Šiukšlina politikų malonė verslininkams

Alvydas ZALECKAS, 2010-01-09
Peržiūrėta
767
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miestą valdantys politikai Naujųjų metų naktį, kai nueinantys 2009-ieji persirito į 2010-uosius, tikrai nedavė sau pažado, kad šiais metais stengsis tinkamai atstovauti palangiškiams, kurie juos ir delegavo į miesto tarybą, nepasižadėjo darbuotis taip, kad miestelėnų gyvenimas būtų laimingesnis, gražesnis ir sotesnis.

Tokių pažadų išdidžiai miesto taryboje sėdintys ir išrinktaisiais besijaučiantys valdžiažmogiai sau duoti negalėjo, nes žinojo, kaip prieš kelias akimirkas pasielgė.

 

Paskutiniajame praėjusių metų Tarybos posėdyje jie vėl parodė, kad tarp palangiškių yra lygesnių už kitus. Matyt, politikai labai atidžiai skaitė Dž.Orvelo „Gyvulių ūkį“, kuriame vienos kiaulės buvo lygesnės už kitas.

Šią pamoką Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai išmoko, todėl ir balsavo, kad kurorto verslininkų piniginių turinį reikia tausoti, o iš paprastų palangiškių galima plėšti ir paskutinius centus.

Dar lapkritį politikai patvirtino tvarką, pagal kurią palangiškiai už šiukšlių išvežimą turi mokėti pagal buto plotą. Paprasčiau tariant, jie perėmė kitų miestų patirtį, jog šiukšlina ne žmonės, o „kvadratai“, ir ją pritaikė Palangoje.

Tuomet garsiai įtikinėta, kad tokia tvarka Palangoje įves lygiavą. Esą keturių kambarių bute gyvendama bobutė, kuri vasarą įsileidžia poilsiautojus, bus suinteresuota iš jų susirinkti pinigus už šiukšles. Todėl atvykėliai neva taip pat prisidės prie to, kad kurortas taptų švaresnis.

Priimdami tokį sprendimą politikai visiškai neatsižvelgė į tai, jog Vyriausiajame administraciniame teisme yra nagrinėjama byla, kurioje aiškinamasi, ar teisėtai yra renkami mokesčiai už šiukšlių išvežimą pagal buto kvadratūrą, o ne pagal jame gyvenančių žmonių skaičių.

Kas bus, jei teismas nuspręs, kad šiukšlina ne „kvadratai“? Tuomet vėl reikės perrašyti teisės aktus, gyventojai eis kryžiaus kelius, kad susigrąžintų neteisėtai rinktus mokesčius. O tik reikėjo palaukti dar porą mėnesių…

Bet politikų įvesta neva lygiava nėra „gražiausias“ jų sprendimas. Į paskutinį praėjusių metų miesto Tarybos posėdį susirinkę šventiškai nusiteikę politikai nusprendė, kad verslininkams už šiukšlių išvežimą bus per brangu mokėti, jei mokesčiai bus skaičiuojami pagal turimo turto plotą. Todėl balsuota, kad verslininkai mokės už tiek šiukšlių, kiek deklaruos jų prigaminę. Esą nelogiška juos apkrauti dideliais mokesčiais, nes dabar viešbučiuose beveik nėra gyventojų, į kavines užsuka vos vienas kitas žmogus, todėl ir šiukšlių nėra tiek daug, kiek prigamina viena bobutė, gyvendama keturių kambarių bute.

Kas gali paneigti, kad politikai tokį verslininkams palankų sprendimą priėmė todėl, kad prieš posėdį pasivaišino jų kavinėse, o į Palangą šventėms atvykusius giminaičius apgyvendino viešbučiuose.

Juk niekam ne paslaptis, kad kurorto mero Vytauto Stalmoko bendrapartiečių šeima Palangoje valdo ne vieną kavinę ir viešbutį. Stambus verslininkas yra ir pats miesto vadovas. Už šį sprendimą keldami rankas politikai dar kartą įrodė, kad paprasti palangiškiai jiems svarbūs tik per rinkimus, kai balsavimo biuletenyje reikia užbraukti atitinkamą pavardę.

Dar galima sutikti, kad Palangoje verslininkams žiemą išties sunku, kad jiems trūksta klientų. Bet vasarą jų viešbučiuose ir kavinėse šurmuliuoja daugybė. Ar už malonę verslininkams balsavę politikai gali garantuoti, kad jų prieteliai ir vasarą, norėdami mokėti mažesnius mokesčius už šiukšlių išvežimą, atliekų nemes į tuos pačius gyventojų konteinerius, ar dar blogiau – jų neiškratys pakelėse? Juk verslininkai yra suinteresuoti deklaruoti, kad prigamina kuo mažiau šiukšlių.

Ir įdomiausia yra tai, kad 2010 metų miesto biudžeto projekte jau atsirado eilutė, kurioje įrašyta, kad šiais metais reikės skirti 2 mln. 500 tūkst. litų už tai, kad būtų padengti atliekų vežėjų nuostoliai, kuriuos jie patirs dėl verslininkams palankaus sprendimo.

Štai jums ir lygiava! Į miesto biudžetą lyg bitutės litus sunešę palangiškiai jais dalinsis su verslininkais, kad šie nenuskurstų dėl šiukšlių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Naujajame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje rašome, kad miesto Taryba jau pažymėjo savo pusiaukelę. Ta proga „Palangos tiltas“ šnekino įvairius miesto politikus, buvusius Tarybos narius. Dainius Želvys, vienas labiausiai patyrusių miesto politikų ir šios Tarybos narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad viskas, kas buvo suplanuota...


Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


  Kiekvienais metais liepos mėnesio vidurio, kai turi vykti 1000 km lenktynės, vieni palangiškiai laukia su džiaugsmu bei lūkesčiais, kiti- su nerimu ir nepasitenkinimu, kad vėl reikės stoviniuoti automobilių grūstyse, su trukdžiais pasiekti savo gyvenamąją arba darbo vietą, keiksnojant vietinę valdžią. Tai kur tas aukso vidurys? Koks turi būti miesto valdžios vaidmuo, kad būtų...


„Konservatoriai su koalicijos partneriais reanimavo valstybę, dabar jiems, pastačius ją ant kojų, turi būti suteikta teisė ją reabilituoti ir prikelti naujam gyvenimui. Seimui nereikia rėksnių, kurių Parlamente, deja, yra ne vienas, o dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys – labai vakarietiškas, puikiai išmanantis įstatymų leidybą ir, svarbiausia, labai sąžiningas...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Šiukšlina politikų malonė verslininkams

Alvydas ZALECKAS, 2010 01 09 | Rubrika: Miestas

Miestą valdantys politikai Naujųjų metų naktį, kai nueinantys 2009-ieji persirito į 2010-uosius, tikrai nedavė sau pažado, kad šiais metais stengsis tinkamai atstovauti palangiškiams, kurie juos ir delegavo į miesto tarybą, nepasižadėjo darbuotis taip, kad miestelėnų gyvenimas būtų laimingesnis, gražesnis ir sotesnis. Tokių pažadų išdidžiai miesto taryboje sėdintys ir išrinktaisiais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius