Palyginome šeimos atostogų kainą Lietuvoje ir Ispanijoje: kai kurie skirtumai gali priblokšti

Palangos tiltas, 2023-07-17
Peržiūrėta
745
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: MINDAUGAS MILINIS
FOTO: MINDAUGAS MILINIS

Vis kalbama, kad Lietuvos kurortuose prie jūros atostogauti brangiau nei Viduržemio kurortuose, kur ne tik pigiau, bet ir garantuotas geras oras, nauji nuotykiai ir pažintys. Taip, nei dėl oro, nei dėl naujų patyrimų ginčytis niekas negali, bet imkime ir palyginkime realias šios dienos poilsio kainas ten ir čia. Paimkime po dvi populiarias ir poilsiautojų mėgstamas dviejų šalių kurortų vietas: Lietuvoje – Palangą ir Nidą bei Ispanijoje – Kosta Blanką Alikantės regione ir Maljorkos salą. Tada paimkime 4 asmenų šeimą – du suaugusiuosius ir du ūgtelėjusius vaikus, ir paskaičiuokime, kiek kainuoja jų savaitės laiko atostogos tuo pačiu metu – paskutinę liepos savaitę – ten ir čia.

Apsistojimo kainos Lietuvos kurortuose 

Booking.com platforma keturių asmenų šeimai liepos 24–30 d. (nuo pirmadienio iki sekmadienio) siūlo 253 apsistojimo variantus Palangoje. Mažiausia kaina – 488 eurai. Už tai gausite vieno miegamojo apartamentus, nuo centro ir jūros nutolusius apie 1,2 km. 

Jei norite apsistoti arčiau centro ir jūros, kainos prasideda nuo 500 eurų. Norintiems iš būsto matyti jūrą, savaitės kainos svyruoja nuo 908 iki 2704 eurų, tiek kainuoja studija viešbutyje.

Neskaičiuojantiems šį savaitė Palangoje kainuos 6628 eurus. Čia jūsų lauks 153 kvadratų apartamentai per du aukštus. 

Mėgstantiems apsistoti viešbučiuose, nakvynės dviejų žvaigždučių viešbutyje kainuos 1033 eurus, trijų žvaigždučių – nuo 1388 iki 2704 eurų. Norint aukštesnės kokybės, galima rinktis 4 žvaigždučių viešbučius, čia kainos prasideda nuo 1400 iki 2022 eurų. 5 žvaigždučių viešbučiai šią savaitę laisvi trys ir atsieis nuo 2094 iki 3648 eurų. Visuose į kainą įskaičiuoti pusryčiai. 

Jeigu norite apsistoti tik sau skirtoje viloje, tokių nerasite, bet apytikslė 3–4 miegamųjų vilos savaitės kaina sezono metu apie 1900 eurų ir jų labai mažas pasirinkimas.

Nuomos platformoje liepos 24–30 dienomis pasiūlymų apsistoti šeimai su dviem vaikais Nidoje belikę vos 11. Kainos prasideda nuo 926 eurų. Brangiausiai savaitė kainuoja 3547 eurus. Už tai gausite 3 miegamųjų ištaigingus apartamentus, nutolusius nuo centro 1,2 km, nuo jūros – 750 metrų.

Jeigu norite pajusti, ką reiškia gyventi name ant vandens, tokį rasite Mingėje, ir jis jums už visą paskutinę liepos savaitę (6 naktis) kainuos beveik 2600 eurų. Šiame 20 kv. metrų name yra svetainė, vienas miegamasis, terasoje – sūkurinė vonia. 

Apsistojimo kainos Ispanijos kurortuose 

Pradėkime nuo Kosta Blankos, labai populiarios Ispanijoje atostogų vietovės, esančios Alikantės regione. 

Liepos 24–30 dienomis keturių asmenų šeima pigiausiai gali apsistoti už 400 eurų, taip skelbia booking.com. 40 kv. m apartamentai yra 40 km nuo Alikantės oro uosto įsikūrusiame kurortiniame mieste Torevjecha. Jame galima rasti daugiausia pigiausiai kainuojančių nuomojamų būstų Kosta Blankoje.

Jeigu norite apsistoti ten, kur būtų baseinas, kainos prasideda nuo 510 eurų. Su vaizdu į jūrą savaitė Kosta Blankoje kainuos nuo 630 eurų.

Norint atostogauti pačioje Alikantėje, prie pat paplūdimio, su vaizdu į jūrą, savaitės poilsis kainuoja nuo 785 eurų keturių asmenų šeimai. Jeigu norite apsigyventi dviejų miegamųjų jachtoje, kuri stovi Alikantės jachtų klube pačiame centre, kaina prasideda nuo 900 eurų už savaitę. 

Garsiame Benidormo kurorte savaitės poilsis su vaizdu į jūrą šeimai kainuoja nuo 740 eurų. Ramesniame Kalpės mieste, kuriame yra Kosta Blankos simbolis – Ifacho uola, savaitė keturiems kainuoja nuo 694 eurų, su vaizdu į jūrą – nuo 730 eurų.

Jeigu norite paatostogauti tik sau skirtoje viloje su savo baseinu ir keliais miegamaisiais, savaitės kainos prasideda nuo 1100 eurų. Vilos nuomų kaina Kalpėje paskutinę liepos savaitę – nuo 1662 eurų. 

Tokios vilos labai populiarios visame regione, jos užsakomos anksti, o jas neretai nuomojasi dvi šeimos, kurios nori atostogauti kartu ir dalinasi biudžetą per pusę, arba tiesiog didelės šeimos. 

Štai 200 kv. m vilos nuoma su keturiais miegamaisiais, baseinu, vaizdu į jūrą savaitei kainuoja 2159 eurus puikiame kurorte Javea. Jeigu baseinas nebūtinas, yra vila aštuoniems už 1870 eurų tame pačiame kurorte. Tai beveik paskutinės minutės kainos, labai daug vilų seniai išnuomotos, tad norint turėti geriausią ir optimaliausią variantą pagal kainos ir kokybės santykį reiktų tokią vilą užsisakyti žiemą ar ankstyvą pavasarį.

Jeigu nereikia jūros arba nesudėtinga iki jos nuvažiuoti (tai užimtų apie pusvalandį) ir norite pasimėgauti idiliška ramybe kalnuose, vila su keturiais miegamaisiais dviem šeimoms kainuos apie pusantro tūkstančio eurų savaitei; tai šiandienos kaina to, kas likę. 

Maljorkos saloje nuoma brangesnė. Apartamentų nuomos kainos savaitei šeimai prasideda nuo 791 euro, jeigu norisi baseino – nuo 1100 eurų. Saloje nemažai viešbučių su „viskas įskaičiuota“ paketu, kainos savaitei 4 asmenų šeimai prasideda nuo 1657 eurų. Žinoma, visuose juose yra baseinai, vaikų zonos ir kiti privalumai. Jeigu norite šeimai vilos, reiks sumokėti apie 1800 Eur už savaitę.

Maisto ir gėrimų kainos Lietuvos kurortų kavinėse 

Dienos pietūs paprastoje Palangos kavinėje kainuoja 6,50–7 eurus. Geresnėse brangiau. Vakarienė žmogui be alkoholinių gėrimų kainuoja nuo maždaus 25 Eur. 

„Kijevo“ kotletas paprastoje kavinėje kainuoja apie 13 eurų, šašlykai – apie 14, mėsainiai – apie 13 eurų, „Cezario“ salotos – apie 15 eurų, panašiai nuo tiek prasideda midijų su keptomis bulvytėmis kainos, žuvų patiekalai, mėsos kepsniai – apie 20 eurų ir daugiau už porciją, didkepsniai (steikai) – apie 30 ir daugiau. Cepelinai ir bulviniai blynai – apie 8–9 eurus. Šaltibarščiai – apie 5–6 eurus. Užkandžių kainos svyruoja tarp 5 ir 15 eurų. 

Vyno arba putojančio vyno taurė (100 g) kainuoja apie 5 eurus, kokteiliai – nuo 10 eurų.

Populiariausioje Nidos kavinėje „Kuršis“ karbonadas kainuoja 13 eurų, šaltibarščiai – 5 eurus, dienos sriuba – 4 eurus, žuvų patiekalų kainos prasideda nuo 14 eurų, cepelinai – 9 eurai (tiek pat kainuoja ir su varške). 

Kavinėje „Grill House“ kiaulienos ir vištienos patiekalų kainos prasideda nuo 14 eurų, jautienos – nuo 27. Šaltibarščiai kainuoja 6 eurus. 

Picerijoje „Pipirini“ angliški pusryčiai kainuoja 13 eurų, „Benedikto“ kiaušinis – 10,5 euro, picos – 8 eurus, dienos sriuba – 4, o šaltibarščiai – 5 eurus. 

Užeigoje „Sena sodyba“ karbonadas kainuoja 10 eurų, šaltibarščiai – 5 eurus, cepelinai – 9 eurus, menkių filė – 12 eurų. 

Maisto ir gėrimų kainos Ispanijos kurortuose 

Pagrindinėse kurorto restoranuose, kurie išsidėstę palei jūrą promenadose, neretai galima pamatyti jau sudarytų dienos, vakarienių meniu iš kelių patiekalų ir gėrimų. Jų kainos svyruoja vidutiniškai nuo 10 iki 25 eurų žmogui. 

Ispaniški tapai kainuoja nuo 1,5 euro. Užsisakius vyno, jei neužsisakėte patiekalų, užkandžių prie kiekvienos taurės atnešama nemokamai.

Salotų kainos prasideda nuo 6 eurų, suvožtinių (burgerių), vištienos patiekalų – nuo 9. Šviežių žuvų ir jūrų gėrybių patiekalai kainuoja apie 10–16 eurų. Omaras – apie 20 eurų. Jautienos didkepsniai (steikai) – nuo 17, aviena – apie 15. Picų, keptų krosnyse, kainos prasideda nuo 8 eurų, kebabų – nuo 5 Eur. 

Butelis vyno kavinėje kainuoja nuo 8 eurų, geresniuose restoranuose – apie 12 eurų. Taurė (150 g) vyno kainuoja nuo 1,50 Eur. Kokteiliai – nuo 5 eurų. Alus (pinta) – apie 2,50 Eur. 

Šviežių jūrų gėrybių ir žuvų rinkinys ant jūros kranto dviem restorane kur nors prie uosto kainuoja nuo 10 eurų už lėkštę. 

Ledų kaušelis – nuo 1,40 Eur. Kava išsinešti, ruošiama gatvės kavinukėse, kainuoja nuo pusantro euro. 

Kelionės išlaidos Lietuvoje ir Ispanijoje 

Į Lietuvos pajūrį visi gali nuvykti automobiliais, kelionės kaina priklauso nuo to, kur žmogus gyvena ir kokiu automobiliu važiuoja. Įvažiavimas vasarą į Neringą papildomai kainuoja 30 eurų. Elektra varomi automobiliai neapmokestinami. Reiktų dar pridėti 20,3 euro, nes tiek kainuoja automobilio perkėlimas keltu.

Ispanija nuo Lietuvos nutolusi apie 3 tūkstančius kilometrų. Čia galima pamatyti labai daug kemperiais keliaujančių žmonių. Apsistojimas kurortuose, esančiuose kempinguose, kainuoja apie 12 eurų. Yra vietų, kur galima apsistoti nemokamai prie pat jūros. 

Iš Kauno į Alikantę tiesiogiai kiekvieną savaitę pirmadieniais ir penktadieniais skraido „Ryanair“ kompanijos lėktuvai. Bilietų kainos labai priklauso nuo laikotarpio, kada juos perkate. Jeigu paskutinę minutę, tai nereiktų tikėtis, kad pavyks atskristi pigiai. Tiesioginių skrydžių kainos gali būti keliasdešimt eurų žmogui, gali būti ir 200. 

Netiesioginių skrydžių kainos dažniausiai būna keliasdešimt eurų, jei neužsisakoma paskutinę minutę. 

Į Maljorką tiesiogiai iš Vilniaus skrenda „Air Baltic“. Skrydis trunka apie 3,5 val. Kainos priklauso nuo to, kada pirksite bilietus. Pavyzdžiui, liepos 25 d. tiesioginis skrydis į vieną pusę kainuoja 119 eurų. Jeigu skrisite su persėdimais, galima rasti pigiau. 

Jeigu norėsite pasivažinėti po apylinkes, reikės nuomotis automobilį. Jei mašiną pageidausite pasiimti iš oro uosto vos atskridę, liepos 24–30 dienomis mažiausias pagal dydį automobilis kainuoja nuo 50 eurų, vidutinis nuo 64 eurų už visą laikotarpį. Svarbu žinoti, kad prie automobilio kainos prisideda draudimas, taip pat užstatas.

DELFI

Vaiva Arnašė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia gyventojų klausimų dėl šeimos gydytojo skiriamų tyrimų, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. 


Vis kalbama, kad Lietuvos kurortuose prie jūros atostogauti brangiau nei Viduržemio kurortuose, kur ne tik pigiau, bet ir garantuotas geras oras, nauji nuotykiai ir pažintys. 


Balandžio mėnesiui einant į pabaigą nemaža dalis šalies gyventojų jau suplanavę, kaip leis savo vasaros atostogas.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai palangiškiams siūlo naudotis teikiamomis paslaugomis, o taip pat – pasirūpinti savo psichologine savijauta. „Šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu Palangos bei Šventosios gyventojus kviečiame atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi“, – sakė Zigmantė Petrauskienė, Palangos bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Atostogos penkių žvaigždučių viešbutyje Antalijos regione Turkijoje dviem šiemet kainuoja net tris kartus mažiau nei dvi dienos Palangos kurorte, penkių žvaigždučių viešbutyje. 


Netolimoje ateityje visoje Lietuvoje geriamas vanduo vartotojams gali smarkiai pabrangti ne dėl kokių nors vandens išgavimo technologinių pasikeitimų ar, pavyzdžiui, nepagrįsto vandentvarkos įmonės išlaidavimo. Už tiekiamą vandenį gerokai daugiau galime pradėti mokėti vien dėl nepamatuotų bei realiai sunkiai įgyvendinamų Aplinkos ministerijos reikalavimų.


Koronaviruso pandemija ir judėjimo tarp valstybių galimybių sumažėjimas pernai buvo ypač naudingi kurį laiką užmarštyje buvusiems Lietuvos pajūrio kurortams. NT Palangoje sumušė visų laikų rekordus, vystytojai ėmė statyti kotedžus ar mažaaukščius daugiabučius Kunigiškėse, Karklėje. Nepamiršta liko ir Šventoji: butų kainos čia prilygsta prabangaus turto...


Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Meras Šarūnas Vaitkus išėjo atostogų  5

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, siekdamas užtikrinti, kad visi kandidatai į Palangos miesto merus rinkimų kampanijoje dalyvautų lygiomis teisėmis, nuo vasario 20 d. iki rinkimų išeina atostogų. Š. Vaitkaus atostogų metu mero pareigas eis mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius