Pirmieji mano metai „Gintarėlyje“

Palangos tiltas, 2018-05-10
Peržiūrėta
671
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmieji mano metai „Gintarėlyje“

Štai ir paskutinysis mokslo metų mėnuo – gegužė. Metas, kai reikia apžvelgti ugdymo įstaigą lankančių vaikų pasiekimus bei pažangą.
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ikimokyklinio (lopšelio) amžiaus grupę „Žuviukai“ lanko 15 ugdytinių. Iš jų: 8 mergaitės ir 7 berniukai. Visi vaikai gimę 2015 metais, tačiau vieni gimę metų pradžioje, o kiti metų pabaigoje, tad ir jų adaptacija grupėje bei pasiekimai per mokslo metus skiriasi.
Pirmieji žingsniai ugdymo institucijoje buvo „nelinksmi“ tiek vaikams, tiek tėvams bei mums grupės darbuotojų komandai.
Sunkios pirmos dienos darželyje – svetima aplinka, nepažįstami žmonės ir nėra mamos. Pirmas susidomėjimas naujais žaislais greitai praeina. Prasideda adaptacija, kuri reiškia prisitaikymą prie aplinkos. Likęs grupėje be mamos vaikas priverstas eiti prie suaugusiųjų. Todėl labai svarbus žmogus toje vaiko gyvenimo atkarpoje yra auklėtoja. Jei vaikas grupėje yra laukiamas, priimamas su meile, atsižvelgiama į jo poreikius, jis jaučiasi daug geriau.
Vaiko namų aplinka, šalia esantys tėvai, kiti artimieji, yra svarbiausi jo gyvenime. O bendradarbiavimas ir bendravimas su ugdytinių tėvais – vienas iš svarbiausių auklėtojų veiklos etapų.Pirmomis dienomis teko gerokai pasukti galvą, kuo užimti vaikus grupėje, kad jiems būtų smalsu, įdomu, norėtųsi ką nors veikti. Kasryt vaikus pasitikdavo vis kitas žaisliukas: kiškutis, meškiukas, lėlytė. Kurti, fantazuoti kvietė akvarelė, guašas, modelinas, ledo šalies personažai, muzikinės knygelės ir kita. Žaidėme su vandeniu, smėliu. Diena po dienos neliko ašarų, vaikai kiekvieną rytą „labinasi“ ir drąsiai žengia į grupę, kur yra laukiami, mylimi.
Per šiuos mokslo metus vaikai paūgėjo, sustiprėjo fiziškai, tapo savarankiškesni, įgijo kasdieninio gyvenimo įgūdžių: atlieka įvairius veiksmus, reiškia savo jausmus ir pradeda reguliuoti savo elgseną priimtinais ir tinkamais būdais.
Grupės „Žuviukai“ vaikai, tėvai, auklėtojos įsijungė į įstaigos bendrą veiklą: dalyvauja kūrybinėse parodose, renginiuose. Tėvai domisi ir dalyvauja įstaigos bei grupės veikloje – įstaigos renginyje „Talentų šou“ grupės vaikai ir tėvai pristatė lietuvių liaudies dainos „Du gaideliai“ inscenizaciją. Tėvai aktyviai prisidėjo dalyvaujant Lietuvos neformaliojo mokinių švietimo centro konkurse „Mano žalioji palangė“. Grupėje įgyvendintas trumpalaikis projektas „Taputapu į darželį“.
Pirmieji vaiko metai ugdymo institucijoje sėkmingi – pasiekimai puikūs. Vaikas nepajėgtų įgyti gebėjimų, įgūdžių be darnaus grupės auklėtojų, auklėtojos padėjėjos, vaikų tėvų bendravimo ir bendradarbiavimo. Visi siekėme bendrų tikslų. Ugdymo institucija padeda įgyvendinti šeimos lūkesčius ugdant ir rengiant vaiką mokyklai.

Birutė KASPARAVIČIENĖ
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė

Jūsų komentaras:

Mama is Gintarelio 2019-10-25 15:36 ([email protected] / IP: 176.26.195.27)
Ot prasisuko. vel sedi direktoriauja Palangoj gintareli nepaisaint to kad apsivoge direktoriaudama netaip jau ir senai. nu bet kaip leidzia. tik spejo atsisest i kede ne savaitej nepraejus iskart pradejo imt pinigus is musu tevu, sako uz fizinio pamokas matai reikia atskirai moket. kazkaip ana direktore neimdavo o vaikai vistiek sportavo o vat prie jos reik dar ir susimoket lyg mes mazai mokam. siaubas kazkoks. nenusitebsiu kad tuoj ims ir uz vaisius reikalaut atskirai kaip leidzia tokiai vadovaut as ja kaip driebciau lauk. pas ja matyt venose teka vagio kraujas.

Taip pat skaitykite

Šie pandemijos paženklinti metai savivaldybės bendrovei „Palangos vandenys“ pasižymi sparčia nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtra. Nauji vamzdynai klojami ne tik centrinėje Palangos dalyje, bet ir kurorto pakraščiuose.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Rinkimų karuselę Palangoje pirmieji įsuka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Palangos skyrius: lapkričio 3 ir 4 dienomis, nuo 13 iki 17 valandos, skyriaus rinkimų štabe Vytauto g. 85 (jį lengva rasti, nes šiuo adresu yra įsikūrusi ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija) kurorto konservatoriai galės balsuoti net dėl trijų...


Štai ir paskutinysis mokslo metų mėnuo – gegužė. Metas, kai reikia apžvelgti ugdymo įstaigą lankančių vaikų pasiekimus bei pažangą.


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Kurorto Savivaldybės biudžetą pasiekė pirmieji pinigai, kurie buvo sumokėti už nustatytus ir atitinkamai užfiksuotus reklamos naudojimo reikalavimų pažeidimus. Rugsėjo 4-ąją Palangos miesto apylinkės teismui pranešta, kad pažeidėjai atsiskaitė ir paprašyta nutraukti bylą, dėl kurios iškėlimo kreiptasi rugpjūčio 10-ąją.


Praėję metai bus įrašyti į Palangos istoriją  11

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Prabėgę kiekvieni metai miestą, kitaip nei žmogų, stumteli link jaunatviškų pasikeitimų, modernių urbanistinių pokyčių.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Pasodinti pirmieji draugystės sodinukai

V.JAŠINSKIENĖ, 2009 01 31 | Rubrika: Kultūra

Darželyje, kieme vaikai, atrodo, lengvai gali užmegzti draugystę, nes juos sieja bendri pomėgiai, interesai, kartu leidžiamas laikas. O už įprastos aplinkos ribų? Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Boružėlių“ grupės vaikai ir pedagogės V.Jašinskienė, L.Miežetienė nusprendė įgyvendinti projektą „Draugystės medelis“ ir praplėsti bendravimo patirtį už savo įstaigos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius