Mintys paraštėse (2011-06-21)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-06-21
Peržiūrėta
692
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-06-21)

Paprastai tikrąją sezono pradžią Palangoje skelbia Joninės, bet šiais metais sezono pradžią Palangoje paskelbė kurorto valdžios keikiami olandai.

 

Per savaitgalį sumontuotas apžvalgos ratas (beje, šiais metais jis labiau priartėjo prie J. Basanavičiaus gatvės) vakar jau sukosi.

Šių eilučių autorius stebėjo ir vienus pirmųjų jo lankytojų –įkaušusių žaliūkų ketveriukę, kuri, ratui pradėjus kelionę, kvykė, žviegė, skraidino kelių šimtų metrų spinduliu keliolikos aukštų keiksmažodžius.

Ar ne tokie atrakcionų J. Basanavičiaus gatvėje „lankytojai“ yra jų „firminis“ ženklas?

Akivaizdu, kad penktus metus Palangoje pramogų verslu besiverčiantys olandai bizniu pagrindinėje kurorto promenadoje nesiskundžia – į akį šiemet krenta didesnė atrakcionų gausa, jie dar labiau priartėjo prie J. Basanavičiaus gatvės.

Tiesą pasakius, vakar prie jų pasigedau ne tik daugiau žmonių (ach, tikrojo šurmulio Palanga susilauks po Joninių), bet ir savivaldybės vicemero Sauliaus Simės, Palangos komisariato viršininko Alvydo Katkausko ir nors kelių policijos pareigūnų su policijos įspėjančia juosta „STOP“.

Būtent ja vicemeras S. Simė žadėjo su policijos pareigūnų pagalba apjuosti visus priėjimus prie olandų atrakcionų, kai tik šie pradėsią suktis.

 Deja, vicemero viešas pažadas, duotas per susitikimą su olandams žemės sklypą išnuomavusiais Kauno kunigų seminarijos dvasininkais, kol kas nevirto kūnu.

Ar miesto valdžios drąsa staiga išgaravo? O gal nauji valdininkai specialiai šiemet garsiau parėkavo – girdite, kaip mes „dirbame“?

Kol kas nėra jokio pagrindo netikėti miesto mero Šarūno Vaitkaus nuoširdumu ir pasiryžimu, kurį jis rodo kiekviena proga, kai kalba pakrypsta apie viešus miesto skaudulius – savavališkas statybas, tokius netinkamus kurorto akcentus kaip prekyba skudurais J. Basanavičiaus gatvėje ar olandų atrakcionai.

Akivaizdu, kad naujoji miesto valdžia  bando įsikąsti į tokias miesto žaizdas kaip piktas šuo – kurortą per kelis naujos valdžios valdymo mėnesius aplankė ir iš arti miesto problemas pamatė Kultūros paveldo departamento, Valstybinio teritorijų planavimo ir statybų priežiūros inspekcijos vadovai. Kaip žinia, buvo atvykęs į kurortą pats premjeras A. Kubilius, Seimo pirmininkė I. Degutienė.

Visai netrukus, liepos 12-ąją Palangoje įvyks Vyriausybės išvažiuojamasis posėdis Palangos problemoms spręsti.

Bet ar ir piktas šuo, patampęs nedraugus už klešnių, neatsitrauks tik urgzdamas?

Šie vizitai į Palangą per kelis mėnesius – įspūdingi, bet, neabejoju, palangiškiai ir miesto svečiai numos į juos, kaip ir miesto, ir šalies valdžią,  ranka, jeigu neišvys konkrečių tokių apsilankymų vaisių. Tokius vizitus į Palangą seka ir šiandien savivaldybės potvarkių ir šalies įstatymų nepaisantys kurorto verslininkai, taip pat ir olandai, kurių interesams atstovauja palangiškė advokatė.

Akivaizdu, jeigu visų „nelegalų“ Palangoje ir ypač jos pagrindinėje gatvėje nesutramdys gausūs aukščiausi valstybės pareigūnai čia, Palangoje, pasitikėjimui teisingumu valstybėje bus suduotas dar vienas smūgis.

Nereikia nė sakyti, konkrečių sprendimų besitikintys susilaukti palangiškiai, bet nuvilti ne tik savo vietinės valdžios pažadų, bet ir šalies valdžios bejėgiškumo, tai tikrai neužmirš.

Tai kas ką įveiks: mes – olandus ar jie – mus?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Nuo trečiadienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra parengtos preliminarios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Dera pabrėžti, jog elektroninio deklaravimo sistema gyvuoja jau 10 metų, o per šį laiką ja pasinaudojančių asmenų procentas šalyje išaugo nuo 6,2 proc....


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Mintys paraštėse (2011-06-21)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Paprastai tikrąją sezono pradžią Palangoje skelbia Joninės, bet šiais metais sezono pradžią Palangoje paskelbė kurorto valdžios keikiami olandai.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Sunkmetis? Krizė? Kurorto svečiai apie ekonomines negandas Palangoje linkę laikinai pamiršti, juolab, kad nelengvus laikus išgyvenantis verslas prisitaikė prie naujų ekonominių sąlygų. Akivaizdu, kad viešbučiai, restoranai ir kavinės, kurios ryškiu raudonu brūkšniu perbraukė ankstesnių metų kainas ir vilioja svečius didelėmis nuolaidomis, susilaukia daugiausiai lankytojų. Tačiau mažesnė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius