Pajamų deklaravimo pradžia Palangoje - sparti

Palangos tiltas, 2020-04-27
Peržiūrėta
1956
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad paskelbus deklaravimo pradžią, iki balandžio 27 d. vidurdienio pajamas, naudodamiesi deklaravimo vedliu, jau deklaravo per 82 tūkst. Klaipėdos regiono gyventojų, iš jų - 2,2 tūkst. Palangos m. savivaldybės gyventojų. Pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki liepos 1 d.
VMI šiemet parengė ir Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) patalpino daugiau nei 2,3 mln. preliminariųjų deklaracijų, iš jų apie 75 proc. yra pilnai užpildytos – jas tereikia peržiūrėti ir patvirtinti.
„Deklaravimas šiemet vyksta kitaip - deklaracijas teikiame ne pilkoje formoje, o EDS vedlio pagalba, kai pildant tereikia atsakyti į kelis klausimus. Ypač daug deklaracijų sulaukėme balandžio 22 d., kai deklaruoti pradėjo visi gyventojai, – beveik 236 tūkst., iš jų 41 tūkst. pateikė Klaipėdos regiono gyventojai. Didžiausias aktyvumas pastebimas po darbo - sulyginę dienos pabaigos ir ryto statistinius duomenis matome, kad gana didelė dalis žmonių sėkmingai deklaruoja savarankiškai, be papildomos pagalbos“, - sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.
Pažymėtina, kad šiemet deklaravimo ir mokesčių sumokėjimo terminas yra ne gegužės 4 d., o liepos 1 d. - deklaracijoms pateikti ir pajamų mokesčiui sumokėti laiko daugiau, nei įprastai. Iki liepos 1 d. bus galima teikti ir prašymus skirti pajamų mokesčio dalį paramai. Pažymėtina, kad permokų grąžinimo laikas nesikeičia - liepos 31 d. Turto deklaracijų teikimo terminai taip pat nesikeičia - dėl 2019 m. užimtų pareigų deklaracijas gyventojai turi pateikti iki gegužės 4 d. (imtinai).
Prireikus pagalbos deklaruojant, gyventojus mokesčių specialistai konsultuoja telefonu, nes tęsiantis karantinui dėl COVID-19 VMI klientus aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Be Mokesčių informacijos centro (MIC telefonas 1882), telefonais papildomai konsultuoja ir apskričių specialistai. Klaipėdos AVMI telefonu konsultuoja apie 100 specialistų, jų telefonai skelbiami VMI interneto svetainėje.
Dažniausi gyventojų užduodami klausimai – kaip deklaruoti nekilnojamojo turto ar automobilio pardavimo pajamas, kaip susigrąžinti pajamų mokestį, jei pernai mokėjo už būsto ar automobilio remonto, auklių paslaugas, už studijas, pan. Rekordinis skambučių skaičius – 2833, tiek konsultacijų telefonu Klaipėdos apskrities specialistai suteikė balandžio 22 d.
Klaipėdos AVMI primename ir apie alternatyvas, kurias galima pasirinkti:

Asmeninė informacija telefonu
Asmeninės konsultacijos pageidaujantys mokesčių mokėtojai gali užsisakyti atpažinimą unikaliu telefono numeriu [https:/www.vmi.lt/cms/identifikavimas-telefonu], tai padaryti paprasta prisijungus prie Mano VMI: skiltyje „Nustatymai“ paspaudus „Keisti kontaktus“ bei pasirinkus laukelį „Identifikavimo informacija“. Svarbu pažymėti, kad užsisakius šią paslaugą reikšmingai sutrumpėja pati konsultacija, nes nereikia paskambinus kaskart atsakyti į asmenį identifikuojančius klausimus.

Atskambinimo funkcija
Jei paskambinus MIC telefonu 1882 VMI konsultantai užimti, rekomenduojama naudotis skambučio užsakymo paslauga, kai VMI konsultantai atskambins jums patogiu laiku. Užsisakyti skambutį galima per Mano VMI: paspaudus „konsultanto“ ikonėlę ir pasirinkus langą „Užsakykite skambutį“. Atskambinimo paslauga galima į mobilaus telefono numerį.

Elektroniniai paklausimai
Prisijungus prie Mano VMI galima pasirinkti pokalbį tiesioginėms konsultacijoms internetu (chat).

Klaipėdos AVMI pataria, jog savarankiškai aktualią informaciją apie deklaravimą, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei individualią veiklą vykdantiems gyventojams skirtą deklaravimo vedlio vaizdo gidą galima rasti adresu https://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-uz-2019-m, o kitus išsamius paaiškinimus – ir VMI vaizdo kanale. Aktuali informacija, susijusi su deklaravimu, taipo pat skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, šiomis dienomis per  Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sulauks priminimų. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad paskelbus deklaravimo pradžią, iki balandžio 27 d. vidurdienio pajamas, naudodamiesi deklaravimo vedliu, jau deklaravo per 82 tūkst. Klaipėdos regiono gyventojų, iš jų – apie 2,2 tūkst. Palangos ir Šventosios m. gyventojų. Pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketvirtadienį paskelbė pajamų deklaravimo startą. Elektroninėje deklaravimo sistemoje jau pateiktos suformuotos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos. Gyventojai, kurių deklaracijos tikslios, jas gali pateikti akimirksniu. O kai kurie šia galimybe pasinaudojo jau pirmąją deklaravimo dieną.Apie deklaravimo naujoves ir kitus niuansus papasakojo...


2016 m. kovo 15 d. visoje Lietuvoje startavo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas (GMP). Apie deklaravimo naujoves pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova bei vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.


Nuo trečiadienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra parengtos preliminarios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Dera pabrėžti, jog elektroninio deklaravimo sistema gyvuoja jau 10 metų, o per šį laiką ja pasinaudojančių asmenų procentas šalyje išaugo nuo 6,2 proc....


Palangos gyventojams jau grąžinamos pajamų mokesčio permokos  1

Laima DOMARKIENĖ Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis pasinaudojusiems gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas, pradėtos grąžinti pajamų mokesčio permokos. Palangos m. apie 0,3 tūkst. gyventojų trečiadienį pervesta per 0,1 mln. litų.


Nuo antradienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra suformuota 1,5 mln. preliminarių gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Pernai jų buvo 920 tūkst. Palangiškiams primenama, kad šiemet daugiau miestiečių įgijo prievolę deklaruoti pajamas, reikės patiekti pažymas apie sudarytus sandorius grynaisiais, esama ir daugiau...


Elektroninės pajamų deklaracijos – patogiau ir greičiau

„Palangos tilto“ informacija, 2011 03 15 | Rubrika: Miestas

Kovo 10 dieną Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Palangos skyriuje Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė bei Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis.


Gyventojų pajamų ir turto deklaravimo naujovės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija ir vietos mokesčių administratorius – Palangos skyrius spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė, Palangos skyriaus vedėja Aldona Kaminskienė, Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius