaunimo renginius-koncertus (kuriuose taip pat liejasi alkoholio upės), neabejotinai, susilauks ir miesto verslininkų, ir koalicijos liberalų pasipriešinimo. Vargu, ar diplomatiškas meras eitų į konfrontaciją.

Į šeimas orientuoto kurorto idėja yra patraukli ir novatoriška, bet akivaizdu, kad jos reikės siekti ne vienus ir ne ketverius metus.

Daugiafunkcinės sporto salės statyba – dar vienas išskirtinis klausimas mero darbotvarkėje, signalizuoja, kad Š. Vaitkus pasiryžęs įgyvendinti tai, kas nepavyko V. Stalmokui ir visiems kitiems merams, - padaryti Palangą nuolatine aukščiausio lygio rinktinių treniruočių ir rekreacijos baze. Turint šalia jūrą ir modernią salę, akivaizdu, atimtumėme svarbų kąsnį iš savo konkurento, Druskininkų.

Bet, svarbiausia, Š. Vaitkaus politiką visi galės geriausiai įvertinti rudenį, kai bus aišku, kaip meras susidoros su „Litesko“ apetitu kelti šilumos kainas ir miesto biudžetu. Jei jame atsirastų „skylių“ dėl didesnių nei numatyta išlaidų (papildomas komunalinio ūkio finansavimas, daugiau techninių projektų rengimas, mokestinės lengvatos verslininkams, etc.),  tai būtų didžiausias visų giriamo mero iššūkis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimo dalyvių laukė staigmena – čia oficialiai paskelbti portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų rezultatai. Tačiau Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro salėje susirinkusiems Lietuvos merams portalo Alfa.lt ir žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius paskelbė ne vieną, o dvi pavardes: Metų meru tituluojamas...


86-erių metų palangiškis pensininkas Jonas Karašauskas jau tris mėnesius iš savo 347 eurų pensijos negauna nė cento. Garbaus amžiaus senjorą kaip erkės aplipo net penki antstoliai, kurių kiekvienas pagal teismo vykdomąsias bylas vis nurėžia po pensijos dalį, kol jos nebelieka. Senolis kreipėsi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir šalies prezidentę Dalią...


  Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas...


Mintys paraštėse (2011-07-12)

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2011 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Poryt miesto meras Šarūnas Vaitkus, ko gero, prisimins, kad lygiai prieš tris mėnesius jis buvo išrinktas Palangos meru.


Mintys paraštėse (2011-05-24)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 05 24 | Rubrika: Miestas

Ar Rusijos turtuoliai, galintys lengva ranka atseikėti beveik vieną tūkstantį eurų už nakvynę Palangos „Auskoje“, atvyks į Palangą nuosavais lėktuvais ar kelsis trečią valandą nakties, kad spėtų į Domodedavo aerouostą skrydžiui į Palangą, kurioje jie nusileis dar prieš septynias?


Mintys paraštėse (2011-04-27)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 27 | Rubrika: Miestas

Jau beveik metus važinėju dirbti iš Klaipėdos į Palangą, „Palangos tiltą“. Po kažkurios audros, įvažiuojant į miestą, pievelėje Ganyklų ir Kretingos gatvės sankryžoje, ilgus mėnesius dūlėjo išverstas reklamos stendas.


Mintys paraštėse (2011-04-06)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 06 | Rubrika: Miestas

Kai dėl klimato atšilimo rypauja pasaulio gamtosaugininkai, Palangos verslininkai, ko gero, galėtų tyliai patrinti rankomis ir, tarsi pagonys melsdamiesi saulei, maldauti dar daugiau karščio.


Mintys paraštėse (2011-03-30)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 30 | Rubrika: Miestas

Kol ginčijamės, koks turėtų būti Palangos paplūdimys, ar verta Europos Sąjungos lėšomis maitinti smėliu nė dvejų kilometrų nesiekiančią paplūdimio atkarpą, ko gero, net minties krašteliu nesusimąstome apie Palangos kurortą tykančius globalius pavojus.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 16 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Palangos meras dažniau sės ant dviračio, kai taps Amsterdamo meru

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 09 27 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, tarptautinę dieną be automobilio, Lietuvoje minėjo daugelis šalies savivaldybių - kvietė gyventojus nesinaudoti tą dieną savo automobiliu, o vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Bet didžioji dauguma Palangos valdininkų su meru V. Stalmoku priekyje tądien neatsisakė automobilio patogumų. Kas, jeigu ne savivaldybės vadovai savo asmeniniu pavyzdžiu, turėtų kurti Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius