Šviesos žiburėlis – žiemos tamsoje

Palangos tiltas, 2016-12-29
Peržiūrėta
1490
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šviesos žiburėlis – žiemos tamsoje

Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliavome link Šventų Kalėdų. Norėdami kuo prasmingiau praleisti adventinį laikotarpį ir suteikti džiaugsmą kitiems, „Spalviukų“ grupės vaikučiai, tėveliai, auklėtoja Inga Galdikienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vanda Tarvydienė vykdė gerumo akciją „Įžiebk žiburėlį žiemos tamsoje“. Akcija vyko lapkričio, gruodžio mėnesiais, per kuriuos vaikai sužinojo, jog norint, kad pasaulis taptų geresnis, reikia pradėti nuo savęs, dalintis gražiais darbais, poelgiais.
Akcijos metu vaikai ir tėveliai nešė maisto produktus, vaikiškus rūbelius, kurie buvo skirti nepasiturinčioms šeimoms. Gera daryti gerus darbus vien dėl to, kad žinai, jog tai suteikia daug laimės ne tik kitam, bet ir pačiam... Tai tarsi dovana savo sielai: matyti besišypsančius veidus, išgirsti nedrąsų „ačiū“.
Gruodžio 22 dieną, stovint ant šventų Kalėdų slenksčio, „Spalviukų“ grupės vaikučiai, lydimi tėvelių ir pedagogų, išvyko aplankyti vaikų, kuriems reikalinga ne tik materialinė, bet ir dvasinė pagalba. Grupės vaikai ir tėveliai pamatė, kad grupės pedagogių organizuojama akcija tikrai buvo prasminga ir įnešė šviesos, džiaugsmo, gerumo, kalėdinės šilumos į šių šeimų gyvenimą. Taip pat „Bitučių“ grupės vaikučių tėveliai įsijungė į dienraščio „Palangos tiltas“ organizuojamą akciją ir dovanojo maisto produktų.
Norisi dar kartelį visiems priminti, kaip tyliai skamba ir yra giliai išjausti poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai „Gerumas – tas gyvenimas... ne, ne apie sėkmę, turtą, galią – tik apie buvimą. Gerumo šviesoj. Gerumas neatsiejamas nuo čia ir dabar – veidu į veidą, atjautos ir meilės, nuoširdumo ir nuolankumo. Jis nelaukia, kad jam bus padėkota, tai jis dėkoja už galimybę patirti tą neįkainojamą gyvenimo bendrystės skalsą, atveriančią žmogaus širdį...“

Vanda TARVYDIENĖ
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliavome link...


Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir...


Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.  


Lapkričio 10 dieną, pirmadienį, didžiulis Trolis Mumis (mokyt. D. Petkienės dovana) mokyklos bendruomenę ir smalsiuosius lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytinius su jų auklėtoja Alma Valaitiene pakvietė į Šviesos ir žodžio šventę. Taip Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. 2014-ųjų metų skaitymų...


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Praėjusį ketvirtadienį, kai Palanga mitingavo prieš olandų atrakcionus, Druskininkai pristatė vienintelį Baltijos šalyse  ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“.


NMA auklėtiniai baigė žiemos sesiją Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje buvo surengtas ypatingai daug emocijų sulaukęs koncertas. Nacionalinė moksleivių akademija ir M. Rostropovičiaus fondas baigiantis žiemos sesijai pademonstravo rezultatus, neabejotinai palikusius didžiulį įspūdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius