Pinigai – tik socialinėms įstaigoms išlaikyti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-26
Peržiūrėta
1963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiųmečiame kurorto savivaldybės biudžeto projekte Socialinės apsaugos programai įgyvendinti iš viso numatyta skirti 702 tūkst. litų. Kaip sakė programą pristačiusi Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, iš esmės lėšos skirtos įstaigoms išlaikyti. Globos namams - 380,2 tūkst. litų, Socialinių paslaugų tarnybai – 260,7 tūkst. litų bei L.ir J.Siručių šeimynai ir socialinėms paslaugoms finansuoti Šilutės psichikos pensionate besigydantiems miestelėnams – 61,1 tūkst. litų.

 

Savivaldybės biudžete vienkartinėms socialinėms išmokoms numatyta 30 tūkst. litų. Pernai vienkartinių pašalpų išmokėta apie 36 tūkst. litų. Anot G.Kavarzienės, didėjantis paramos gavėjų skaičius verčia permąstyti, ar šių pinigų pakaks. Pasak vedėjos, situacija nepavydėtina ir nejaučiama, kad ji gerėtų. Daugėja prašančiųjų kompensacijų už šildymą, vandenį, už mokinių maitinimą.

Komitetų nariai teiravosi, kokia suma yra numatyta vienkartinei pašalpai. Vedėjos teigimu, nustatyta mininalaus gyvenimo lygio dydžio išmoka siekia 130 litų.

Vedėja pagarsino, kiek planuojama skirti socialiniams projektams, kuriuos rengia neįgalieji, pensininkai bei kitos socialinės grupės, finansuoti. Iš viso šiems poreikiams tenkinti numatyta 15 tūkst. litų. Taip pat Savivaldybės biudžete yra numatyti 26,3 tūkst. litų būsto pritaikymo neįgaliesiems priemonei. G.Kavarzienės teigimu, šiandien negauta prašymų iš neįgaliųjų, kurie būtų pareiškę norą pritaikyti būstą pagal savo reikmes.

Globos namų direktorė Irena Biriukaitė taip pat pripažino, kad mažėjant pensijoms bei kitoms išmokoms, namams išsilaikyti taip pat darosi sudėtingiau. Anot jos, nors yra planų, kaip pagerinti buitį, tačiau šiemet nebus perkama inventoriaus, nes privalu išspręsti stogo remonto klausimą.

Socialinių paslaugų tarnybos vadovas Romualdas Valantinas pasiguodė, kad įstaigai verkiant reikia specialaus transporto. Pasak jo, yra sunkiai sergančiųjų, kuriems atliekama kraujo dializė ir, neturint specialaus automobilio, sudėtinga juos nuvežti į gydymo įstaigą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Ką daryti, jei turi tik 100 litų ir neturi kur Palangoje prisiglausti, tik kuriame nors kurorto viešbutyje? Ar 100 litų Palangos viešbučiams yra daug ar mažai? Sezono metu, ko gero, daugelis viešbučių tik niekinamai numotų ranka į tokius pinigus. Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas papasakojo, kaip Palangos turizmo informacijos centre rugsėjo pabaigoje...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Pinigai – tik socialinėms įstaigoms išlaikyti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 26 | Rubrika: Miestas

Šiųmečiame kurorto savivaldybės biudžeto projekte Socialinės apsaugos programai įgyvendinti iš viso numatyta skirti 702 tūkst. litų. Kaip sakė programą pristačiusi Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, iš esmės lėšos skirtos įstaigoms išlaikyti. Globos namams - 380,2 tūkst. litų, Socialinių paslaugų tarnybai – 260,7 tūkst. litų bei L.ir J.Siručių šeimynai ir socialinėms...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius